Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatorvos/szállítás probléma?

Állatorvos/szállítás probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 1 5 éves, 6 kilós kandúrom. Volt anno egy rossz élménye az állatorvossal (le kellett fogni a bódításhoz egy vizsgálat miatt). Azóta a férjemen kívül az összes férfit utálja és egyiknek sem engedi, hogy a közelébe menjenek. Próbálkoztak az ismerősök is jutalomfalattal, de el sem fogadja csak fúj, morog és odacsap.


Az állatorvos járt ki évente oltani és azt is csak úgy tudtuk megoldani, hogy én tartottam a macskát a kezemben amíg beadta az oltást.


Most viszont eljött az, amitől rettegtem...el kellene vinni orvoshoz. Ha meglátja a boxot, akkor hangos ordításba kezd. Próbáltam beletenni a kedvenc kajáját, a vacsoráját, de inkább éhen marad, akkor sem megy be. Nem most kezdtünk próbálkozni, de nem halad semerre a dolog.


Gondolkoztam a bódításon, de mire odaérünk az orvoshoz pont felébredne és nem tudna vele mit csinálni. A legutóbbi alkalommal nekiment az orvosnak és az csak rontott a helyzeten amikor megpróbálta ráadni a "kényszerzubbonyt". Képtelen volt bebódítani, pedig sokáig próbálkoztunk mindennel. Időt is hagytunk, hogy lenyugodjon.


Szerencsére nem olyan komoly a baj, hogy sos orvost igényelne, de mi van akkor, ha egyszer megbetegszik? Hogy fogom elvinni?


Velem és a férjemmel egyébként nagyon jó fej, senki nem hiszi el, de a világ legkedvesebb cicája aki folyamatosan dorombol és dörgölőzik.


Teljesen tanácstalan vagyok...van valakinek még ilyen problémás macskája? Hogy oldjátok meg az orvosi látogatásokat?



2018. nov. 22. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Női állatorvos nincs a környéketeken?
2018. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De van. Az a baj, hogy szakmailag nem bízom benne. Ragaszkodom a saját dokinkhoz, mert ő nagyon jó szakember.


De az a baj, hogy a doktornőhöz is szállítani kellene valahogy és már az is problémás. Van 1 állatorvos 5 percre autóval, de az meg inkább a no komment kategória...

2018. nov. 22. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:

"Gondolkoztam a bódításon, de mire odaérünk az orvoshoz pont felébredne és nem tudna vele mit csinálni."


Ez nem feltétlenül igaz, ha nem a világ másik végén lakik a doki. Mi költözés miatt kértünk a dokitól nyugtató pasztát baromi stresszes macskának. Dél volt, mikor beadtuk neki, tíz perc múlva koppant a feje, majd később is csak néha felnézett, hogy mi van, aztán pihent tovább... egész délután. :) Késő délután jutott el odáig, hogy kimásszon a kuckójából, este volt, mire először láttam azt, hogy tudja is, hol van, de még akkor is csak hunyorgott, mint az őszi légy. Másnapra meg kutyabaja volt, minket sem utált meg a költözés miatt. :)

2018. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet akkor marad a bódítás, aztán meglátom mennyire lesz magánál mire odaérünk.
2018. nov. 22. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én többet olyan állatorvoshoz nem mennék, akinél még bódításhoz is le kell fogni erőszakosan a cicát.

Micsoda hozzá nem értés.

Jó hogy nem már a bódítást is bódításban tudja elvégezni.

A mi állatorvosunk a legvadabb cicát, kutyát is simám beoltja.Gazdi simogatja, ő meg puff, már kész is.

2018. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is megyünk oda többet, egyszeri alkalom volt és akkor is csak azért mentünk oda, mert ott volt olyan korszerűen felszerelve a rendelő, hogy el tudták azt a fajta vizsgálatot végezni.


Viszont ennek a vizsgálatnak az utóhatásait szívjuk a mai napig is.

2018. nov. 23. 10:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan vad cicám, akit a bódításhoz is szorítóketrecbe kellett pottyantani. Megoldás mindig van, a hordozóba "felülről beleejtést" már rutinból csinálom.
2018. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!