Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan/hol mossátok ki a...

Ti hogyan/hol mossátok ki a macska alomtálcáját?

Figyelt kérdés
Szilikátos almot használok és amikor lecserélem, a fürdőkádban mosom ki a tálcát. Persze fertőtlenítem utána a kádat, de azért elég gusztustalannak találom, hogy ott takarítom az almot, ahol utána fürdök. Mások hogyan oldják ezt meg?

2018. dec. 12. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye kiöntöm egy szemeteszsákba a használt almot. Az alomtálba öntök egy kis citromos domestost (azt szereti, a sima domestos hyposzagát nem). A kád felett veszek bele meleg vizet, átforgatom, de nem a kádba öntöm, hanem elsétálok vele a wc-ig, és oda! Majd vissza a kádhoz, veszek bele vizet, hogy kiöblítsem, kiöntöm a wc-be, és ezt még 1x. Wc papírral törlöm szárazra. Leírva biztos idegesítő, de az egész nem tart öt percig. És mivel költöztünk, mostmár külön van a wc. Akkor is így csinálom.
2018. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fürdőkádban mosom el. Először nedves papírtörlővvel körbetörlöm, de utána úgy csinálom, ahogy te. Miután kész vagyok, alaposan kifertőtlenítem a fürdőkádat. Kicsit hagyom hatni a fertőtlenítőt és csak azután öblítem ki. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne ezzel. Mindent nagyon gondosan takarítok, soha nem kaptam még az állataimtól semmilyen fetőzést.
2018. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan az első válaszolóhoz szintén a wc-be köt ki az öblítő víz. Esetleg nyáron van, hogy az udvaron van kiöblítve utoljára és hagyjuk kint a napon szàradni.
2018. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
(Én nem tudom , én csak egy információt adnék hozzá, hogy hallottam, hogy létezik olyan macskaalom, amelyiket bele is lehet önteni a wc-be, mert feloldódik, és akkor mégcsak szemcsék sem kerülnek bele a wc-be, mert feloldódik teljesen .)
2018. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok fura ezzel a módszerrel :) csak 2 éve van benti cicám és máshogy nem tudom megoldani a takarítást, mert nincs kert. Nem tudtam, hogy mások is így oldják-e meg?


#4, ó, rengetegféle almot teszteltem már :D ez a wc-be önthetős kevésbé vált be, mint a szilikátos, mert rátapadt a cicám lábára és széthordta a lakásban (ragdollom van, még a talppárnái közt is szőrös) Igazából a szilikátos is bele tud tapadni a szőrébe, de az legalább nem csinál sarat, csak ropog a papucs alatt, ha nem porszívózok fel x)

2018. dec. 12. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az oldódó alommal a gond az, hogy nem csak a víz oldja, a cica pedig érthetően nem akarja úgy hasznàlni :/

A szilikátosban pedig hemperegni is nagyon szeret tisztítás után a mi perzsànk.



Mondjuk nálunk is a wc öblítéses módszer játszik, mivel érzékeny a bőre a család nagy részének a keményebb vegyszerekre, egy ecetes öblígés után pedig még nem mernék beleülni a kádba.

2018. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Domestos helyett ecetes vizet használok, hogy ne zavarja a szaga. Spricces flakonba van az elegy beletöltve, úgyhogy én nem áztatom be a tálcát, csak lespriccelem, áttörlöm, kb háromszor. Ez a nappali közepén is megy. :)

Szerintem domestossal is így csinálnám (vízzel higítva lenne a flakonban), csak akkor lenne egy másik tiszta vizes flakon "öblítésre". Eddig mèg nem volt olyanra szükség, hogy be kelljen áztatni a kádba.

2018. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!