Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tehetném színesebbé a...

Hogyan tehetném színesebbé a macskám napjait?

Figyelt kérdés
Kezdő állattartó vagyok, kb fél éves mostmár ivartalanított nőstény macskáról van szó, most gyógyul a műtét után kialakult betegségekből, most bent van a lakásban, de egy héttel ezelőttig kint volt a teraszon, egy téliesített házikóban.

2018. dec. 15. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd sétálni!
2018. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

(Csak hogy nehogy abba a hibába ess, amibe sok állattartó, hogy magától kitalálja mi jó az állatnak, azért előbb nézz utána ennek a séta dolognak.

Egészen más felkészülést igényel a sétához való hozzászoktatás, és egészen más lelkiállapotot és hozzáállást a sétához, mint ha kutyát sétáltatnál. Az eredmény viszont kárpótol a befektetett energiáért)

2018. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél mellé egy kutyát!
2018. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vettem neki több műegeret, kaparófát, csináltam neki a lakásban több kényelmes fekhelyet, hogy amíg nem vagyok otthon tudjon mivel játszani. Ha otthon vagyok akkor játszok vele én. A cicák szeretik azt is ha kiülhetnek az ablakba. Ilyen időben amúgy is fáznak kint.
2018. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az nagyon jó ha kitud ülni az ablakba nézelődni, meg legyenek nyitva a szoba ajtók tudjon szaladgálni
2018. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dr.Baki Dániel válasza:
Üdv ! Szerintem Figyelj oda , hogy milyen a Kedve. Nézz olyan Videót a youtube-on . Néha Nagyon Nincs Kedvük Semmihez,Főleg ha Ivartalanításon esett át. Sokszor Simogasd meg, Nyugtasd meg hogy Szereted.Evvel Érzi ,Hogy Biztonságban van. Ez egy Nagyon Jó ötlet hogy Több kényelmes helye van a Házban, Figyelj Oda hol szeret lenni a Legjobban. Üdv:Dr.Baki Dániel.
2018. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A séta nyilván itt nem jó ötlet, amúgy hámon kéne sétáltatni, nem pórázon, mert abból kibújhat, illetve teljesen más, mint a kutyasétáltatás, a macska nem biztos, hogy szereti, és még a hámból is meg tud lógni.

Jelen esetben egy kinti, vagy kinti-benti cicáról van szó, tehát a levegőzés nem hinném, hogy újdonság lenne.


Bentre, hogy feldobd a napjait, javasolnám a Cole&Marmalade videókat youtube-on és facebookon is tudod őket követni, Amerika egyik, ha nem legnagyobb macskás oldala, nagyon sok ötlettel: készíthetsz dobozokból labirintust, házikót a macskának, egy egyszerű régi pólóból/pulóverből készíthetsz neki bújót, fekhelyet, olcsó, filléres játékokkal elvan, mint az ásványvizes flakon kupakja, vagy az enyém dobálja a titokzoknit (nylonzokni, ráakad a karmára), mondjuk ez egyéni, mert esetleg veszélyes is lehet. Bár gondolom jelenleg a rohangálós játékok nem játszanak.

Van a macskamenta, ez a macskadrog, ami feldobja, ez stimulál, lehet kapni ezzel töltött játékokat is, csak hetente egyszer szabad odaadni neki!!! (túl sok egészségkárosodást okozhat) és ha rosszul van tőle, akkor meg tilos!!!

Illetve a feliway párásító nyugtató hatással van rá. (feliway classic)

[link]

[link]

2018. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!