Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kezeljem a macskastresszt?

Hogy kezeljem a macskastresszt?

Figyelt kérdés
Olvastam cikkeket es sok minden illet a cicamra, hogy stresszes. Befogadtam az utcarol, es sajnos nem kertes hazban el. Ki tud menninaz erkelyre, jatszik, de egyedul. Egesz nap futkozik, karmolaszik stb. De nem kell neki simogatas es emberi kozelseg. Ha nem vagyunk otthon, szepen alszik, eszik, feszik, hempereg, megjovunk, es egybol slisszol az agy ala es ott van orakig. Ott alszik neha este. Olvastam valami parologtatorol, amitol jobb lesz neki, es nem fel majd, de 10ezer forint, akit en sokallok. Valami mas, hogy megszeliditsuk es az az igazi, szeretnivalo macska legyen? Jatszom is vele sokat, vagyis probalkozom, simogatom, jo kajakat veszek neki, es sehogy se jo.

2018. nov. 27. 13:04
 1/5 A kérdező kommentje:
*illett, fekszik, amit
2018. nov. 27. 13:05
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Talan mert az o szemszogebol kicsit mas a tortenet. Lenyegeben fogsagban van nalad. Kell neki az emberi kozeledes, csak eppen nem toled. Fogadd el hogy nem szeret az a macska es engedd el. Lepj tovabb.
2018. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyebkent nem letezik olyan szo hogy "macskastressz" viszont a teny hogy krealtad sokat elarul a lelki vilagodrol. Szegeny macska.
2018. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad a cicus? Talán több időre ven szüksége, hogy megszokja a benti életet és főleg, az embereket. Odakint állandó veszélynek volt kitéve az élete: autók, kutyák, más macskákkal az területharcok, vagy a harcok az ételért. Az emberek, akikkel találkozott is bánthatták. Talán hónapoknak, éveknek kell eltelnie, mire kiheveri.


Milyen idős a cica? Ha fiatal, a legjobb megszelídítési mód a játék. Ha odamegy hozzád adhatsz neki jutalom falatkát.


Gondolom a Feliway párologtatóra gondolsz, nekünk az állatorvos javasolta, mert a cicánk nagyon félénk volt. Nekem jó tapasztalatom van vele egyébként, de van aki azt mondja, hogy neki nem válik be.

2018. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az elso ket valaszolo legyen szives ne legyen retardalt. A macskat talaltam, nem hiszem, hogy el kene engednem, tel van, gondolom ez eleg nyomos indok. Amugy meg a macska stessz fogalom a neten volt, azert is elmitettem igy, de ha nem lett volna, akkor sem all ez osszefuggesbe a lelki vilagommal, te jo eg🤣

Fiatal a cica, talan 2 honapos, jatszom vele, es szerintem is hozzaszokik majd, a parologtatot meg meggondolom:) koszi

2018. nov. 27. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!