Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvinnéd a szomszéd macskáját...

Elvinnéd a szomszéd macskáját beoltatni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mellettünk lévő szomszédban van egy cica, kb másfél éves. Az övéké, de ideje nagyobb részében nálunk van... Ők nem engedik be a házba, van, hogy elfelejtik megetetni (múltkor mesélte vigyorogva a szomszéd, hogy három napig elfelejtettek neki enni adni, dehát "megoldotta magának a macska"), nem hordják állatorvoshoz sem. Ezt mondták is, hogy ők nem költenek oltásokra. Viszont ugye átjár a mi kertünkbe, érintkezik a mi cicáinkkal (szobacicák, de ha jó az idő, napközben kimennek az udvarba sziszletni kicsit), a gyerekek is megsimogatják, beengedik. A férjem ettől ki van borulva, hogy a macska nincsen oltva, bármit elkaphatnak tőlük a mi macskáink, meg ha megkarmolja a gyerekeket, ki tudja, mi bajuk lesz. És ezzel nyaggat, hogy vigyük el az állatorvosunkhoz, és adassuk be a szükséges oltásokat neki.


Egy részem hajlik is erre, de közben ott van az, hogy én sem örülnék, ha bárki az én macskámnak beadatna valamit, a tudtom nélkül vinné állatorvoshoz. Bár tény és való, hogy a szomszédaink nem a felelős állattartás mintapéldányai...


2018. nov. 25. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell kérdezni, és meglátjuk mit reagál. Fellehet jelenteni rossz állatzartás miatt is, de kell wgy indok. Valószínüleg ha neki nem kell fizetni engedi...
2018. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Macskat nem kotelezo oltani, nincs ra jogszabaly.
2018. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekre nem veszélyesek a macskabetegségek, kérdező, és rátok sem (felnőttre). Talán ugye a férgesség, féregteleníteni a szomszéd tudta nélkül is lehet a macskáját.

Ha a szomszéd macskája hordoz valamilyen vírust, az gond lehet. A macskabetegségek macskáról-macskára testnedvekkel terjednek (szex, karmolás, harapás - verekedés). A macska AIDS probléma lehet, ha az idegen macska vírushordozó. Egyéb betegségek teszteléssel deríthetőek ki, mármint, hogy a szomszéd macska vírushordozó-e.

[link]


A kombinált oltáshoz valószínűleg szólni kéne a szomszédnak. Mondjuk jó lenne, ha egyszerű lenne a világ és nem kéne szólni, illetve az állatorvos oltásnál kiállít egy kiskönyvet, meg beregisztrálja a macskát a gépbe, úgyhogy ez a ti nevetekre fog menni, mert a szomszéd nem fog ott megjelenni személyesen. Gondolom legalábbis, hogy nem lehet bemondani csak úgy más ember nevét. Lazán lehetne a szomszéddal közölni, hogy Gizike, elvinnénk Cirmit beoltani, úgyis visszük a saját macskáinkat is oltatni, mit szólsz, jó ötlet, ugye? Gondolom nemet fog mondani és győzködni kell. :(( Ismerjük ezt az embertípust :(.

Azt mérd fel, hogy az ismeretlen egészségi állapotú szomszéd macska, aki nincsen karbantartva, potenciális veszélyt jelent a ti macskáitokra, sajnos. Ezt mérlegeld. Én elvinném.

2018. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tény és való, hogy a szomszéd szarik a macskájára (remélem neki sem lesz majd mit zabálnia napokig) és ha ti beengeditek a sajátjaitokhoz, akkor én beoltanám a helyetekben.


Ha ti nem is, de a sajátjaitok kaphatnak el fertőző betegséget. A szomszédnak meg nem kell bejelenteni, eddig sem èrdekelte, ezután sem fogja. Én megkérdezném a helyetekben, ha már az ideje nagy részét nálatok tölti, hogy nem akarja-e inkább odaadni. Sokkal jobb lenne a macskának.

2018. nov. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyes megoldás a szomszédot addig verni egy colos vacsővel, amin természetesen rajta hagyod a szűkítőt is, amíg vagy meg nem ígéri, hogy a továbbiakban betartja a felelős állattartás szabályait. Sajnos beteg és gyenge társadalmunk az ilyesmit bünteti, ezért van ennyi ostoba majom mindenfelé.


A másik megoldás az, ha elviszed a macskát beoltani, igen.

2018. nov. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A diplomatikus válasz: Pfujj! Nagyon csúnya dolog ilyet tenni a tulaj megkérdezése nélkül!


Az igazság meg az, hogy ha a szomszéd ilyen szinten tojik a macskára akkor magára vessen.



Nekünk is volt ilyen szomszédunk. A macsek valami tündéri cuki, de volt atkája, kullancsa, bolhája stb Na egy idő után berágtam, mert a szomszéd semmit nem csinált csak jót röhögött, hogy milyen peckesen jár a macskája. Naná, mert ivarérett lett és szétverték egymást a környék macskáival, utána meg jött hozzánk enni és a mi macskáinkat is megverte én meg rohanhattam az állatorvoshoz a begennyesedett sebekkel. Végül egy sebkezelős alkalommal magammal vittem a "bűnöst" is. A doki azt mondta, kinézete alapján szerinte kóbor az állat és nem hogy beoltotta még ivartalanította is! Életem legjobb döntése volt. A szomszédnak fel sem tűnt ez az egész. Azóta szomszéd elköltözött, persze teljesen véletlenül macska nélkül, mert "majd visszajön érte". Ez 5 éve volt... A cica azóta is jól van épp a konyhaszéken szunyál.

2018. nov. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első körben kérdezzétek meg a szomszédot, hogy elvinnétek a macskát a dokihoz (mert úgyis arra jártok), ha szerencsétek van, nem lesz ellenvetése, ha nincs, akkor kénytelenek lesztek másképp megoldani, esetleg a tudta nélkül elvinni. Legalább féreghajtás kéne, mert az viszont emberre is átterjedhet.
2018. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha átjár hozzátok a macska, akkor én a helyedben minden további nélkül elvinném dokihoz. A FeLV-, FIV- és FIP mind fertőző macskabetegségek. Ha a szomszédod ennyire nem foglalkozik a macskával és a cica mindenfelé eljárkál, akkor lehet fertőzött.

Első körben tesztelni kellene ezekre a betegségekre, aztán ha mind negatív-remélhetőleg- akkor megkaphatja az oltásokat. Féreghajtót azt simán tudsz neki te is adni, az nem egy nagy összeg.

Valaki említette előttem, hogy ti nem kaphattok el semmit tőle... ezzel nem értek egyet, mert a bartonella az egy kifejezetten veszélyes betegség. A családomban előfordult, nem volt egy leányálom. Most nyilván nem riogatni akarlak, csak ezek miatt biztatlak arra, hogy ha a szomszéd ilyen felelőtlen, akkor jobb a macskát rendben tartani.

Sajnos ismerem a helyzetedet. Hozzánk a szomszéd kutyája jár át. Mi visszük állatorvoshoz, mert a bácsi nem hajlandó. Mi meg nem akarjuk, hogy az állataink oltatlan, férges kutyával érintkezzenek. Mondjuk mi a gazdi tudtával visszük mindig, olyankor ideadja a könyvét.

2018. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt macskakarmolási betegségem, ami macskáról terjed emberre és elég vacak volt. És ez bolhás macskától valószínűbben elkapható.


Ha anyagilag belefér, simán vinném a macskát oltani, a "gazdájának" fel se fog tűnni, és nyugodtabban alszol, hogy a tieidnek sem lesz baja tőle.

2018. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!