Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fagyálló mérgezés gyanúval...

Fagyálló mérgezés gyanúval szeretnék kérdezni. A macskánk 4. Napja támolyogva jár, reszket a feje. Tegnap voltunk állatorvosnál, nem tudja mi a baj? Ahogy olvasgattam a tüneteket, fagyálló mérgezésre gyanakszom.

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, van e esély a túlélésre ha csak kis mennyiséget nyalt fel? Gondolom ha valóban fagyállótól van rosszul, nagyobb mennyiségtől már nem élne.

#macska #fagyálló #remegés #imbolygó járás
2018. nov. 27. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

"Amint az etilén-glikol a szervezetbe kerül, a mérgezés tünetei villámgyorsan kialakulnak. Fogyasztás után 1-12 órával a cica imbolyogni kezd, szédül, mozgása koordinálatlanná válik és jellemzően keveset pisil. 12-24 óra múlva látszólag magához tér, úgy tűnhet, jobban van ám hamarosan megjelennek a veseelégtelenség tünetei: sok vizet iszik, gyakran és sokat vizel, öklendezik. Hányás, hasmenés, kellemetlen szájszag jelentkezik és nagyon levertté, kedvetlenné válik. Végül felbukkannak az idegrendszeri tünetek: remegni kezd, rángógörcsei lesznek, már képtelen lábra állni, végtagjai megfeszülnek, s amint leáll a vese, a cica kómába esik, és elpusztul.


Ha azt gyanítjuk, hogy kedvencünk fagyállót ivott, nincs idő késlekedni, irány az orvos! Fél órán belül van lehetőség meghánytatni úgy a cicát, hogy ne szívódjon fel a méreganyag. Macskák esetében két óra áll rendelkezésünkre, hogy az állatorvos elkezdje a megfelelő kezelést. Egy vizelet- és ultrahang_vizsgálat megerősítheti a diagnózist. Ha több, mint 6 óra telik el a fagyálló fogyasztásától, és megjelennek a tipikus kristályok a vizeletben, gyakorlatilag minimálisak a túlélés esélyei."


Amúgy, ha magától nem jutott eszébe a dokinak, hogy ultrahangozzon meg vizeletet nézzen, ha mérgezésre gyanakszol, akkor az olyan is... én baromi gyorsan keresnék másik dokit.

Egyébként, ha még ilyen "jó" állapotban van, akkor lehet, hogy nem fagyálló, vagy valóban olyan minimális mennyiség jutott a szervezetébe, ami nem halálos, de kezelés nélkül maradandó károsodásra, vesegondokra számíts.

Én baromi gyorsan keresnék egy másik dokit, aki nem csak vállat von.

2018. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem válts állatorvost. Lehet, hogy idegrendszeri problémája van.
2018. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma délután visszük másik orvoshoz. Lehet hogy mégse fagyálló, mert evett keveset, nem hányta ki. Köszönöm a választ!
2018. nov. 27. 09:16
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, miért kell várni ennyi időt, hogy elvigyétek állatorvoshoz. Én azonnal vittem volna ahogy jelentkeznek a tünetek. És ahogy a doki széttárja a karját, h ő nem tudja, akkor azonnal viszem másik orvoshoz. Tőletek fel is fordulhat szerencsétlen macska, nem fér bele a napirendbe.
2018. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
4, Nem kell rögtön követ vetni a másikra. Ha nem találkozott még ilyen tünetekkel, ha nem jellemző a környéken a sok mérgezés, akkor magától nem feltétlenül tudja az ember, hogy mivel jár. Elvitte dokihoz, nem kapott választ, utánanézett, és viszi másik dokihoz ezt követően. Szerintem semmit nem csinált rosszul, azt leszámítva, hogy csak harmadik napon jutott a dokiig, de erre ráfogható, hogy hétvége - ha nem tűnnek súlyosnak a tünetek, akkor nem rohan az ügyeletre nyilván. Te se szaladsz orvoshoz egy kis szédüléstől, csak ha nem múlik, mert akkor bajt jelent.
2018. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
10 infúzió után javul az állapota. Nem fagyálló volt, valami más okozta. Ezt már nem tudjuk meg, hogy mi.
2018. dec. 2. 21:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta eltelt 4 és fél év. Makkegészséges, rendbejött a veséje
2023. ápr. 17. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!