Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kínzás macskák csak...

Nem kínzás macskák csak lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Családi házban éltem szülőkkel, mindig voltak cicáink, mindegyik kinti-benti volt. Most lakásba költöztem, és sokan mondják, hogy itt miért nincs cicám. De szerintem kínzás lenne nekik. A cicák imádnak futkározni, vadászni. Ezt egy lakásban nem tehetik meg. Ajánlották a sétáltatást. Látok már egyre gyakrabban cicákat pórázon. De azt sem élvezik. Futnának, de nincs akkora póráz, így inkább leheverednek.
2018. dec. 6. 15:12
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy valóban én élek szerencsés környezetben: de felénk rendkívül ritka hogy elgázolnak egy-egy macskát. Az elmúlt két évben volt vagy öt eset-kivétel nélkül kölyökmacskák.
2018. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárólag bent tartom a macskáimat. Ketten vannak sztem túl jól érzik magukat.. :) nekünk fajtatiszta brit cicáink vannak, úgy látom nem is igénylik h kimenjenek. Sima házimacskát én sem tartanék bent, az biztosan rosszabul viselné. A másik ok h bent vannak, h kint a két nagy kutya, félteném őket. Sztem nem leszel állatkínzó ha bent macskát tartasz.
2018. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
100%
Szerintem ebben a témában mindenkinek más a felfogása. Én városban élek, panel lakásban, utcáról lett mentve a cicánk, alig 4 hetesen került hozzánk. Nem úgy néz ki, mintha bármi baja lenne. Az ablakban szeret nézelődni, de ott sem tölt annyi időt. Ha kivittük valamiért, például orvoshoz, akkor eleinte hordozóban, aztán később már csak kézbe fogtam. Kb két hónappal ezelőtt, amikor még nem is volt annyira hideg, reszketett a kezemben úgy fázott. Szóval nem tudom elképzelni, hogy ő a kinti létet szeretné, nyilván azért mert ezt szokta meg. A kinti létből pedig sajnos neki a kegyetlenkedés, és a bántalmazás jutott, pedig csak egy csepp kis élet volt akkor. Szóval én örülök, hogy bent tartom. Az emberek szörnyen kegyetlenül tudnak bánni egyes állatokkal, (a minap láttam egy cicát, akinek egy barom letépte az alsó állkapcsát) és bántják, kínozzák őket, és ez még sokkal rosszabb, mint az elütött cicák. Felénk rengeteg van sajnos...
2018. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt már csak kinti, kinti-benti és a jelenlegi egy teljesen benti cica.

Régebben azok a cicáink akik kint voltak, vagy kijártak folyton valami balesetet szenvedtek. Volt olyan cicánk akit megvert a többi macska, volt olyan, aki felakadt egy szögre, egy másikat megmérgeztek a kedves szomszédok.

Azóta én elköltöztem panelba és jelenleg egy benti cicánk van, aki kicsi kora óta bent van, ivartalanítva van. Menhelyről fogadtuk örökbe. De tök jól megszokta és egy kis hányáson kívül még semmi baja nem volt.

Én is tudom, hogy szeretnek kint a cicák, de úgy gondolom, hogy így is nagyon jó dolga van a cicánknak, az erkélyre ki szoktuk engedni játszani a bogarakkal meg napozni. Sok szeretet ad nekünk és mi is neki. Szerintem nem fogod megbánni, ha befogadsz egy cicát.

Valószínűleg sokkal jobb dolga van nálunk, mint az útszélén kidobva..

2018. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
72%

Nem kínzás.

A legjobb dolog amit tehetsz vele, hogy bent, biztonságban tartod

A macska nem fantáziál azon, hogy "de jó lenne most a szabad ég alatt kolbászolni egyet". Ő annak örül, ami van, neki az a megszokott, normál környezet, amiben tartod. Ha ez a lakás, akkor a lakás.

Ha ennyire aggódsz ezen, gondolj arra, hogy hány macska szorul segítségre, utcán éhezők, betegek, menhelyen, fölösleges szaporulat, stb. Ezek közül menthetsz meg egyet, ha úgy döntesz, hogy macskád lesz. Ezek után nem hiszem, hogy úgy fogsz majd rá gondolni, hogy csak szenved a cica.

De ha úgy jobb érzés, fogadhatsz be olyan cicát is, akit már most is bent tartanak, netán ketrecben, ill. bent is született, szóval nem is ismeri a kinti világot, ergo nem is hiányozhat neki. Rengeteg gazdira váró macska van.

