Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kölyökcicám egy hete van...

A kölyökcicám egy hete van nálam, annyira jól érzi magát a szobámban és az emeleti folyosón, hogy abszolút nem is kívánkozik másfelé. Előbb-utóbb elindul majd felfedezni a házat?

Figyelt kérdés

Néha leviszem magammal a földszintre, de magától nem is akar lemenni, teljesen jól el van fent a néhány négyzetméteren. Jó neki így? Ha majd kicsi lesz ez a territórium neki, elindul a lakásban?

Bocs, ha hülye a kérdés, első macskám, nem igazán ismerem a macskapszichológiát :D


2018. nov. 24. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne jó neki, akkor ment volna már magától is. A cica is szeret a gazdi közelében lenni, nálunk kertesben kijönnek velünk a kertbe, meg vissza. Nekem is van macskám, lakásban. Néha rájön az őrület, hogy ki akar menni a lépcsőházba, ilyenkor képes eldobni magát a szomszéd előtt és nem akar jönni. De inkább csak engem követ egyik szobából a másikba, konyhába, wc-re, fürdeni...


Nyugi, majd "szól", ha mást akar

2018. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami a macskapszichológiát illeti, ha ilyen szempontból egészségesen van tartva, akkor igen, fog majd menni máshova is.

A macskák szeretnek felfelé menni, és minél inkább nem érzik magukat biztonságban, annál inkább mennének felfelé.

Tehát az emelet érthető.

Egy macskának növelni kell az önbizalmát, és ha ez rendben van, akkor be fogja lakni az egész teret, sőt, az lesz számára a frusztráló, ha nem mehet be valahova.


Mivel biztonságérzetet ad nekik az, ha a saját szagukat érzik vissza minden helyiségben, így ha kizárod egy helyiségből , az aggasztja, hogy mi lehet ott, mert az számára "nem ellenőrzött terület" :)


2 dolog jutott eszembe, ami segíteni. Az egyik, rögtön az első mondatodon megakadt a szemem, na ez ellentéte minden állati pszichológiának, de a macskákénak meg hatványozottan!

Ne csinálj ilyet, hogy leviszed magaddal, ez egy fizikai kényszer.

Minden állatnál, de a macskáknál pláne, ha bármit akarsz, nem konkrétan fizikailag bele kell kényszeríteni a helyzetbe, hanem pszichésen kell irányítani, tehát azon kell gondolkoznod, és dolgoznod, hogy mivel tudod elérni nála, hogy ő akarjon lemenni, magától!!!


Etesd lent, legyen lent a vize, az alom, legyél lent te is többet.


A másik, hogy lent se ártana biztonságosabb környezet, mármint erre a felfelé mászós dologra gondolok, szóval a lentebbi szinteken jó lenne valamit úgy kialakítani, bútorokat, polcokat, vagy esetleg venni neki egy ilyen macska bútort amire felmászhat, szóval a lényeg, hogy ha nem érzi magát biztonságban, akkor le tudjon húzódni felfelé, elérhetetlen, szűk helyekre.

2018. nov. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe egyből, mint a kettesnek. Egy hét igazából édeskevés ahhoz, hogy jól érezzék magukat az új helyen, akár hónapokig is eltarthat. Az a kis zug ad neki biztonságot.
2018. nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor hozzámkerült a macskám, egy-két hétig az ágy alá bújt el aludni, meg sokszor napközben is ott találtam. Betettem neki oda egy plédet, ne a hidegen feküdjön már. Gondolom, félt.

Aztán hamarosan már a fejemen aludt és kint sétált az udvaron.

2018. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, hamarosan elindul felfedező útra. 😉 Enyém most négy hónapos, mindig a seggemben volt és nyitott ajtónál sem ment ki a nappaliból az előszobába. Most meg úgy kell össze vadásznom, ha menni szeretnék valahova.😁 Kicsit bátorodnia kell és megszokni az új környezetben.
2018. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A mostani terét remekül belakta, kétlem, hogy nem érzi magát biztonságban. Nem erőszakkal vittem le amúgy, csak megmutattam neki a helyet. Eddig egyszer ment le magától, nem is érdeklődik egyelőre...

Mondjuk a szobám neki most maga a kánaán :)

Köszi a válaszokat! Igyekszem majd alakítani az alsó szinten is, hogy kedvelje.

2018. nov. 25. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!