Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt macska akit valaki elvitt?

Lacc81 kérdése:

Eltűnt macska akit valaki elvitt?

Figyelt kérdés
A macskánk pár napja egy csárda udvarába beszaladt, ahol élünk, majd 10 perc múlva már nem volt ott. Azt gondoltuk hogy elkóborolt onnan. Viszont most úgy néz ki, hogy a csárdában volt, és másnap valaki elvitte, azt mondva hogy az övé a macska. Nagy valószínűséggel sikerült is kideríteni hogy ki az. Mit tudok tenni ha nem akarja visszaadni a macskát? Bár a macskának van különös ismertető jele (a farka egy kicsit rövidebb az átlagnál), viszont nincs se chipeltetve, sem oltási könyve sincs.2,5 hónapja van nálunk. Én csak fotókkal és videókkal tudom bizonyítani hogy a macska igenis az enyém. Mit tehetek?

2018. nov. 21. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

ha tényleg 100%-ig biztos vagy benne, hogy a ti macsekotok, akkor ha elmész az illetőhöz, és feljelentéssel "fenyegetőzöl", biztos hogy visszaadják:)

fotója, videója már az "új gazdinak" is lehet..

2018. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Két és fél hónap előtt hol volt a macska? Kölyök még, mennyi idős? Lehet előtte az övé volt tényleg a macska, ilyen rövid idő után, te honnan szerezted? Nekem nagyon sok a kérdés egyenlőre, ne rohanj még fejjel a falnak.
2018. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezért kell a macskát bent tartani, oltani és chippeltetni. Nem tehetsz semmit. Ha azóta nem láttad a macskát, valszeg ezerszer jobb gazdija lett, aki nem engedi csavarogni.
2018. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Óvatosan közelítsd meg a dolgot, nehogy eltüntessék a macskát. Én első körben megpróbálnám visszalopni. Az lenne a legegyszerűbb.
2018. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Honnan került hozzátok a macska? Két és fél hónap alatt a minimum az oltási könyv lenne, ha chipet nem is tesztek bele (bár érdemes). Még ha hanyag dokitok van, és nem mondta, hogy buták vagytok, ha nem oltattok (márpedig szobacicának is erősen javasoltak az alapvető oltások, nemhogy egy kijárósnak), féreghajtót akkor is kellett, hogy kapjon, azt pedig ugyanabba a kiskönyvbe jegyzik be. De legalábbis egy kiskönyvhöz hasonló orvosi kezelőlapot ad a doki, hogy nyomon tudja követni, mikor miért jártok nála. Vagyis _kell_ hogy legyen róla valamilyen félig hivatalos irat.


Ha esetleg ennyi idő alatt fel sem merült, hogy dokihoz kéne vinni a cicát egy kontrollra, féreghajtásra stb., akkor nincs okod rá, hogy a macska gazdájának nevezd magad. Csak egy random kóborka, akit etetsz meg játszol vele. Ezzel sincs gond, vidéken sokan csinálják, csak akkor ne lepődj meg, ha valaki befogadja helyetted...

2018. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat. Azóta annyi változás van, hogy aki elvitte a cicát, azt állítja hogy márpedig az övé, chipeltetve van, oltási könyve. Felhívtam a helyi állatorvost is hogy vittek e hozzájuk egy kiscicát chipetetni, de csak fajtatiszta cicákat visznek hozzá. Igen, egy házimacskáról beszélünk, és igen, vidéken. Megértem azon hozzászólásokat hogy hanyagok voltunk, és megesik ez egy ki-be járkáló cicával, de ettől még hozzánk nőtt és szeretjük, így meg csak még nehezebb, hogy tudjuk hol van.
2018. nov. 22. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy honnan szedtétek a macskát.

Ha jó falusi macska módjára csak megjelent a kertben és ti etetni kezdtétek, akkor miért lepődsz meg rajta, hogy esetleg van gazdája és nem kóbor?

Ha arra sem vettétek a fáradtságot, hogy dokihoz vigyétek (mert ugye csak egy macska), akkor miért ne lehetne benne chip attól, hogy te nem tudsz róla?


A szívedhez nőtt a cica? Nos, ebben az esetben pláne örülnöd kéne neki, hogy hazajutott a valódi gazdájához, és hogy mostantól jobban vigyáznak rá, hogy ne történhessen baja. Mert ezt jelentené, hogy törődsz vele, nem az, hogy talált tárgyként duzzogsz rajta, hogy nem tarthattad meg.

2018. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A macska hozzánk tartozik, nem értem miért kell ennyire ellenségesnek lenni. Egy barátomtól kaptam miután már nem szopott és magától evett. Nem kóbor macska, nem találtam az út mellett, stb.
2018. nov. 22. 18:01
 9/9 anonim válasza:
Visszajutott a cica?
2018. dec. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!