Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől halhtatott meg ilyen...

Mitől halhtatott meg ilyen hirtelen a macskánk?

Figyelt kérdés

Tegnap meghalt az egyik macskánk. Nagyon gyors lefolyású volt a dolog, bármi is vitte el. Két napig nem nagyon evett, alig járkált, csak feküdt, nem reagált ha megsimogattuk. Ma reggel mar halott volt. Nem tudjuk, mi lehetett a baja. A testvére meghalt amikor ket honaposak voltak, hasonloan gyors lefolyasu volt az o halala is, o viszont kb 8 honapos volt mar. Az anyjukat a nagymamam kb ket evig fogamzasgatloval tomte(hansulyozom hogy en nem tudtam rola), ugy lett terhes az anyjuk h meg szedte a gyogyszert. Ezert arra gondolok hogy esetleg emiatt halt meg a ket cica, hogy ez valamilyen genetikai dolog lehet a fogamzasgatlo miatt. Azt viszont nem ertem hogy ez a macska miert elt akkor ilyen sokaig, raadasul ez elott teljesen egezseges volt, nem volt semmi baja... A masik lehetoseg az hogy valaki merget rakott ki neki esetleg, szokott neha mas udvarokba is bemenni,nap kozben koborolni. Lehetett esetleg patkanymereg?

Azert aggodom, mert kb fel evre ra az anyamacska ujra ellett, akkor negy macskat. Ok jol vannak eddig, egezsegesek, de aggodom ertuk hogy esetleg ok is betegek. Ok most kb 4 honaposak. Fel ev alatt szerintetek kiurul a gyogyszer? Es mi okozhatta a macska halalat? Hogyan lehetne esetleg kideriteni? Elore koszonom a valaszokat.



2018. dec. 29. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem gondoltatok rá, hogy esetleg az anyamacskát ivartalanítani kéne? Elvinni állatorvoshoz? Millió oka lehet, miért halhatott meg szegény.
2018. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Bármi lehetett, ezt így nagyon nehéz megmondani. Ha két napig nem evett, ott már rég állatorvoshoz kellett volna kerülnie. Bármilyen fertőzés, mérgezés, szervi baj lehetett. A fogamzásgátlós dologhoz inkább nem fűznék semmit, mert nem szeretek itt nethuszárként kioktatni embereket, de legyen elég annyi, hogy a nagymamának szerintem el kéne ajándékoznia az összes macskát és soha többé nem tartani egy állatot sem. Hogy a cicával mi történt, azt maximum boncolással lehetne kideríteni, de ha a beteg macskát nem vittétek orvoshoz, akkor gondolom a boncolás sem játszik.
2018. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj, a nagyi emberi fogamzásgátlót adott nekik?
2018. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk a két nap alatt amikor nem evett nem ártott volna már orvoshoz vinni. De basszus, érzem is hogy nektek a macskák csak fogyó eszközök, minek tartjátok őket ha nem foglalkoztok velük? Ivartalanítsátok az anyamacskát meg a kicsiket is és ne úgy álljatok hozzá hogy "jólvan elhullanak de majd ellik úgy is helyette újat", hanem a meglévőkre kéne vigyázni.
2018. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudtuk orvoshoz vinni, az unnepek alatt nem volt sehol allatorvos. En pedig nem sokat vagyok itthon, csak tegnap tudtam meg, hogy nem evett egy napig. Azt terveztem, hogy ma felhivom az orvost, hatha dolgozik ma mar, de ma reggelre mar meghalt.

Nem emberi fogamzasgatlot adott neki.

Nem, nem fogyoeszkoz szamomra a macska. Nagyon szerettem, nagyon faj hogy meghalt, es a masik harom kiscicat is nagyon szeretem, megviselne ha meghalnanak. Csak sajnos 15 evesen nem tudok mindegyikkel orvoshoz menni megmutetni oket, tul sok penz. A nagymamammal is probaltam beszelni, nem igazan lehet ra hatni. Segitseget kertem, mert aggodom, szeretnek tobb informaciohoz jutni, hogy ez tobbszor ne tortenjen meg, de ti csak itelkezni tudtok es latatlanban, anelkul hogy kicsit is ismernetek, kioktatni es vadaskodni. Hulyeseg volt azt hinni hogy egyaltalan normalis valaszokat kapok.

