Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskát kiengeditek az...

Benti macskát kiengeditek az erkélyre?

Figyelt kérdés
Unokatesómnál a 7.emeleten simán kint van a cica. Én is szeretném megadni az erkély örömét,de félek,hogy leugrik.

2018. dec. 27. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy merném kiengedni, ha az erkély biztosítva lenne pl. erős hálóval vagy valamivel, ami a levegőt, napfényt átengedi, de a macska nem jut át rajta.
2018. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak az elsőn vagyunk, kemény három métert, ha zuhanna, de így sem merem kiengedni.


A lakásban is épp elégszer esik le ugrásoknál, vagy, ha megijed.

2018. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi erkélyünk le van hálózva. Lehet kapni cicahálót több állatos boltban, pl. Zooplusnál, van hozzá kampó és merevítő vas is, bár a mienk máshogy lett megoldva, ablakra is jó.
2018. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik kifejezetten macskaháló erre a célra. Anélkül nem engedném ki, balesetveszélyes.

(Nálunk az ablakokon is ugyanígy háló van, hogy ne essen ki szellőztetésnél.)

2018. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
A 2.-on lakom. Az erkélyre és a függőfolyósóra is ki szoktam engedni. Kicsi korától kezdve kijár, nem hülye ezért nem akar leugrani.
2018. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőn lakunk. Régen volt egy macskám aki simán kijárt, jó vastag kő erkénykorlátunk van, azon ült, imádta. Egyszer leesett, nem lett semmi baja az ijedtségen kívül. Mi is nagyon megijedtünk, de továbbra is kiengedtük, mert nem akartuk eltiltani a kedvenc tevékenységétől. Aztán egy nap épp kint volt, és eltűnt. Valószínűleg megint kiesett, és nem láttuk, ezért nem tudtunk azonnal utána menni és befogni. Nagyon nehezen dolgoztam fel, hónapokig kerestük, de örökre nyoma veszett.

Most van két macskánk, eszünk ágában sincs kiengedni őket az erkélyre. Még felügyelet mellett sem. Tanultunk az esetből.

Az ablakból nézelődhetnek a szúnyoghálón keresztül.

2019. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én az 1. emeleten lakom, nincsen erkély, de kiengedem a viralágtartóra, imalád benne ülni.

De csak akkor lehet kint, ha tudok figyelni rá.

Egyszer esett le szegény, de semmi baja nem lett, korábban direkt lejártam vele, és azon az útvonalom sétáltattam, ahol az ablak alól a bejáratig eljut, így ott várt, mikor lementem érte.

2021. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7, És ha legközelebb lesz baja? Nem éri meg azt a párezer forintot a macskaháló?
2021. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Természetesen féltem, így jobban odafigyelek, csak sajnálom idebent, és nem mindig tudom kivinni. Alacsonyan vagyunk, nagy baja nem lehet szerencsére, de az esetek 70%-ában fogni szoktam, ha kint van.

Nem tudtam eddig, hogy létezik ilyen háló, de több mint valószínű, hogy veszek amint találok.

2021. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!