Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzelő lány cicákkal mit...

Tüzelő lány cicákkal mit lehet csinálni? Sajnos a fiú egy balesetben elpusztult és a helyébe lépő cica még kicsi. Tenyésztési céllal lettek véve a cicák, sok száz ezer forintos áron. Fogamzás gátlón gondolkodtam, de nagyon sokan lebeszélnek róla.

Figyelt kérdés

Sajnos a kis Leo ( ő volt a fiú cica) kiszökött és elütötték. A lány cicáink pedig nagyon keresik és iszonyatosan tüzelnek. 12/13 hónapos, felnőtt cicák és kéne nekik a hím.


Vettünk egy másik fiút pár hete, 500E forint értékben, de sajnos ő még csak 2.5 hónapos. Nem tud mit csinálni, a cicák pedig eléggé szenvednek így. Viszont az is kérdéses még, hogy évente csak egyszer szeretnénk kiscicákat, mivel nem szeretnénk a lányok életét megrövidíteni, vagy nagyon megterhelni őket. Mit lehet tenni, hogy a fiú ne tudja teherbe ejteni őket többször? Egy házban lakunk, összesen 3 cica van jelenleg, beleértve a kiscicát is. 2 nőstény és egy hím.


Ezek a válaszok nem érdekelnek:


Hívd fel a tenyésztőket ( Nem egyszerü, mert nem magyarországról vásáróltuk a cicákat!)

Te egy szíporító vagy és egyéb ronda vádak.

Hasonló irigy/gonosz személyeskedések.



2018. dec. 26. 16:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%

Menhelyről keress egy kandúrt, aki megpakolja őket néha.

A keverék piciket meg...

2018. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
6%
Vannak fenn videók a Youtube-on erről. Intim masszázst kell adni a cicáknak. Angolul kell keresni.
2018. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
7%

1: Először én is erre gondoltam.:) De a vemhességgel a nőstény cicák véráramába bekerül a másik fajta kandúr genetikája, mert ugye a magzatnak és a nőstény cicának közös teste, közös keringése alakul ki.

És megmutatkozhatnak az ő génjei is a későbbi tenyésztett cicákban, ezért nem lennének teljesen fajtatiszták.

2018. dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem szaporító volnál, nem a GYK-n keresnéd erre a kérdésre a választ/megoldást!!
2018. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Úgy látom, a macska ivarzásáról 0 az ismereted.

Elkeserítelek...

A "lány" cicák évente tavasztól őszig ivarzanak. Több ciklusban. Nem érdekli őket, hogy neked éppen csak évente egyszer kell alom.

A nősténnyel együtt tartott ivarérett hím sem fogja megkérdezni, mikor akarsz almot és melyiktől. Ráadásul a nőstények miatt irtózatosan büdös lesz a vizelete.. Mindig.

Ha törzskönyves almokat akarsz, úgyis be kell lépned valamelyik tenyésztői egyesületbe. Ott pedig a neked lévő fajta tenyésztőivel felveheted a kapcsolatot és sokkal több tanácsot , felvilágosítást kaphatsz tőlük, mint ezen az oldalon összesen.

Mire ivarérett lesz a kandúrkád, talán sikerül némi tenyésztési ismereteket összeszedned.

2018. dec. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem így működik, nagyon nem.


Elég sok szakirodalom van, ami a tenyészállatok tartásával foglalkozik, amit kötelező elolvasni, ha tenyészteni akarsz. Ezekben a könyvekben le van írva a válasz is a kérdésedre.

Az évi egyszeri alom rengeteg, és elég fiatal is hozzá az állományod, nem engedélyezett hivatalosan sem.

Tehát amit te csinálni akarsz, az nem tenyésztés, és én nem segédkezek benne, ez egy kiigazítás a kérdésedre.

2018. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Basszus milyen éjsötét emberek vannak, mint a 3#, hát sokkoló. :D Méghogy belekerül a genetikája az anyamacska véráramába és a későbbi almokban is megmutatkozik, hát mindjárt lefekszek a földre és meghalok, ennél nagyobb baromságot rég hallottam :DDD


Komolyra fordítva a szót: kezdjük ott, hogy 12-13 hónapos macskákat normális tenyésztő nem igazán fog még tenyésztésbe, ideális kor a két éves kor minimum, csak hogy tudd.


A macskák nem a te kandúrodat hiányolják valószínűleg, hanem a tüzelés alapból ezzel jár, hogy nyávognak és ivarzanak ezerrel hívják a kandúrokat.


Nem fogja őket érdekelni, hogy évente egy almot akarsz csak (tenyésztők nem minden évben hoznak le almot az anyáktól.....).


A kandúr folyamatosan hajtani fogja őket minden tüzelésnél, és ha érdekel, a macskák az alom felnevelése után ismét ivarzanak, ergo évente másodszorra akarná már befedezni a kandúr az anyamacskát.


Tenyésztők kifutót szoktak építeni a macskáiknak, hogy megoldhassák az elkülönítést.


Tenyésztők felhívják a külföldi tenyésztőt is, akitől vették a macskát.


Ezek után, tényleg nem bántásból meg vádaskodásból, de még mindig tenyésztőnek nevezed magad? Van egyáltalán kennelneved? Mert eddig ezekből csak az jön le hogy összevásároltatok tudás nélkül mindenféle drága macskát, hogy majd a kiscicákat eladhassátok, pusztán haszonszerzésből. Javíts ki ha tévedek.

2018. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"A macskák nem a te kandúrodat hiányolják valószínűleg, hanem a tüzelés alapból ezzel jár, hogy nyávognak és ivarzanak ezerrel hívják a kandúrokat."


De igen, őt IS hiányolják, mivel a kedvenc helyét mindig szagolgatják, várják hogy előjöjjön a helyéről... nagyon keresik... Van kifutó.


A többire pedig :


"Hívd fel a tenyésztőket ( Nem egyszerü, mert nem magyarországról vásáróltuk a cicákat!)


Te egy szaporító vagy és egyéb ronda vádak.


Hasonló irigy/gonosz személyeskedések."

2018. dec. 26. 17:48
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A nőstény macskák rengetegszer tüzelnek. Ha nem vemhesülnek egy tüzelésnél, pár hét múlva újra kezdik. Ezért szokták a kandúrt teljesen külön tartani a tenyésztők, mert bármikor újra kezdheti a nőszény cica a tüzelést, vagyis bármikor vemhesülhet. Az ivarérett, nőstény cicák szagát érző kandúrod (aki majd lesz a jövőben) úgy össze-vissza fogja pisilni a házadat, hogy öröm lesz szagolni.

Ivaros macskákkal együtt élni nem móka és kacagás-pláne vegyes ivarúakkal.

A tenyésztő, akitől én hoztam a cicámat, a ház külön részeiben tartotta a kandúrt és a nőstényeket. 1-2 évente találkoztak csak, a tervezett alom érdekében. Patikatisztaság fogadott, amikor voltunk náluk cicalátogatóban, de így is erősen érződött az az átható ivaros macskapisi szag. Hiába volt naponta takarítva.

Én biztos nem tudnék így élni, de ahogy Garga bácsi mondta a Macskajaj c. filmben, "gusztus dóga, fiam".

2018. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tenyésztő, sima falusi, kinti-benti házicicáim vannak. De még nekem se ütötték el egyiket se, és én is tudom, hogy 12 hónaposan még csak "kamasz", nem szabad hagyni elleni.

Egyébként semmi gáz.

Jó nektek, hogy 500 e-ért tudtok venni olyan macskát, amihez nem is értetek. Aztán nehogy ő is autó alá kerüljön.

2018. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!