Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nyers etetése?

Macska nyers etetése?

Figyelt kérdés
Aki nem ért egyet a nyers etetéssel, kérem, hogy görgessen tovább! Van egy nagytestű macskám, szibériai. 2 éves, tehát még növésben van, és eddig az anyósom etette, aki elhízlalta. Mivel amúgy is érzékeny a gyomra, én nyersen etetem most már csak (eddig kapott száraz tápot is). Hogyan tudom eldönteni, hogy a csak nyers kajából mennyi kell egy szibériai kandúrnak naponta?
2018. dec. 2. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
ha érzékeny a gyomra, akkor nem inkább a könnyebben emészthető kész tápot kéne adnod neki?
2018. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jajjj...
2018. dec. 2. 17:46
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Gyonyoru cicad van! Igaz nekem annyirs nemvoltak fajtiszta cicaim de macskak mellett nottem fel talan tudok segiteni. Nekem most van egy sziami cicam o 1 eves es mindig ilyeneket eszik,napjaban tobbszor kap enni es nagyon sokat szinte kipukkan. Igaz nagyon falank is. Szerintem napi 2-3x normal mennyisegut adj neki ha nem akarod felhizlalni. A tap meg csak puffaszt igazabol. Nekem a cicaim a nyerstol nagyon szepen fejlodtek es szep volt a bundajuk is. Es valahogy jobban is huztak ezekhez mint a taphoz mert nekik szukseguk van a nyersre ugyanis bennuk van a vadaszat es a hus utani vagy. A tapot az enyemek nem szerettek meg a kulonleges cicaim sem igazan voltak odaig akarmilyen dragat es minosegit vettem nekik sokszor eljartak egereszni meg madarat fogni. :)
2018. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, hogy kértem, aki nem ért egyet a nyers etetéssel, görgessen tovább, dehát úgy látszik, mindig van olyan, aki nem érti. Mellesleg annyira "jó" a táp, hogy azért sem adom neki, mert HASMENÉSE van tőle, igen, sokfélét próbáltunk. És láss csodát, a nyerstől nincs! Anyósom sutyiban adogatja neki a szárazat, szerintem ettől hízhatott el. Attól nem megy ugyan a hasa, csak a nedvesektől, de tele van a száraz is szxrra.
2018. dec. 2. 17:53
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem úgy működik az, hogy te csettintesz egyet, és akkor az úgy is lesz. Mindenki kifejti a saját véleményét, így én is. Tiszteletben tartom a véleményed, tartsd te is tiszteletben a másikét. Nem lehülyézni, meg lekoptatni kell a másikat, hanem ész érveket egymásnak ereszteni. Adj túl egy kicsit a magyar mivoltodon, és tanulj meg vitatkozni.
2018. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
A nyersből csirke pulyka javallott , disznó birka belsőség kerülendő . Féreg fertőzés bármikor előfordul , kinti etetésnél nyáron rohad legyek lepik télen megfagy .
2018. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam van egy aranyszabály hogy sertéshúst nyersen soha a bacik miatt, viszont szárnyas szív-zúza minden mennyiségben. És ez még egészséges is a macsekoknak.
2018. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
76%

#5-ös.


Az első mondatában az szerepelt,hogy aki nen ért egyet a nyers etetéssel az görgessen tovább.


Te normálisan elmondtad a véleményed,de miért is tetted?

Nem értesz gondolom egyet a nyers etetéssel így a válaszod kicsit sem releváns a kérdezőnek.

Felháborodhatsz,de ugyan minek?

Az egyik válaszadó okosan leírta miért jó a macskáknak a nyers hús.

Ebbe aztán senki nem köthet bele.


Miért kevered bele a magyarságot?

Szerinted máshol jobbak az emberek?

Magyarországon ugyan valóban nem túl jó a vitakultúra,de ez a kérdés nem is olyan szándékkal jött létre,hogy vitázzunk egyet.


Ne haragudj kérdező,nem tudok neked segíteni a kérdésben,csak megakadt a szemem,amikor tipikus magyarozni kezdtek.

2018. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sertést nyersen tilos az álveszettség miatt adni. Arra figyelj, hogy legyen elég taurin a kajájában, lehet kapni kiegészítőt is, amit tudsz mellé adni. Plusz én azért leforráznám a húst, hogy a felszínen lévő kórokozók legalabb elpusztuljanak, de így még nem vesznek el a tápanyagok.
2018. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz hogy disznót ne adj neki! Én 2 hétig szoktam fagyasztani a húst mielőtt odaadom (a bacik miatt). Kb ugyanannyi húst szoktam adni nekik, mint amennyi tápot kaptak. Nem is esznek többet és nem is éhesek egyfolytában. Csirkét és szárnyasokat szoktam adni.
2018. dec. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!