Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska depresszió? Mi a...

Macska depresszió? Mi a megoldás, nagyon aggódok.

Figyelt kérdés
Sajnos a közelmúltban két cicám közül az egyik egy betegségben itt hagyott minket. Hiába hordtuk állatorvoshoz, nem tudták megmenteni az életét. Azóta a társa (szobacicák mindketten) nem találja a helyét. Ha egyedül marad otthon, mire hazajövünk rombol, olyan helyekre megy ahova eddig soha, ha meg itthon vagyunk csak a szobámban van és fekszik, alszik, jön utánam és ott alszik ahol én vagyok, lehangolt és tényleg depresszív tüneteket mutat. Dokinál jártunk, nem beteg, de ő is ezt gyanította, hogy egyfajta depresszió, gyakori azoknál a macskáknál akik eddig a fajtársaikkal éltek és egyedül maradtak. Igyekszek vele játszani és feldobni, de ez csak ideiglenesen hat nála valamit. Mi lehet a megoldás? Egy társ jót tenne neki? Nagyon közeli még a gyász, de egyszerűen úgy érzem már mást nem tudok kitalálni, és nem akarom őt is szenvedni látni.

2018. nov. 26. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen van ilyen. Azért pakol szét mindent mert keresi a többieket. Az enyém is felfordítja a lakást ha nagy ritkán egyedül marad, és panaszosan nyávog (szoktam hallani mikor hazaérek, az ajtóból). Egy idő után biztos megszokná de szerintem ha nem nagy megterhelés neked akkor inkább vegyél oda mellé egy cicát. Azért csak jobb neki ha van mellette egy "fajtárs", pláne, hogy eddig ehhez volt szokva.
2018. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mi cicánk a társa halála után szinte napra pontosan 1 hónapot gyászolt. Nem akart enni, játszani, egész nap csak feküdt. Szörnyű volt így látni, de nem vihettünk mellé társat, mert fertőző betegségben szenved.
2018. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak kutyáról tudok beszámolni, de a miénk is elgyászolta a társát. Nem volt lehetőségünk másikat mellé fogadni, nem is lettünk volna még készen rá lélekben, így sokat foglalkoztunk vele és szép lassan kiheverte.

Az elején csak kereste. Napi többször végigjárta a helyeket, ahol szertetett lenni, hátha előkerül. Látszólag nem értette mi történt. Miért egyedül megy sétálni, miért egyedül kap enni, miért egyedül játszunk, stb.

Én várnék egy kicsit. Ha úgy látod pár hét múlva is, hogy nem jó neki egyedül és van rá lehetőség, akkor fogadjatok be mellé egy kis társat.

2018. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!