Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség mit csináljak ezzel...

Segítség mit csináljak ezzel a macskával?

Figyelt kérdés

A dédimnek van két tacskója, hátul a disznó ól feletti résznél kiscicák születtek mindenkit körbe kérdeztem, a anya macska senkié sem csak kóborol. 4 kiscica született, de sajnos hármat már elkaptak a tacskók én sem értem, hogy hogyan, de a lényeg, hogy egy maradt, és az anyját nem láttam napok óta így hazahoztam a kiscicát (egy utcával feljebb lakunk) a szüleim nem engedték tehát titokban egy kis régi faházba rejtettem el, ahol viszonylag jó idő van, és kaja is meg minden van.

Mi a véleményetek erről? Hülyeség az egész, ott kellett volna hagynom őt? Lehet, hogy most ezért amit tettem sokan leszolnának, de nem birta volna nézni egy újabb kiscica holttestet...

Nem tudom mit tegyek!!


2018. nov. 28. 21:44
 1/10 Drazicc ***** válasza:
100%
Ha még szopós kiscica akkor nagyon gyorsan vidd el olyan helyre ahol segíenek rajta mert különben nem fogja túlélni.
2018. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nem szopik kb. 2-3 hónapos lehet
2018. nov. 28. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

2-3 hónaposan már nem olyan pici. Mit adtál neki enni? Tejet nem szabad. Csak szólok, ha esetleg nem tudnád.

Állatorvosnak is látnia kellene, hogy egészséges-e. Egy állatbarát felnőttnek jó volna szólni róla. Ennyit tehetsz érte. Gazdit kellene neki keresni, az anyamacskát meg ivartalaníttatni. De ezt egy felnőttnek kell intéznie.

2018. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tejet semmiféleképpen nem adnék neki soha, van cicám ő is kb ennyi idős és az ő ételéből csenek el, de hazajövetel suliból is tudok venni. Az anyacica eltűnt, ami fura, mert eddig mindig itt volt... Egészségesnek és élet vidámnak tűnik a kislány, de ha a szüleim megtudják nekem annyi, titokba meg nem tudom elvinni állatorvoshoz értitek meg nem tudok szólni állatmentőknek...
2018. nov. 28. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki vizet tálkában. Jó lenne cicának valo étel (konzerv) Kiscicák sokszor esznek keveset. Valami alom, alomtál. Pisi, kaki hova lesz? Kiscica többször kakil egy nap. Jo lenne neki egy kartondoboz oldalt fordítva, bele valami régi, ruha (régi, kinőtt póló, pulóver, ne kötött legyen). Lehet férges, fő tünet, ha nagy a hasa, férges a kaki, ha súlyos, hányhat férget. Kiscicáknak negyed féreghajtó tabletta kell, cestal 300 ft egy darab, drontal 600 ft àllatpatikákban, állatorvosnal, de talán emberpatikában is van.

Ha tüszköl, csipás a szeme, és taknyos, akkor az macskanátha, állatorvosi ellátást igényel (antibiotikum), mert maradandó károsodása lehet, magától nem múlik el.

Valamit ki kell találnod, egy barátod/nőd nem tud segíteni esetleg, elvinni orvoshoz/ menhelyre, befogadni? Facebookon van sok àllatvédő és ilyen csoport, szervezet, nekik írhatsz, megkéred, menjenek érte, amikor nincsenek otthon a szüleid.

2018. nov. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megmondnanád helyileg hol vagytok háha valaki tudna segíteni vagy oldalt ajánlani ahol segíthetsz.

Ha a közelemben vagy akkor szívesen segítek.

2018. nov. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot (facebook) a cicamentőkkel! Mondd meg, hogy talált cica és csak ő maradt életben! Biztos lesz, aki segíteni fog. Hol vagy helyileg?
2018. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A legjobb barátnőmnek elmondtam aki imádja a cicákat, azt mondta az állatorvoshoz segít elvinni, de náluk így is már egy állatkert van, addig meg más kezébe nem akarom át adni amíg el nem vittük dokihoz. Még pár napot kibír ott, aztán az új gazdihoz kerül (közben facebook-on jelentkezett valaki). Egy kérdésem lenne még, hogyha megint találok valahol egy kiscicát, és befogadom mekkora lehet az esélye, hogy valamilyen emberekre veszélyes betegsége van? (az egyik barátnőm elkapott valami rózsa-hámlás betegséget egy macskától) Ez gyakori?
2018. nov. 29. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gyakori. Nem jellemző, hogy macskáról emberre terjedne betegség. A legjellemzőbb, ami veszélyes lehet esetleg a férgesség. Az is inkább akkor, ha az illető babát vár, a magzatra lehet veszélyes, nem az anyára.

A barátnőd nem allergiás véletlenül a macskákra? (Lehet allergiás valaki a macska szőrre, illetve a macska nyálában is van allergiát kiváltó cucc).

Talált állatnál a higiéniára (alapos kézmosás, esetleg valami fertőtlenítővel, ha az állat beteg, vagy gumikesztyű, pl. ha nagyon beteg) figyelj oda. A saját macskádra átvihetsz betegségeket, bár a legtöbb betegség macskák közt testnedvekkel terjed (nyál, párosodás, harapás, verekedés által), de a vírusok 6 hónapig kb. életképesek.

Viszont bolhát összeszedhetsz talált állattól, és haza is viheted, mert ráugrik a ruhádra, a lakásban pedig elszaporodhat. A bolhát ha magát nem látod, a macskának a farka tövén van bolhakaki, apró fekete pöttyök, (azon kívül, hogyha vakarózik, mert az mástól is lehet). Bolhás macskánál arra kell figyelni, ha meg akarod gyógyítani, hogy csak és kizárólag macskának való bolhairtót vegyél rá, (minimum az,hogy macska fotója van a dobozán, EL KELL OLVASNI A FELIRATOT ALAPOSAN), mert a kutyának való bolhairtó mérgezést okozhat a macskának, nemcsak kölyöknek, felnőttnek is, amibe konkrétan belehalhat (de a minimum az többórás görcsroham, állatorvost igényel a kezelése). Azért írom, mert link állatorvosok sem figyelnek rá, pont itt írt egyszer ilyet valaki.

2018. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Voltunk állatorvosnál, elvileg egészséges volt, de adott neki féreghajtót meg ikyeneket.. Vasárnap az új gazdihoz kerül! Köszönöm mindenkinek a segítséget!!
2018. nov. 30. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!