Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy nem fogja megszokni...

Lehet hogy nem fogja megszokni az új jövevényt?

Figyelt kérdés
Van egy cicánk.szobacica. 2 éve egyedül. Most hoztunk egy másik cicát. A kicsi bújna hozzá meg ismerkedne, de a nagynak nem igazán tetszik. Nem bántja de fúj rá elugral tőle. Meg fogja vajon szokni?
2018. dec. 8. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, mert ő a ház “ura”. Kandúr? Ha igen, végképp nem. már egyébként egy ilyen szart amit be lehet dugni a konnektorba és elvileg attól jobban fogjàk elviselni egymást, de ennek nehogy bedolj.
2018. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Feltaláltak*
2018. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idővel el fogja. Az enyém is kb ilyen idős volt, talán egy évvel idősebb amikor egyedüli szobacica létét váratlanul megzavarta egy új kiscica akit kidobtak soványan és betegen, mi meg befogadtuk. Mindkettő kandúr, igaz a felnőtt ivartalan volt már akkor (azóta a kicsi is az). Ő is félt, fújt rá, nem bántotta de kerülte, hiába játszott volna a kicsi. Ez napok alatt látványosan javult, pár hét múlva meg úgy játszottak együtt mintha mindig is így lett volna.
2018. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De, meg fogja szokni, csak idő kérdése. Hogy össze is barátkoznak, az nem biztos.
2018. dec. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg fogja szokni, ne aggódj. Az lenne a fura, ha nem ìgy reagálna. :)

Te se ugrasz a nyakába minden idegennek, az új cica meg ráadásul beköltözött a területére.

Vannak erre technikák, hogy hogy lehet összeszoktatni őket (külön helyiség, illatukat kicserélve, úgy etetni, hogy lássák egymást, de messze, ajtó két oldalán "összeengedni" őket...), de az esetek többségében elrendezik maguk között is, ha nem látsz agresszióra utaló jeleket, nem feltétlenül kell közbeavatkoznod.


Az a "szar" meg, amit az első említett, Feliwaynek hívják, vagy összeszoktatáshoz Feliway Friends. Feromont párologtat, hasonlót, mint ami a macska bajszán van jelölésnél. Kvázi azt mondod vele, hogy hé, nyugi, ez a hely itt mindenkinek biztonságos otthon!

Elég drága szerintem az utántöltő hozzá, de amúgy tényleg látványos változást lehet vele elérni, én sem hittem, amíg nem próbáltuk ki. Én nem vetném be rögtön, mert nem biztos, hogy kell, de ha nem múlik a stressz, netán vizelési gondok (vad jelölgetés) vagy hasonlók lépnek fel az összeszoktatás során, akkor ez is lehet egy módszer.

2018. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!