[link]


Egyébként én mikor kollégiumba jöttem, hoztam magammal 2 udvari cicát is, és nagyon szépen beilleszkedtek, nem "sírtak" a kert után.

2018. dec. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy ilyen sok válasz lesz :) Köszönöm mindenkinek!

Lehet, hogy az is számít, hogy milyen fajta macska. Nekünk házi macskáink voltak. Őket nem tudnám lakásban elképzelni. De más fajta lehet, hogy nem ilyen vadászós típus.

Egyébként nálunk a családi házas részen senkinek sincs macskabiztos kerítése, udvara, jönnek-mennek a cicák, és semmi bajuk nem lesz, nem hülyék.

Állatmérgezős sztorikat inkább lakótelepes részeken hallottam. De szerencsére azt is csak nagyon ritkán.

2018. dec. 12. 08:54
 27/39 anonim ***** válasza:

Én próbáltam mindegyik formát.

Régebben csak kinti macskáim voltak.Rövid ideig éltek, elvesztek vagy valami bajuk lett.

Később bejártak a lakásba, de ki is mehettek.Ez sem volt jó.Autó elütötte, szomszéd kutya megölte, stb.

Ezután a cicáim csak bent laktak, nem mertem őket kiengedni.

Volt amelyik nem vágyott ki, de hiába voltak ivartalanítva, mindig nyávogtak hogy kimennének, ki akartak szökni, stb.Szerintem amelyik már kijárt, az szenved ha bezárjuk.Lehet nem mindegyik, de nagy része.

Úgy lenne teljes az életük, ha csavaroghatnának, de mivel az életterük veszélyessé vált, ezért lehet hogy jobb nekik bent.Az a legjobb, ha kiscica korukban kerülnek hozzánk, akkor természetes lesz nekik a bentlét.

Mi úgy oldottuk meg, hogy csináltunk egy kb.8-szor 8 méteres,4 méter magas bekerített részt, aminek a teteje is drót, és egy fa is benne maradt, és ide bármikor kimehetnek biztonságosan, és bejárhatnak egy nagy melléképületbe,ami be lett rendezve nekik ággyal, fotelekkel, stb.

2018. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Közönséges házimacskából is van szobacica. aki a fotelben szeret aludni egész nap és alig megy ki, ez a macska személyiségén nagyban múlik. A többi fajta vadászó, csavargó kedvéről mit sem tudok.


A mérgezés sem lakótelepi dolog, én faluban és falvaktól távol találkoztam mérgezésekkel. S a macskák tipikusan nem okosak annyira, hogy ne lehessen őket megmérgezni. Biztosan van, amelyik csak tálból eszik ismerős helyen, de sok ellenpéldával találkoztam már.


Nyilván vannak hosszú életű kinti macskák, de ezekre nagyon sok rövid életű kinti macska jut. Sok veszély van, de a tapasztaltabbaknak sokkal jobbak az esélyeik.

2018. dec. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

20-as voltam, csak mégegy dolgon gondolkoztam el tegnap este és gondoltam megosztom veled.

A cicánk egy hosszú szőrű utcai vegyes. Amellett, hogy én úgy látom kifejezetten jól érzi magát a lakásban, rendkívüli módon alkalmazkodott az életvitelünkhöz. A hálószobánkban, az ágyunk végében van a párnázott fekhelye. Hétköznap este 10-11 körül szoktunk lefeküdni aludni. Ő ebben az időben már automatikusan indul aludni a helyére, de ha valamiért mégsem és én megyek korábban, akkor szólok neki, hogy "gyere menjünk aludni" és ő jön... :) Átalussza az éjszakát, reggel az ébresztőre ő is prüntyögni, nyújtózni kezd, mászkál, simogattatja magát, "hívogat", hogy reggeli idő van. Ha hazaérünk rohan elénk, mint valami kutya és szintén magyaráz.

Annyi szeretetet képes adni, hogy nem cserélném el semmiért... 1-2 éves korukig a cicák is hiperaktívak sok esetben. Rombolhatnak a lakásban. Én nagyon örülök, hogy egy idősebb (5-6 éves) cicába szerettünk bele és őt fogadtuk örökbe. Nagyon nyugodt macska volt így a lakásban már a kezdetektől fogva, nem érzi úgy hogy neki mindenhova fel kellene másznia (függöny, szekrény teteje, stb.).

2018. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
29: Köszi, hogy leírtad. Jó az ötlet, hogy már felnőtt cicát fogadtatok örökbe. És gondolom, már eleve benti tartáshoz volt szokva, azért is érzi ilyen jól magát.
2018. dec. 14. 10:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!