Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a lakásban tartott kiscica...

Ha a lakásban tartott kiscica ferges mennyi az esély hogy mi is elkapjuk?

Figyelt kérdés
Úgy hoztuk el kb 3 hete hogy feregtelenitve van. Na mármost tegnap találtam a szőrén meg a kakijaban is láttam ilyen kis fehér valamit. Mint egy kis féreg. Kapott fereghajtot de ugye mivel bent van (ágyba is bement) ezért félek mi is elkaptuk. Mik a jelei illetve mekkora az esélye?
2018. dec. 29. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha együtt alszotok vele, ill. az alapvető higiéniára nem figyeltek kellően (pl. kézmosás), akkor elkaphatjátok ti is, de nem biztos, hogy el fogjátok.

Ha mégis, nem kell pánikba esni, patikában venni kell embernek való féreghajtót.

A féregtelenítést addig kell ismételni, míg nem lesz féregmentes a macska. Állatorvos tudja ezeket, hallgass rá. Majd negyedévente rutinszerűen érdemes féreghajtót adni a későbbiekben, megelőzés céljából.

2018. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Higiéniára odafigyelünk csak hát igen aludt velünk mert úgy tudtuk féregtelenítve van. Van egy nagy is. Neki én adom negyedévente. Vele nem is volt baj soha. Most 3 napig mindketten kapják mert azt írja ez a paszta amit használok. Embernek valót nem csak receptre lehet kapni?
2018. dec. 29. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen receptre ad a háziorvos. Mindenképp írassatok, és vegyetek be egy szemet belőle megelőzésnek. Mindent fertőtleníteni kell. Ágyneműt is, és átvasalni. A cicát meg kell fürdetni a 3 nap féreghajtózás után. Tele van a szőre petével.
2018. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!