Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért folyton éjszaka végzi a dolgát?

Cicám folyton az éjszakára végzi a nagy dolgát az alomba,és nem értem miért.Nappal csak pisil,este pedig általában 2x is a nagy dolgát végzi.Nem gond hogy ezt csinálja csak nekem mindig fel kell kelni takarítani és ez a gondom.Mindig fel kelek arra hogy kapar.

Az ismerősömnél a cica nappal végezelődik az estét végig aludja.

Ez macska függő?

dec. 2. 18:39  Privát üzenet  

A válaszok
Figyelj arra, hogy nappal ne aludjon, estére jól fáraszd ki és akkor végig aludja, vagy legalább egy jó ideig alszik. Semmi baj nincs azzal, ha este végzi a dolgát, ez valószínű macska függő. Mikor legközelebb mentek álatorvoshoz esetleg megkérdezheted, de biztos csak annyit mondd, hogy ez normális.Esetleg, ha másik szobába teszed a macskát és akkor nem hallod a kaparását, de inkább jól fáraszd ki. Milyen idős a cicus?

# 1/5Időpont dec. 2. 19:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2 éves ivartalanított nőstény.Az almot nem szeretném áthelyezni,eddig egyszer sem változtattam meg a helyét,a kifárasztás jó tipp köszi szépen.:)

Igazából az éjszakát végig aludja csak akkor kel fel ha az alomra megy.

# 2/5Időpont dec. 2. 21:24 Privát üzenet

Nem kell felpattannod takarítani, reggel ébredés után bőven elég.

A cicák a tiszta almot szeretik, ez tény, de semmi baja nem lesz, ha kétszer belemegy. Sose értettem azokat, akik zacsival meg lapáttal lesben állnak, hogy mikor végzi a dolgát a macska. :) Mi napi 1-2 alkalommal almozunk, ez mindenkinek jó.

Egyébként azért éjszaka trónol a macska, mert akkor már nem mocorogsz, nyugi van, nagyobb biztonságban érzi magát. Te se kakilnál, ha folyton attól paráznál, hogy mikor nyitja rád valaki az ajtót. :)

A cicáknál ez ösztönös. A miénk is ilyen, pedig sose zavartuk almozás közben. De képes akár a pisit is félbehagyni, ha meghallja, hogy mocorgunk a szobában.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont dec. 4. 12:50 Privát üzenet
Nem kell kifárasztani, nem az a baja. Te is nyugodtan szeretsz kotlani abban a bizonyos helyiségben, ő is nyugodt körülmények között tudja csak elvégezni a nagydolgát. Valami miatt ezt a nyugalmat abban az időpontban találja meg. Ennek fényében a kifárasztás ugye hogy nem jó ötlet? És ne kelj fel kiszedni a kakit az alomból. Akkor hátha nyugodtabban tudja elvégezni és pl. nem kétszerre, hanem egyszerre, mert nem fogsz felugrálni hozzá. Egy 2 éves macska már azért csak napi egyszer kellene hogy kakiljon, nem kétszer.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont dec. 4. 23:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,hát ő napi 2x kakil fixen szinte mindig,pedig normálisan can etetve nem kap többet a kelleténél és nem is kövér.Ez után majd hagyom szépen éjszaka nem szedem ki a kakit,általában 2 óra felé és 4 óra felé szokta a nagy dolgát intézni,szinte olyan mintha tudná az órát nézni :D

# 5/5Időpont dec. 5. 11:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Igedesít hogy folyton ugat éjszaka az ablakom alatt a szomszéd kutyája. Valakinek tipp valami emberséges megoldásra? A szomszéd barom, szép szóval nem lehetett vele megegyezni,...
Miért fekszik be a 2 éves kandúrom az ágyamba? Éjszaka ha teheti folyton besliszkol, és vagy a lábamnál alszik, vagy feljön egészen a nyakamig. Ez miért van?
Folyton azt álmodom, hogy babát várok és egy agresszív férfi kerget: ki akarja vágni belőlem a babámat. Ma éjszaka alig tudtam elbújni előle, mert kutyát is hozott a vadászatra,...
Mostanába (1-2hete) folyton rémálmaim vannak, egy ejszaka alatt többre is emlékszek. Mitol lehet?
Mitől rághatja állandóan a kutya a lábát? Egész éjszaka rágja, meg alig várja hogy elmenjünk itthonról, abban a pillanatban már rágja is. Az összes lába folyton tocsog a nyáltól. Miért csinálhatja?
Folyton pisilnem kell. Ma éjszaka 4x voltam pisilni, ugy, h nem ittam semmit. De nem ilyen felfazasszeru, hanem rendesen sok pisi jon. Mi lehet?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!