Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy mondjam el baratnomnek,...

Hogy mondjam el baratnomnek, hogy ne akarjon kiscicakat, ugy, hogy ne sertodjon meg?

Figyelt kérdés
Van 3 macskajuk, amibol az egyik biztosan fiu, az egyik meg biztosan lany. Mondtam, hogy a lanyokat legalabb ivartalanitani kene. Azt mondja, hogy neki kell kiscica. Nem akarok megint veszekedni, mert mar egyszer magyaraztam neki a helyes teknostartast, akkor is en voltam a bunko, mert lenezem, es hulyenek tartom, mintha o semmit sem tudna.
2018. dec. 26. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezz rá mi lesz a kiscicákkal, amikor megnőnek, miből fogja eltartani, na meg a következő szaporulat és az utáni. Csak érvekkel tudsz hatni rá, ha nem megy, hát el kellene gondolkoznod, el tudod e viselni a gondolkodásmódját.
2018. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

De ha neki kell kiscica, akkor legyen kiscica, nem? Persze mondhatod, hogy hozzon egyet máshonnan és ivartalanítson.

Nem tudom, neki mi az érve, fel kéne sorakoztatnotok ezeket mindkét oldalról s értelmesen megbeszélni, mi a jó döntés.


Nekem évek óta van egy ivaros szponzorált macskám. Kellett kiscica (tőle, az idevalósi, jó vadásztól, aki ugyanolyan szabad lény lesz, mint ő), most már végre van, visszük is ivartalanítani az összeset, amint lehet. Túl kevés errefelé a macska, de ennyi már megteszi, sőt, épp most mentettünk egy újabb kiscicát, aki bírja a kinti létet. Szobamacskát nem akarok.

2018. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Magyarázd el neki, hogy a lány cicák évente fialnak akár alkalmanként 5-6 kölyköt is.

Azaz ha nem ivartalanít,akkor kapásból lesz egy év alatt 10 cicája. Utána következő évben már az anyán kívül a megszületett lány cicák is fognak fialni..Évi 2 alom, 5 cicával számolva..

Persze ez a valóságban úgy szokott alakulni, hogy az alom fele meghal gondatlanságból, de akkor is ijesztő számok jönnek ki.

Ha nem fojtja el csírájában, akkor a könyökén is kismacskák lesznek.

Mindenképp most kéne ivartalanítani őket, amíg még nem ivarérettek.

Ha akar még macskát a 3-on felül,akkor nézzen szét menhelyen. Azért ne hozzon le új almot, így is tele van az ország macskával..Rengeteg gazdakereső van, miért kéne újabb almot lehozni?Veszélyeztetve ezzel a cicáját(macskáknál is lehet komplikáció vemhesség és ellés során..).

De amúgy én azt is megkockáztatom,hogy nem kell neki több macska. Előbb gondoskodjon a meglévő háromról..

Oltva be vannak? Ha ivartalanítva nincsenek gondolom ez is hiányzik..

2018. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Az ilyen 2bites agyúaknak nem tudod sajnos elmagyarázni mi a felelősségteljes állattartás vagy, hogy az állatvédő szervezetek vért izzadva dolgoznak az ilyen hülye emberek önző viselkedése miatt!

Napi több kérdés jön a lefialt cicák gazdáitól, hogy jaaaj most mi lesz, meg jaaaj nem jött haza a cicám, meg baja lehet-e a bejglitől és társai.


Idióták, "Megszoksz vagy megszöksz" ennyit tudsz tenni.

2018. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
es nalad akarja tartani oket? mert ha nem, akkor miert akarsz beleszolni?
2018. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy. Meg fog sértődni. És akkor mi van?

Ha akar kiscicát, akkor hozzon egyet menhelyről. A macskák is szenvednek az ellés során, ha szereti, megkíméli ettől.

Egyébként hány évesek vagytok? Lehet, hogy jobban jársz, ha a szüleivel beszélsz. Tavasszal országszerte vannak akciók ivartalanításra.

2018. dec. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ivartalanítás-párti vagyok, de azt mondom először kérdezd meg minek kell neki annyira kiscica. Ha csak azért mert "cuki".... hát...... Annál már csak az a rosszabb ha azt hiszi majd eladhatja a kölyköket. Remélem legalább nem testvérek a macskái.
2018. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azert kell neki kiscica, mert cuki. Azt mondja, ot nem erdekli, egyet majd magaval visz, ha koltozik, a tobbit meg majd a szuleinel hagyja.

Es hogy miert szolok bele? Mert az ilyen emberek miatt van annyi beteg, gazdatlan macska. Oket nem erdekli, mi lesz veluk. Aztan csak szenvednek szegenyek, ugy, hogy nem erdemelnek meg.

2018. dec. 26. 23:02
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha csak azért kell neki mert cuki, akkor fogadjon örökbe. Jobban jár egy örökbefogadott cicával, hiszen a születő cica zsákbamacska, nem tudja milyen színű lesz, mennyire játékos,mennyire emberszerető. A már élő cicáknál meg válogathat, olyan lesz a kiscica amilyet akar. És így nem szaporítja a gazdátlan macskákat. Ha a józan eszére nem tud hatni, mutass neki hirdetéseket, amibe szép cicák vannak- ha már ennyire önző, akkor hátha lehet ezzel hatni rá. Amúgy kérdező, számolj rá hogy lesznek még bajok: ha ebben ennyire más az értékrendetek, akkor miben különböztök még ennyire?
2018. dec. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!