Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának lehet adni kutyakonz...

Macskának lehet adni kutyakonzervet vagy lesz valami baja tőle?

Figyelt kérdés

2018. dec. 12. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen más a két állat igénye.
2018. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, és fordítva is.
2018. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehetni lehet csak nem ajánlott.
2018. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Én adtam már macskának kutyatápot, nem kezdett el ugatni tőle. De csak azért mert pillanatnyilag nem volt macskakaja itthon, egyszer kibírta viszont nem csináltam belőle rendszert.

Lehetőség szerint inkább macskatápot vegyél neki.

2018. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát én egy ideig a kutyámnak macskakaját vettem,mert úgy nyelte mint kacsa a nokedlit,de leszoktam róla,mert sokszor ment tőle a hasa,nem tett jót neki.Egyszer egy kis kutyakajától nem lesz baja.
2018. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%

Inkább etesd meg magaddal a kutyakaját, a macskának meg adj normális ételt, pl. csirkét, kacsát, porcos húst, néha belsőséget, halfilét stb.


Bár valószínű, hogy aki ilyen kérdést ír ki, ott a macska nem családtag, csak "fogyóeszköz".

2018. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

6.-nak.


Mi van?


Attól, hogy valaki nem viszi naponta orvoshoz az állatát és nem ír ki napi 2310 kérdést a GYIK-re és állatos fórumokra róla, az nem jelenti azt, hogy "fogyóeszköz" kategóriába sorolja!


Igen, kaphat kutyakaját, és a kutya is macskakaját!

2018. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

7es, nem, nem kaphat. Teljesen más a két állat tápanyag és ásványianyag szükséglete.

Még a macskáknak való macskakaja se igazán a legjobb, csak kényelmes a lusta gazdáknak!

A macska obligát ragadozó, ehhez mérten kell a táplálékát összeállítani!


Én nem írtam, hogy naponta kell vele orvoshoz járni és ha megfelelően etetné/gondozná a sok birka ember, az évenkénti oltás+konzultáció bőven elég lenne. De ez más állatra is igaz. Az ilyen embereknek csak a seprű és a lapát való!


Azért mert TE felelőtlen állattartó vagy, ne erre buzdíts mást!

2018. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha egyszer kap nem lesz baja. De a kutyatáp nem tartalmaz taurint, az pedig létfontosságú a macskák számára. A macskatápok pedig több kalóriát és fehérjét tartalmaznak, elhízik tőle a kutya.
2018. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Kapni kaphat, de nem lehet azon tartani.


Nekünk az állatorvos ajànlotta, hogy egy hónapig heti 4 nap kutyáknak szànt táppal/konzervvel etessük a macskát, mikor egy nehèz betegség utàn csont sovàny volt. Jobban hízlalja őket, ha jól emlékszem több az energia bennük.

Viszont több a bennük talàlható növényi összetevő, ami a macska szàmára nem megemészthető. A cicáknak még “vadabb” a gyomra, nagyobb a hús igényük az egészséges emésztéshez. Ez miatt tartósan nem lehet őket kutyakajàval etetni.

Szóval ha hízlalni akarod a cicát, vagy kedveskedni neki télen a nagy hidegben, akkor nyugodtan adhatsz neki kutya konzervet is, csak ne az legyen az állandó/egyetlen táplálék forrás.

2018. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!