Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám tappancsán a "párnácsk...

A cicám tappancsán a "párnácska" felszakadt és vérzik, olyan mintha le is lenne egy része szakadva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A cicám tappancsán a "párnácska" felszakadt és vérzik, olyan mintha le is lenne egy része szakadva. Jöttem haza és látom hogy a padlón piros nyomok/pacák vannak. Utána rájöttem, hogy ez csak a cica lehetett mert az ágyon is voltak ilyen nyomok.

Nem tudom egyszerűen, hogy mibe/hogyan szakadhatott/tépődhetett fel.

Esetleg valami krémet tudtok ajánlani? Állatdoki? Kötés?

( Itthon nincs más állat ami okozhatta volna a sérülést, nincs kiengedve a házból ).

Előre köszönöm a válaszokat!


2018. dec. 13. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Állatorvos!!
2018. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sérülés nagyságától függ, hogy kell-e orvoshoz vinni. Ha lehet, akkor mosd le és fertőtlenítsd le neki, viszont fontos lenne, hogy egy darabig ne nyalja le a tappancsáról a fertőtlenítőt. Amikor alszik, neogranormonnal be lehet kenni a sérülést, de csak úgy, hogy figyeled, hogy ne nyalogassa, amíg fel nem szívódik.

Ez csak akkor működik, ha felületes hámsérülésről van szó. Ha mélyebb a seb, akkor érdemes megmutatni orvosnak.

Állatkórházakban ilyenkor van ügyelet, egy telefont megér, hogy megkérdezd mit javasolnak ilyen esetben.

2018. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 13. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Állatorvos.


Egyszer nekem is járt így egy cicám, altatásban visszavarrták neki.

2018. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AnswersPro válasza:

Nem tudom mitől szakadt fel

VIDD EL ÁLLAT ORVOSHOZ!


Sajnos vissza kell varratni!!!

SZEGÉNY CICA.


Remélem hogy meggyógyul.

Kösz hogy segíthettem!

2018. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!