Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvigyem azonnal orvoshoz,...

Elvigyem azonnal orvoshoz, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Az öt hónapos kandúr cicám vasárnap elkezdett tüsszögni. Nem folyamatosan, csak párszor egyet. Tegnap is ez volt. Amúgy élénk, játékos, eszik. Nincs láza, nem levert, nincs összeragadva a szeme. Írtam emailt az állatorvosnak, hogy ez vajon macskanátha kezdődése lehet-e, és vigyem-e minél hamarabb,vagy várjak még, mert más tünet nincs, de csak annyit válaszolt, hogy ahhoz, hogy tudja, hogy ez macskanátha-e, látnia kéne a cicát. Szerintetek elvigyem ma munka után, vagy várjak még? Mert feleslegesen nem akarom stressznek kitenni a cicát, de természetesen azt sem szeretném, hogy komoly baja legyen.

2018. dec. 4. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Vidd el, mutasd meg orvosnak!
2018. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
A kérdés, hogy van-e kombinált oltása?
2018. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Vidd el, ha nem is macskanatha, akkor is hasznos lehet valamilyen kezeles, es igaza van a dokinak, hogy latatlanban nem diagnosztizal, az a biztos, ha latja a cicust.
2018. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nincsen kombinált oltása.

Akkor mindenképp vigyem el még ma?

2018. dec. 4. 12:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs oltasa, akkor valoban akar natha is lehet. Viszont oltatni mindenkepp kellene, pont az ilyenek miatt!
2018. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem ezeket a kérdéseket, a gyereked ha prüszköl rohannál vele a gyermekorvoshoz...akkor a "szőrös gyerekeddel" miért nem?! Ha már állatot válltal nem az orvoson kell spórolni...

Az írásodból nem az jön le, hogy tudatlan falusi volnál akinek a macska csak háztáji állat és fogyóeszköz!

Tehát ha felelősségteljes gazdi vagy, megvannak a szükséges oltásai és nem kint tartod a fagyba, akkor nem nagyon lehet macskanáthás! Egyéb probléma lesz. Lehet valami az orrüregébe van és azt próbálja kiprüszkölni sikertelenül! Mindenképp orvos!

2018. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%
Szia, szerintem meg tök felesleges orvoshoz menni, amíg néhány prüszkölésen kívül nincs semmi egyéb. Az én cicám is szokott prüszkölni, pár nap alatt elmúlik. A gyerekkel sem rohan náthával egy épeszű szülő orvoshoz, ez köztudott. Pont a felesleges orvoshozjárásról írtak a napokban tanulmányt! 14 éves a macskám, lakásban tartott, néha kijár a teraszra. Nem csak prémium kajákat eszik, hanem mást is, abból is kap, amit mi eszünk, él és virul, boldog macska. Ja, és nem kap semmiféle oltást sem!
2018. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem fogyóeszköz nekem a macska, lakásban tartom, nem engedem ki, figyelek rá. Csak nem akarom feleslegesen stresszelni szegényt a sok új szituációval. De akkor elviszem a biztonság kedvéért.
2018. dec. 4. 12:45
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Az oltásait feltétlenül pótold és lassan ivartalanítani is kellene, mielőtt még ivarérett lesz és mindent összejelöl stb.
2018. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Fogom ivartalaníttatni.

Az oltásokat lehet ennyi idősen pótolni?

2018. dec. 4. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!