Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Januárban még nem késő az...

Januárban még nem késő az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Kandúr, 8 hónapos most, és benti. Kijárkál az udvarra, de nem megy el, kicsit kimegy, de aztán jön is vissza magától. Örökbefogadott, tehát a menhelyen intézzük a műtétet, nekem nem mindegy az összeg hogy fele annyiból megvan, de lehet hogy csak Januárra tudják már beírni. Ha nincs párzási időszak, és jön a tél nem lesz addig már probléma vele?
2018. nov. 25. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ivarérés után bármikor elkezdhet jelölgetni. Az valami eszméletlenül büdös. Ha még nem kezdte el, akkor ivartalanítás után már nem is valószínű, hogy jelölni fog. Ha viszont egyszer elkezdi, a műtét után is fogja csinálni, hiszen szokássá válik.

Természetesen nem biztos, hogy a te cicád jelölni fog, csak benne van a pakliban.

2018. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a január teljesen jó. Az én nőstényem 7 hónaposan lett ivartalanítva, nem is tüzelt még.

A kandúr macskák nagy átlagban 8-12 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Sajnos egyből észre fogod venni, mert elkezd jelölni és az nagyon büdi. Ez lehet az egyetlen probléma ami felmerülhet. Mert persze ki nem engedheted akkor és így elkerülhető a kiscicahozam. Remélem szerencséd lesz és nem fog jelölni januárig. :)

2018. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Errefelé a mentett cicákat (ha addig mem gazdisodnak), 6 hónapos kor körül szokták ivartalanítani a kandúrgondok elkerülése érdekében, ahhoz képest már késő.

De fizikailag bármely életkorban, felnőtt cicáknál is meg tudják tenni, ilyen szempontból nem lesz gond. :)

Problémásabb a jelölgetés, amit előttem írtak, illetve ha kijárós macska, akkor kajtathat nőstények után, ha egyszer megérzi őket, nem fog csak úgy bejönni. Ha nem is lesz a kóborlástól baja, de párosodás, netán verekedés, amitől fertőzéseket szedhet össze.

Nyilván, ha akkor van időpont, akkor mást nem tudsz tenni, jobb később mint soha :) én szabályoznám a kijárását addig is, ha jön a hideg, akkor amúgy sem érdemes kóborolni.

2018. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Én is attól tartok hogy elkezdi a jelölgetést, és benne marad a szokás a műtét után is. Van egy nőstény ivartalanított macskám is, ő már idős, 10 év körüli. Rajta érezhet majd vonzó szagot független attól, hogy ivartalanított? Egyelőre még játékos a kicsi, nem "kerülgeti", de félek, hogy elkésünk.
2018. nov. 25. 11:29
 5/9 A kérdező kommentje:
#3. Ez úgy volt, hogy ideiglenes gondozásba került hozzám tavasszal kölyökként. Korábban is vállaltam már ilyent. A barátnőm a menhelyen dolgozik, ő találta de nem akarta bevinni, mert ott elsőre karanténba kerülnek, ahol sokszor a kicsik nem élik túl. Tehát abban maradtunk, hogy papíron regisztrálja, megadják az oltásait és vállalják az ivartalanítást is, de nálam nevelkedik. Közben úgy döntöttem megtartom. Csak most szólt, hogy lehet csak Januárra tudja beírni.
2018. nov. 25. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Picit próbálj meg erőszakoskodni. Egy kandúr herélés túlzás nélkül 2 perc de nyilván be is kell altatni, így max 15-20perc az egész.
2018. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6. Rajta vagyunk és a barátnőm is, de azt mondja már csak pár alkalommal fog bemenni a doki az idén, és a benti állatokat részesítik előnyben. A kijárással nincs gond, szerencsére jön a rossz idő és nem is szeret már kimenni. Kinéz, aztán már szalad is vissza, mert "fújj nedves, hideg és nyirkos" :-) Tünemény. Kicsit rosszalkodik, aztán amúgy egész nap alszik.
2018. nov. 25. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
És nem fér bele máshol az ivartalanítás? Kandúrnak 4-6 ezer Ft-ból ki szokott jönni, és nem is kell annyit várni.
2018. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8. Nem tudom hol, nálunk 10-12.000 a kandúr. Hat állatunk van most, nem kevésbe kerülnek, szóval nem mindegy az összeg. Persze, belefér ha nagyon muszáj, de abból a pénzből inkább veszek nekik kaját.
2018. nov. 28. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!