Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális/baj?

Ez normális/baj?

Figyelt kérdés
Ma a macskám a fürdőszobában elkezdte nyalni a padlót.Megkérdeztem anyától miért,és azt mondta a domestos miatt.Mert amikor anya takarít a fürdőszobában akkor:"szétszórja" a domestost(akkor nincs a fürdőszobában a macska)lemossa,megtörli.És akkor megérkezik a macska és nyalja.Elég régóta van ez,de a macska makk egészséges.Én ezt csak ma tudtam meg,a macskáról.Elég aggódó típús vagyok,ha a házikedvencekről van szó,ezért nem mondta nekem meg.Anya nem aggódik,én viszont igen,lehet valami baja a cicámnak?

2018. dec. 28. 21:58
 1/6 A kérdező kommentje:
A macska szereti a domestos szagát.Azért nyalja,valószínű
2018. dec. 28. 22:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok macskáról hallottam már hasonlót.

Ha anyukád tiszta vízzel felmos utána - remélem jól értettem -, akkor nem lesz baja, sokan az alomtálcát is domestosszal takarítják. :) A higítatlan vegyszer közelébe felmosásnál ne engedd azért.

2018. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám is pont ilyen. Dörgölődzik és nyalja a padlót. Nagyon rá van kattanva a szagára.
2018. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan leírni, innen van az infó a gyikről, talán a nitrogén vagy mi a közös a szagában a vizelettel (javítson, aki pontosan tudja, kérem!). Szóval a macskapisire emlékezteti a szaga, azért nyalja. A tiltás annyira nem segít, a szervezés igen. Az én macskám délután alszik, és én legtöbbször akkor mosok fel. És nem mindenütt egyszerre, és ugye ki meg be is lehet zárni a macskát míg felszárad.

A domestosban hypó van. Anyukád ezt szétlocsolja - már ez is durván hangzik, én a fél vödör vízbe teszem - feltörli-szétkeni, jó, szárad is, mennyit nyal fel a macskátok? Ezzel vigyázni kéne!

2019. jan. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Nyilván nem szétlocsoja ő is vízbe önti és úgy.Csak akkor szokja általában nyalni amikor nem rég lett felmosva.

Köszönöm a válaszokat :)

2019. jan. 2. 15:37
 6/6 A kérdező kommentje:
*Csak akkor nyalja a macska amikor nem rég lett felmosva,meg amikor egy csepp víz(egyszerű) a padlón van.
2019. jan. 2. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!