Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi az esélye, hogy a...

Mennyi az esélye, hogy a macska továbbadja az influenzát és a tüdőgyulladást a társainak?

Figyelt kérdés
Az egyik 3 éves kandúrunk beteg lett tegnap előtt nagyon, párom tegnap vitte el az ügyeletre, azt mondták influenzás és tüdőgyulladása van. Én mondjuk megijedtem emiatt, de kapott injekciót és infúziós kezelést, elvileg ennyi elég neki, azt mondták. Ma már evett, jobban van. De van rajta kívül még 3 cicánk, benti-kinti mindegyik, de érdekel, hogy mennyire kaphatják el? Mert ugye náluk is terjedhet, de ki kellett volna már jönnie nekik is vagy később még kialakulhat? Aggódom értük, ezért érdekel. Kicsit félek a tüdőgyulladás miat, eddig egy cicámnak se volt ilyen nagy baja.

2018. dec. 25. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs beoltva egyik cica sem a macskainfluenza ellen?
2018. dec. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az egyik tuti be van oltva, a másik kettő ‘elvileg’ de mivel úgy kaptuk, ezért nem mondok semmit. De akkor figyelek nagyon rájuk. Szerintetek a tüdőgyulladásos cica mennyire van veszélyben? Olvastam, hogy gyakran nem sikerül túlélni hiába van kezelése. De mivel ma evett sokat, meg már nyávog (mindig nyávogós, de betegen meg se nyikkant) és dorombol, ezért kicsit megnyugodtam, de még mindig bennem van az aggodalom. Nem tudom egy injekció elég-e egy ilyen betegségre.
2018. dec. 25. 00:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A cicáknak is évente van ismétlő oltás, mint a kutyáknál. Ami azt jelenti, hogy évente be kell adni nekik. Sőt, oltási könyv is van. Nem kaptatok velelüo ilyesmit? Akkor nincsenek oltva.

Felnőtt macskánál is el lehet kezdeni, ha elmaradt (a miénket is 3 évesen oltották először, mentett cica), a tiétek a legjobb példa rá, hogy miért kell... kijárós cicánál, több együtt élő cicánál extra fontos.


Ha "csak" attól beteg a macska, hogy ki van csapva ilyen időben, akkor az nem fertőz, ámbár a többi is ugyanilyen könnyen lehet beteg. Ha ő maga is elkapott valamit kóborlás közben, azt biza átadhatja a többieknek. Oltás nélkül pláne.

2018. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van egy nagyon idős cica, olyan 10 éves lehet, egy 6 éves, 5 éves, 3 éves (aki most beteg), és egy 1 éves cicánk. A 10 és 6 éves cica felnőttként került ide, őket azóta vittük oltani, semmi bajuk nem volt, meg az 1 évesnek se, ő piciként került ide, már oltottuk, az 5 és a 3 éves cica 2 éve került ide, őket egyszer oltottuk be még az év elején, de tőlük nem volt könyv, és eddig nem voltak oltva szerintem. Az 5 éves mikor idekerült, rá pár hónapra már beteg lett, majd mikor kigyógyult oltottuk, de tavaly is megbetegedett valamiért, ezért immunerősítőt kap. A 3 éves cicánál is volt tavaly egy nagyon minimális betegség, de az orvos azt mondta, enyhe, jobban is lett később, de most meg nagyon beteg, hiába lett az év elején oltva. Ezért aggódok most nagyon miatta, meg, hogy nincs orvos, csak ügyelet, ha nagy a baj.
2018. dec. 25. 09:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, évente kell a cicákat oltani, úgyhogy ünnepek után érdemes bepótolni ezeket. Egy idő után csökken a védelem, ha nem kapják meg az ismétlő oltásokat.

Fiv/Felvre vannak tesztelve? Az immungyengeség komoly betegséget is jelezhet, hogy összeszed mindenféle betegséget az egyik cica.


Figyelgesd a tőbbieket, ha egy injekcióval lerendezett a doki, akkor szerintem nem macskanátha, ahhoz komolyabb kezelés kéne, csak az érthetőség kedvéért mondhatott influenzàt. De ha hasonló tüneteket látsz a többi cicán is, akkor irány a doki! Könnyen halálos lehet, ha nincs kezelve.

2018. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!