Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivaros kandúr a lakásban?

Ivaros kandúr a lakásban?

Figyelt kérdés
Eddig csak ivartalan cicáink voltak lakásban tartva, általában mind ivarérés előtt lett ivartalanítva. Viszont a közeljövőben érkezik a házhoz egy fajtatiszta cica, egy kandúr, aki nem biztos hogy ivartalanítva lesz. Ami miatt kicsit én aggódok, ugyanis vannak félelmeim hogy máshogy fog viselkedni. Spriccelni fog ivarérés után? Ez a legnagyobb félelmem, mással nem lenne igazából bajom, de a spriccelés kicsit aggaszt. Tart valaki ivaros kandúrt házban? Milyen a viselkedése?

2018. nov. 29. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelölni fog, ami nagyon büdös. Miért nem akarjátok ivartalanítani?
2018. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Baromi büdös lesz, szökni akar kifelé párzási időszakban.

Nem érdemes kínlódni vele, meg ő is kínlódik majd, okosabb ivartalanítani.

2018. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert a tenyésztő igényt tartana rá később hogy fedeztethessen vele, de ugye ez függ attól hogy mivé nő, milyen eredményei lesznek, és persze ez néhány éves korára alakul ki igazán. Addig meg nem kéne ivartalanítani érthető okokból.
2018. nov. 29. 20:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval nem kell túlozni a negatív oldalát az ivaros tartásnak, hátha azzal eltántorítanátok hogy szaporítsak, mert nem arra megyek ki. De igen, gondolkodhattam volna előbb hogy kiírom miért nem lenne ivartalanítva, kicsit féltem is hogy az ivartalanítás rábeszélése érdekében csak az jön vissza hogy élvezhetetlen ivaros kandúrral élni.
2018. nov. 29. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem beszélsz a tenyésztővel? Ő nyilván ivaros cicákkal él együtt, lesz tapasztalata a dologban.

Ha mindenki szobacica, szökni nem hiszem, hogy fog, viszont ha dominálni akar a többiekkel, akkor a jelöléssel lehetnek gondok. Ez viszont személyiségfüggő (is).

2018. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Összességében nem egy boszorkányság a dolog,

leszámítva a hogy sokkal jobban oda kell figyelni a közérzetére, az önbizalmára, mert ha úgy érzi, hogy fenyegetve van a területe, akkor bizony valószínűleg jelölni fog.

De ez függ a fajtájától, és a személyiségétől is.

Összességében "csak" annyi, hogy jobban oda kell figyelni a nevelésére, viselkedésére.

Annyi a fontos, hogy még a legjámborabb kandúrnak is van egyfajta kandúr temperamentuma, ami az ivartalanítottaknál jellemzően hiányzik. Ez nem rosszaság, ez csak ilyen.

"végső esetben" meg még mindig ott a Suprelorin implantátum lehetősége.

2018. nov. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mármint benne van a szerződésben, hogy te úgy vetted meg a cicát, hogy később a tenyésztő igényt tarthat a szolgálataira? Vagy felesben vagytok "tulajdonosai" a cicának?

Megmondom őszintén, én biztosan nem élnék együtt egy ivaros benti kandúrral. Irdatlan büdös a pisije. Egy barátnőm ivartalanítás ellenes- no comment-az ő kinti kandúrja nagyon cuki, néha meggyomrozom. Szeretem a cicát, de érzik rajta az a tipikus kandúr szag, pedig amúgy gyönyörű, tiszta, pedáns cica. Ezzel szemben ott van az én benti cicám, aki babaillatú és soha nem pisilt még az alom mellé sem, nemhogy máshová.

Nem akarlak ijesztgetni, csak érdemes tudni, hogy az ivaros macskának szaga van. És ahová odaspriccelt, azt nem lehet levakarni, mert olyan erős a szaga.

Én a viselkedése miatt annyira nem aggódnék, ugyanúgy ragaszkodó és kedves lesz szerintem, de a jelölgetés miatti félelmed nem alaptalan.

2018. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A macskák általában 6-7 hónapos kortól lesznek ivarérettek. Ha még az ivarzás előtt megtörténik a kasztráció, akkor nem fog spriccelni. Ugyanis a macskának ez egy bevált szokása lesz. Ha viszont nem szokik rá, mert már egészen kicsi korban ivartalanítják, a kellemetlenség elkerülhető.
2018. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!