Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hagyjuk kint fialni a macskát...

Hagyjuk kint fialni a macskát vagy hozzuk be a lakásba?

Figyelt kérdés
Lakótelepen lakunk a 2. emeleten vidéken. A napokban fog fialni egy kinti macska, de nagyon szelíd. Egy-kétszer már volt fenn nálunk a másodikon, de most egyre inkább jönne fölfelé... Van egy kis faháza a fal tövében 30x40x50 cm-es. Párnák vannak benne, de kissé nyirkos és nem igazán biztonságos. Most gondolkodom, hogy átalakítsam a faházát kissé biztonságosabbá vagy párnázzak ki neki itt a lakásban egy dobozt? Kinti macskáról van szó. Egy hónappal ezelőtt még fel se mert jönni a lakásba.
2018. nov. 26. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább vid be. Biztonságosabb, a kicsiknek és neki is ilyen hidegbe.
2018. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Be fog szokni a macska-wc-be? Ez egy másfél éves kinti macska.
2018. nov. 26. 16:36
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd kint, nem fog egy kinti macska beszokni a panelba. Nem lesz semmi baja.
2018. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged segíts rajta! Én macskám is kóbor macska volt, és köszöni szépen jól elvan panelban!

Kint nem valószínű, hogy túlélik. Egy kutya vagy egy szomszéd, aki utálja a macskákat és annyi nekik...

2018. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a többi kóbor kandúr macska nyírja ki a kicsiket. Az anyja meg stresszelhet folyamatosan a veszélyek miatt.

Én ha tehetném bevinném a helyedben.

2018. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Harmadik, nem tudom, mennyire ismered a macskákat, a mi kintinek indult macskáink mindig simán megszokták a lakást, de itt különösen erős esetről van szó. Normális macska nem is szül ilyenkor, a kicsik bizonyára bele fognak halni, legalábbis kint. Bár én sem vagyok szakértő, csak sok macskát láttam már.
2018. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Nehéz kérdés. Valószínűleg azért menne fel, mert ott biztonságban tudná a kölykeit. Mostanában nagyon hidegek az éjszakák, könnyen lehet, hogy a kicsik nem élik túl ilyen hidegben. Ha egy mód van rá, vidd el állatorvoshoz, hogy ha valami élősködője van, legalább arra kapjon kezelést. Illetve le kellene tesztelni a fertőző macskabetegségekre(FeLV-, FIV- és FIP).

A macskaalomra bármelyik cica nagyon könnyen rászokik, hiszen ők ösztönből elkaparják az ürüléküket, nem is nagyon kell tanítani őket, csak megmutatni nekik, hogy ott tudnak kaparni.

Rajtad múlik, hogy végül felvállalod-e az egész kis családot.

Ami még megoldás lehet, hogy nem párnákat teszel a kis házába, hanem jó sok szalmát. Az nem ázik el, jól hőszigetel és puha. Ha elkoszolódik csak kidobod és teszel bele újabb adagot. Jelenleg ezeket lehetne tenni. Aztán ivartalaníttatni a mamacicát, a kicsiknek helyet keresni stb. nehéz ügy.

2018. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kinti házát egy-két deszkadarabbal meg tudnám erősíteni és beleraknék egy kipárnázott kartondobozt, amibe csak ő tudna bemászni. Ez lenne a kinti projekt!
2018. nov. 26. 17:08
 9/14 A kérdező kommentje:
nincs szalmám
2018. nov. 26. 17:08
 10/14 A kérdező kommentje:
Most itt van fent nálunk és egy kifejezett benti macska benyomását kelti. Pedig valódi kinti macska.
2018. nov. 26. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!