Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy éve van egy befogadott,...

Egy éve van egy befogadott, kinti cicám. Bent pedig van egy nagyon idős, de a kinti elég harcias, nem szeretném összeengedni őket, mert a benti nagyon érzékeny. Viszont most nagyon zavar, hogy kint kell lennie a befogadottnak ebben a hidegben?

Figyelt kérdés

Van egy bélelt, szigetelt háza egy sufniban, illetve annak az aljában egy fűtőszőnyegen alszik, de az nem olyan meleg. Kora este beszoktam őt engedni 2-3 órára a konyhába, picit melegedni, addig az idős cica másik helyiségben van. Viszont most felszabadult egy szoba, ahová amúgy sem jár be igazán az idős cicám, így arra gondoltam, hogy legalább éjszakára beengedném oda a kinti cicát, amikor mínuszok vannak. Csak félek, ha nagyon hozzászoktatom a bent alváshoz, nem zavarhatom meg a hőháztartását? Mert olvastam valami ilyesmit, hogy kinti cicát, ne nagyon fűtött helyre engedjünk be ilyenkor. Mondjuk ez nem annyira meleg szoba.

Bocsi a hosszú leírásért, előre is köszönöm a segítséget!


2018. dec. 10. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon melege lesz amjd ugyis ki akar menni, de szerintem nem fog kétségbeesni attol hogy a melegben kell lennie és nem a hidegben :)
2018. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, köszi, azt tudom.:) Csak, hogy nem lesz-e neki utána rosszabb, amikor kint kell lennie...:/
2018. dec. 11. 00:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Már biztos jó vastag a téli bundája, nem lesz baja attól, ha kinti-benti lesz, bár valószínű, ha eddig nem "panaszkodott", jó neki a sufni is. A szobából nem tud kijönni, járni egyet éjjel, a dolgát elvégezni, a sufniból pedig eddig ki tudott járni éjszaka, ha jól gondolom? Mamám cicái napközben vannak bent télen, este pedig a fedetr teraszon van kuckójuk, de már tudják, mikor kell kimenni. Volt, hogy hóesésben a tuja alatt aludt az egyik kandúr. 🙂
2018. dec. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. :)

A sufnin van macskaajtó, de az éjszakára zárva van, csak napközben nincs. Van bent neki alom, de nem is végzi abba a dolgát, de nem is akar kijönni, megszokta így.

Igen, van, hogy az enyém is kint van nappal a tuja alatt. Ki érti őket... :D

2018. dec. 13. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!