Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kizárólag benti cica ugye nem...

Kizárólag benti cica ugye nem kaphat el veszettséget?

Figyelt kérdés
Van két (természetesen oltott) kinti-benti kutya is.

2018. dec. 13. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De beoltatni sem tart semeddig, illetve nem is sok ezres tėtel. Fėreghajtani is illik akkor is ha venti. Am nem tudom meg tudod e oldani, hogy csakis benti maradjon... Nekünk is xsak bentinek indult a macsek. Panelban lakott pesten 3 ėvet mielőtt hozzank került. Kertes ház. Nagyon sasolt az ablakon kifelė, aztán a teraszig ki ki ment... Azóta igazi vadasz, mintha mindig is kint ėlt volna. Semmitől sem fėl. Szal kinti benti lett. Nyáron leginkább kinn van,tėlen inkább bent. Jön megy. Az alomról (bent) 100% ban leszokott, mindig kikėreckedik. Kaja az csak bent. Tiszta, ivartalan kandúr. Szerintem boldogabb is így, hogy kinti benti. Oltott, stb.
2018. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

És ha te eldöntöd, hogy benti, akkor benti marad.

Nálunk pl. fordítva volt, kinti-bentinek indultak, de a kertvárosban, ahol lakunk, egyre nagyobb lett a forgalom, egyre többen költöztek ki, egyre veszélyesebb lett a környék. Miután 2 macskánk elpusztult kinti létből fakadóan fiatalon, a mostaniak már csak bentiek.

2018. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy elkapja a veszettséget, érintkeznie kell egy veszett állattal. Szóval elvileg nem kaphat el veszettséget, ha soha nem lépi át a lakás határait. De soha nem lehet tudni, hogy esetleg véletlenül nem szökik-e ki. Ezt a legnagyobb elővigyázatosság mellett sem tudod garantálni.

Én beadattam a macskámnak a szükséges védőoltásokat, pedig benti. Azért néha kiengedem, de akkor is csak a teraszon napozik, nem megy sehová. Nekem mégis megnyugvás, hogy megkapta az oltásait.

2018. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is benti macsek van, de a kutyáim végett jön a doki és ő is megkap mindent, mint a kintiek.
2018. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!