Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 2 hónapos cicát lehet már...

Egy 2 hónapos cicát lehet már lehet fürdetni? És milyen gyakran kell egy hosszűzőrű macskát fürdetni és fésülni? ÉS télen ezt hogyan lehet megoldani lakásban kell fürdetni hogy nem szokjon el tőle és szép bundája legyen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Honnan veszed, hogy fürdetni kell? Általában a macskák ki nem állhatják a vizet. Ráadásul ész nélkül mosakodnak, tisztálkodnak.


Fésülni kell! Kapható kifejezetten macskák számára készült kefe, ezzel fésüld át rendszeresen, hogy ne nyelje le a sok szőrt. Az így rendben tartott macskabunda szép csillogó lesz és nincs szüksége fürdetésre.

2010. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
A perzsákat szokták fürdetni, főleg akkor, ha kiállításra járnak a cicával. Milyen fajta a cica?
2010. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell fürdetni, ha pl. gombás és speciális fürdetőszert írt ki rá az orvos. Illetve, ha valami olyan szennyeződés van a bundáján, amit nem tud maga tisztítani (olaj stb.). Amúgy a kiállítási macskákat cicomázzák, de nem kell őket. Ha még is fürdetni akarod, akkor sem kell rendeszeresen, én pl. fél éve fürdettem utoljára, mert minek?
2010. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni, csak ha kiállításra viszed. A macska megoldja magának, folyton fürdik, tisztogatja magát. Nála tisztább háziállat nincs.
2010. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem két kandúrom van,mindkettő másfél éves.De csak az egyik lett eddig fürdetve,mert iszonyat bolhás volt,azóta egyszer sem,és nincs semmi baja a bundájának,mert rendszeresen vannak fésülve.Ja amúgy ők félperzsák,nem hiszem,hogy a rendes perzsát kéne fürdetni,főleg ha lakásba lesz.
2010. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a macska félperzsa és hosszú a szőre ezért kérdeztem a fürdetést.Már volt egy macskám és a macskasampontól szép bundája lett.
2010. jún. 26. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a samponnal kell megszépíteni a bundáját(ami szerintem hülyeség is,mert az is csak vegyszer,amivel a macsek természetes bőr és szőrflóráját tönkre lehet tenni,pl. az embereknél is a sok "vegyszeres sikálás" okozza a legtöbb bőrallergiát)Adj neki 2 hetente egy nyers tojássárgáját,amit ráadásul szeretnek is elnyalogatni(nyersen a fehérjét ne),meg valami multivitamint,ehet sajtot,vagy egy kis vajat és ezektől lesz igazán szép és fényes a bundájuk.
2010. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!