2018. dec. 29. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A macskát nem tudjuk visszahozni, és fogalmunk sincs mitől pusztult el.


A kijárós macskák gyakran hullanak. Ez benne van a pakliban. Kóborlás, kinti élet, kalandok cserébe rövidebb élet.

A miénk többnyire bent van, de volt amikor beevett valamir és két napig nem evett meg hányt. Túlélte. Volt amikor egy másik kandúr széthasította a farkát, pár napig beteg volt, elvittük dokihoz és kikezelte.


Szóval ez benne van a játékban. Vagy bent tartod, vagy kockáztatsz. A miénk imád kint lenni a kertben, szóval nem korlátozzuk be. Inkább legyen kalandos élete a fákon ugrándozva, meg madarakra vadászva, mint egy peshedt szobai macskaként hosszú és unalmas élete.


A kérdésre a válasz, bár nem vagyok állatorvos, viszont genetikával is foglalkozó kutatóként dolgozok.


Szerintem a fogamzásgátló kizárt, hogy születési rendellenességet okoz...bár nem tudom, hogy pontosan milyen szerről van szó és a nagyikád milyen dózist adott szerencsétlen állatnak. Valószínűleg nem eleget, ha vemhes lett.


Tehát szinte kizártnak tartom, hogy ez okozott problémát. Azt viszont tudni kell, hogy az utcai macskák nagyrésze hordoz valami genetikai defektet vagy krónikus és halálos betegséget. FIP FIV stb... szóval ne csodálkozz ezen.

2018. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyébként itt jól leírja a fogamzásgátló hatását.


2 év után nincs is értelme adni, és szövődményeket okozhat az anyaállatban.


Nem mellesleg szerintem nagyságrendekkel drágább, mintha ivartalanították volna. + totál kiszámíthatatlan.

2018. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

Amikor egy macska már nem eszik, nem reagál, akkor már súlyos beteg! Nem 2 napja volt beteg, csak addigra került annyira súlyos állapotba, hogy észrevettétek.

Valószínűleg - gondolom - oltva sincsenek, sok halálos macskabetegség van, ami a halálát okozhatta, ezt így utólag nem lehet megmondani (pontosabban méregdrága pénzért, boncolással igen). Amikor a macska nem eszik, nem járkál, kuporog, nem reagál, akkor már nagyon beteg. Magas láza is lehetett.

Másik lehetőség a mérgezés, de a tünetek alapján én inkább valamilyen betegségre (vírus, baktérium) gyanakodnék.


Írod, hogy 15 éves vagy, így nem sokat tehetsz... de a teendő az lenne, hogy:

1. az anyamacskát, illetve minden nálatok maradó macskát, de a nőstényeket minimum, ivartalanítani kellene

2. minden macskátokat be kellene oltatni a halálos betegségek ellen, és rendszeresen féregteleníteni, ill. külső élősködők ellen kezelni.

Ezek alapvető dolgok lennének.

Próbálj hatni valahogyan a mamádra, vagy szüleidre, akik ezt el tudnák intézni.

Állatorvosi ügyelet az ünnepek alatt is van valahol, sajnos én is jártam már ott vasárnap, ill. ünnepnap is.

2018. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso ket valaszolonak.
2018. dec. 29. 15:19
 10/10 anonim válasza:
0%
Szia! Nekem regebben szült a macskam!5 ot szult es 2 maradt meg belole.4 hetes koruk utan az anyjuk eltunt.Szerencsere mar ehettek rendes kaját.Az egyik egy ido utan meghalt.Nem evett sem ivott. Volt mikor csak ugy hirtelen megkövült, utana visszaallt.Nem mozgott csak egy helyben fekudt.Egyik oldala le volt benulva.Aztan sajnos meghalt.De sztem jobb volt igy neki mivel latszott hogy szenvedett.A masik mai napig el es szep nagx egeszseges.Szoval gyanakodtunk arra hogy tul fiatal lehetett a macska mikor szult.Ameik meghalt az volt az elso szülemény.Nem volt túl fiatal az anyamacska? Emberi gyogyszert adott neki a mamád?
2019. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!