Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják, hogy ne adjak...

Miért mondják, hogy ne adjak a macskának konzervet, mert az csak víz?

Figyelt kérdés

A jobb minőségű nedves macskatápoknak kb. 70-75% víz...

De ha jól tudom, akkor a nyers húsoknak is hasonlóan nagy része az.



2018. nov. 23. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem ugyazaz a kettő, más a tápértéke.
2018. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pl. Animonda Carny marha & pulykaszívben: marha (50%, hús, szív, máj, tüdő, vese, tőgy), pulykaszív (15%), kálcium-karbonát.


Analitikai összetevők: fehérje 11.0 %

nyerszsír 6.0 %

nyersrost 0.3 %

hamu 1.7 %

nedvesség 80.0 %

taurin 0.8 g/kg

2018. nov. 23. 17:49
 3/11 A kérdező kommentje:
Miben más pl. e között és a hentestől vett hús között a tápérték?
2018. nov. 23. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindegy hogy vizes vacak vagy 100% hús. A nyers rost, hamu meg tudod mit jelent? Hiába veszel jó minőségű konzervet, ennél pl 80% a víz. Átmegy a macskán, nem tudja úgy hasznosítani, mint a rendes húst.
2018. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De a "rendes" hús kb. 70-75%-a is víz.

Az zsákmány állatok, emlősök 70%-a is víz...

2018. nov. 23. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert 90% víz és drága a vízért annyit kiadni mert 10 ezerre jön ki litere . A nyers hús csirke pulyka zúza máj néha mehet nekik inkább hűvös időben mert nem rohad meg . A többi hús inkább kerülendő főve sem adnám , legjobb a jó táp attól nincs féreg sem fogkő és hasznosabb olcsóbb .
2018. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minőségi száraztáppal etetek.

Tudom, hogy az jó...

Csak ezt a nedves tápos dolgot nem értem.

A legjobb száraztáp gyártó cégek, pl. Leonardo nedvestápjai is 70-80% vizet tartalmaznak és kifejezetten drágák, állitólag minőségiek.

De sokan azt mondják rá, hogy csak víz, holott a hentesnél megvett hús is "csak víz" ezzel az erővel (amennyire én tudom), mégis vannak akik eredményesen "BARF" és Prey módszer szerint, kizárólag vagy 80-90%-ban nyers hússal etetnek.

2018. nov. 23. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:
1%
csodát ne várj a válaszoktól, ez olyan mint a vallás
2018. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt ne várj olyan választ, amitől tisztán fogsz látni.

Én adok húst is, néha jobb fajta konzervet is, meg jó fajta szárazat is.Váltogatom.Sok cicám van.

Megunják ha mindig ugyanazt kapják.Mi is szeretünk változatosan étkezni.

2018. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A jó minőségű nedves tápokkal nincs baj, ha mellette kap a cicus száraz eledelt is. Ha valaki csak nedves táppal etet, könnyebben alakul ki a cicusnál fogkő, mert nem edzi, dörzsöli a fogait. (A közép és alsó kategóriás konzervekkel és nedves tápokkal általában az a probléma, hogy teli vannak gabonával, színezékkel, ízfokozókkal, tartósítószerekkel, ami megterheli a kisállatok emésztését és nem jutnak elég tápanyaghoz.)

A színhússal való etetést lehet jól csinálni, de ha valaki nem ért hozzá, vagy nincs jól kezelve a hús a cica fertőzést is kaphat tőle (a nyers hús hamar rothadásnak indul!).

A nyers hússal való etetésnek vannak előnyei a konzervekhez képest. Mentesek mindenféle mesterséges anyagtól, a nedvességtartalmuk nagy részét pedig nem víz és kocsonya teszi ki, hanem vér és valódi zsír.

Nem szükséges, de ha szeretnéd adhatsz a cicádnak a száraztáp mellé konzervet vagy nyers húst.

Én csak száraz táppal etetek, de adok néha a cicámnak natúr tonhalkonzervet, mert imádja, vagy natúr lazacot. Az állatorvosunk egyébként nem javasolja a nyers etetést, több tíz éves munkája során elég sok olyan kisállatot vittek hozzá, akik a nyers hús miatt kaptak valamilyen fertőzést. Sajnos nem mindenki tájékozódik meglelően, mielőtt belevágna a nyersetetésbe.

2019. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!