Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek egy magára hagyott...

Mit kezdjek egy magára hagyott, elhanyagolt macskával?

Figyelt kérdés
A közelünkben lakott egy idős néni aki betegség miatt nyár végén kórházba került és anyumat kérték meg hogy menjen át a macskáját etetni amíg nem tud hazajönni. Ez így is ment ősz végéig, a nénit kiengedték ő viszont nem jött haza hanem a lányáékhoz költözött, de a macskát itt hagyta. Nem akarja a lánya elvinni a cicát mert már ott van 5 macska nekik. Nos napok óta szerintem olyan hideg van, hogy kint kb megfagy a cicu.. a néni csak egy rongyot rakott ki neki a teraszra és ilyen olcsó alsókategóriás konzerveket hagyott itt, hogy azzal etesse anyum. Szerintem a macskának egy kínszenvedés hogy a gazdija így itthagyta, egy ingerszegény környezetben van egyedül és kint a hidegben, széltől védetlen helyen. Olvastam hogy a tartósan hidegben lévő macskáknak izületi problémáik lesznek idővel.. nagyon sajnálom a cicát de nekem már van 2 itthon és nem tudom befogadni a házba mert ez a 2 cicám se tűri egymást, állandóan összekapnak. Tegnap a garázsba áthoztam a néni macskáját (a garázst apum fűti, kb 12-14 fokra) de visszaszökött mikor apum hazajött és beállt a kocsival. Anyum kb leszarja hogy a macska csak szenved így kint.. nem tudom mi lenne a jó megoldás. Megfordult a fejemben hogy el kéne altatni mivel már elég öreg macsek, d nincs hozzá szivem viszont eltartani sem tudnám pluszban, mert elég költség nekem a saját cicum. Ti mit tennétek?

#hideg #macska #elhanyagolás #gazdi nélkül
2018. nov. 28. 06:53
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mit tennék?

Először is csinálnék neki egy szigetelt kis kuckot, hogy ne fazzon.

Aztán megfognam a cicát, hazahoznam. Csinálnék róla aranyos képeket, Facebookra feltennem állatvédő csoportokba, mint gazdikereso cicát. De akár maradhat ott is a macska, ha van helye. Akár állatvédő csoportokhoz is fordulhatsz, vagy ideiglenes gazdit is kereshetsz, szintén Facebookon, aki gondozza amíg nincs rendes gazda jelölt.

Ha az asszony pattogna, akkor vagy elmondod neki, az igazat, vagy annyit, hogy biztos elütötte valami, ellopták vagy egyszerűen csak nem jött haza.

2018. nov. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
A macska nem kutya. Nem fog a kidobott rongyon aludni hogy megfagyjon. Lazán elbújik pár házzal odébb is egy mellėkėpületbeb vagy bárhol. Szal. Vagy eteted, vagy valakivel vitesd el (beszėlj az öreggel erről) ha magadhoz nem lehet, de ne altasd el.
2018. nov. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Istenem, szegénykém. :-(

Nem kell elaltatni egy élőlényt mert nem kell senkinek. Csinálj neki egy kuckót, és ha kettőnek jut, kell hogy jusson egy harmadiknak is. Az én macskáim is mindig ijedeznek, de szerintem megszokná a garázst, meg kell próbálni többször is. Ha már nagyon fázik a feneke, megalkuszik.

2018. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos ismét áthoztam hozzánk a cicát a garázsba (sokkal melegebb van itt mint kint), de félek ki fog szökni megint.. A nénivel mindenképpen meg kellene beszélni, de anyum ismeri és rá bízta a macskát szóval én max közvetíteni tudok. Semmi esetre sem akarom hogy kint maradjon télre (akár -10, -15 fok is lehet), szerintem ilyen hidegben a szigetelt macskaházak sem érnek sokat. Amíg nem tudok neki jobb megoldást magamhoz veszem, de másik gazdát nem hiszem hogy találnék neki mivel már elég öreg a cica is.. szerintem 2-3 éve lehet még hátra. Attól tartok a néni lemond róla én meg nem találok neki új, szerető gazdit és a menhelyek is általában tele szoktak lenni, de ha van is hely nemhiszem hogy ott boldog élete lenne. :/
2018. nov. 28. 08:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, de megprobalhatod, hátha van rá érdeklődő. Én már talaltam öreg macskának szerető gazdit.:)
2018. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha kint marad a hidegben télre, akkor nincs 2-3 éve. Szerintem te vagy a gazdija :-) Ahányszor kimegy, annyiszor vissza viszed, ez így fog menni. Rá fog jönni hogy bent jobb. Az ételen tudsz spórolni. Főzz neki vízben egy kis csirkeszívet, vagy farhátat amiről leszeded a húst. Ezek nagyon olcsó dolgok. Egy kiló farhát 250 Ft. abból egy macskának három napra való hús, bőr, tüdő lejön. Egy konzerv is ennyibe kerül, de az csak egy napig elég, és az olcsó konzervnek a fele víz.
2018. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én csinálnék neki a helyedben egy szigetelt kuckót a teraszra (a neten nagyon sok ötlet van fent). Aztán lefotóznám és segítséget kérnék macskamentő szervezetektől. Írj mindegyiknek, valamelyik csak fog segíteni!
2018. nov. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, én tuti nem leszek a gazdija mert számomra egy macska tartás nem annyiból áll hogy olcsó kozervekkel tömjen aminek kb csak 4%-a hús, almot, bolha és kullancsírtó spot-ont, macskafüvet, szőroldó pasztát stb is venni kell rendszeresen plusz bármi gáz van az orvosi költségek... és akkor még simogatni sem merem mert a 6 hónapos kiscicám már a kesztyűmre is fúj és morog, mert érzi rajta a másik szagát. Szóval itt hosszú távon nem maradhat, hétvégén megpróbálok beszélni a nénivel.
2018. nov. 28. 13:29
 9/9 Szeszere ***** válasza:
0%
tekerd le a fejét
2018. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!