Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hirtelen sokat iszik a kiscica?

Hirtelen sokat iszik a kiscica?

Figyelt kérdés
Van egy 5 és fél hónapos még ivaros kandúr cicám. Eddig alig ivott, inkább a nedves tápból szedett fel folyadékot. Most is kapja ezt a tápot is a száraz mellé. Ma reggel azt látom, hogy folyamatosan iszik. Szerintem ennyit nem ivott már jó ideje összesen. Mitől ihat hirtelen ennyit? Egyébként eszik, játszik, pisil, kakil rendesen, nem úgy néz ki mintha beteg lenne. Köszönöm előre ism
2018. dec. 7. 06:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaj azt kihagytam, hogy tegnap előtt délután sikerült belecsúsznia a kádba ami vizes volt meg samponos, és kicsit olyan lett a bundája, azt pedig lenyalta magáról. De nem volt baja, se hasmenése, és nem is hányt. Attól félek, hogy most az okoz valamit nála...
2018. dec. 7. 07:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Féreghajtot mikor kapott ?
2018. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha máskor a samponos vízbe esik, öblítsd le sima vízzel, törölközővel szárítsd meg! Semmiképp nem tett neki jót hogy az egészet lenyalta.

Emiatt is ihat sokat, meg a gyomrában összegyűlt szőr miatt. Adj neki malátapasztát (Fressnapfban is van, nem drága), ami segít feloldani a szőrt és persze fésüld rendszeresen.

És persze féregirtó 3 havonta!

Nekem egy ragdoll cicám van, naponta kb 3-3.5 deci lecsúszik nála is, neki ivókútja is van (igaz, nagy macsek és még növésben van).

Ha a fentiek megvannak, én ajánlom hogy ivókutat is szerezz be, nem egy nagy tétel, de sokkal szívesebben fog inni a macska, és hosszútávon ez a vesegondjait is megelőzheti. Az pld egyáltalán nem jó hogy korábban csak a nedvesből jutott folyadékhoz...

2018. dec. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Volt neki mindig kirakva friss víz is, de keveset ivott belőle.

2018. dec. 7. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!