Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ismerősöm veszélyezteti a...

Az ismerősöm veszélyezteti a macskáját?

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, akinek van egy aranyos lány házicicája. A macska van már vagy öt éves, de nagyon apró és szerintem túlzottan vékony is.


Szobacicaként van tartva, mindig van neki kitéve víz meg száraz eledel. Illetve esténként kap egy fél tasak szaftos eledelt is.


Ez csak szerintem kevés egy felnőtt macskának? Ahogy én látom, a cica többet is ehetne. Nem betegesen vékony, de körülbelül egy évesnek se tippeltem volna első látásra, olyan kis vézna.


Természetre se túl bújós, csak akkor dorombol, ha huzamosabb ideig egyedül van hagyva a lakásban. A tipikus cicás játékokat se szereti, és elég emberkerülö is. Lehet amiatt viselkedik így, amilyen körülmények között él? Vagy csak én aggódom túl a dolgot?


(Nekem nem volt sose cicám, de a mamámnak igen. És az ő macskái se voltak kövérek, de ennél sokszorosan többet ettek és változatosabb étrendjük volt.)



2018. dec. 30. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Lehet,hogy azért kicsi és vézna mert férges.Féreghajtót kell neki adni.
2018. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám semmiért meg nem ette a szárazeledelt. Kérdés, hogy az ismerősöd macskája mennyit eszik a kitett eledelből. Feltehetőleg annyit, hogy éppen éhen ne haljon. Fél tasak nedves kaja naponta egy felnőtt macskának kevés.
2018. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Egy egész tasakkal is kevés. Ha már szárazat ad neki az illető, akkor valami minőségit válasszon neki. Pld. Royal canin.
2018. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ebben nem látok semmi veszélyeztetést. Vékony lehet férgességtől, de ha erről nem tudunk semmit nem lehet erre hagyatkozni. Ha egész nap van előtte eledel, akkor abból ehet amennyit akar, és amellett nem kevés ha csak fél tasak alutasakost kap, mert az amúgy is inkább csak íz, mint hasznos eledel.
2018. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem.férges a macska, és ha ez számít, ivartalanítva sincs.


Ahogy láttam, túl sokat nem eszik a száraz eledelből. A szaftosat viszont annyira várja, hogy ha este 6 után feláll az ember, hangosan nyávog már, hogy mikor kapja már meg. Kiszalad a konyhába már előre.

2018. dec. 30. 17:08
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Az RC nem minőségi táp, tiszta gabona és izfokozó szar, kb tesco gazdaságos kategória, csak nagyobb a marketingje és az orvosok pénzt kapnak a leszerződésért/termék kihelyezésért/eladásért.;) Biztos infóból tudom sajnos.


A minőségi az ORIJEN, ACANA-val kezdődik.



Kérdezőnek: Fél tasak lófasz, minimum 2x100g, de inkább húsok a száraztáp mellé nem gagyi alutasakosok! Ivartalanítás alap lett volna rég, ezek után csodálnám ha oltva lenne...

És azért szocializálatlan mert a b.nőd nem foglalkozik vele eleget.

Soványság oka lehet rossz emésztés, bél problémák, enzim

hiány, táplálék allergia, forl és stb stb.

Elkéne kezdeni a megfelelő táplálást és kiderül éhezett csak eddig vagy beteg.


*egy állatorvos asszisztens

2018. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem kell rögtön arra fogni, hogy beteg a macska. Vannak kisebb, vékony csontozatú egyedek is. Az én egyik szobacicàm is alig 2 kiló ès 15 centi magas, pedig exkandúr. Teljesen egészséges, megfelelően van táplálva. A másik macskám meg 7 kiló (és majd 30 centi) azonos életvitel mellett, pedig lány (ergo kisebbnek kellene lennie hivatalosan)

Szerintem kicsit túlaggódod ezt a dolgot. De kérdezd meg az ismerősödet is, lehet kölyökkènt volt valami betegsége ès ezért állt le a növésben, esetleg màs egészségügyi okok miatt nem hatalmas vagy tényleg csak genetika.

2018. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-sel értek egyet. Nekem 2 cicám van, egyik mentett, most kb. 9 éves. 5,5 kg, száraztápot és konzervet kap. a másikat 4 hónaposan hoztuk el családtól, de olyan nyomorú körülmények közül, hogy szörnyű. Mivel addig csak konyhai hulladékot kapott, a fejlődése nem lett olyan, mint normális körülmények között. 4 éves és kb. 3,5 kg, vékony, pedig rengeteget eszik. Száz szónak is egy vége: nem szabad kívülről messzemenő következtetéseket gyártani.
2018. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

"És azért szocializálatlan mert a b.nőd nem foglalkozik vele eleget."

Ez baromira macska függő. Az én cicám is ilyen H nem nagyon szeret kézben lenni, nem hizeleg nagyon, néha dorombol csak. A másik meg folyamatosan jön dagaszt, hizeleg, dorombol. És mind a kettővel ugyan annyit van foglalkozva.

2018. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy gondolom, hogy nincs jól táplálva a cica. A fél alutasakosból kiindulva a szárazeledel is valami óccsó vacak lehet. Nem is nagyon eszik belőle, akkor nem is szereti. Plusz mondjuk 0 (nulla) tápértéke van. Az alutasakos 4 % fehérje (vacak minőség), sok szaft, ízfokozó. Ára vagy 130 Ft, és a "gazdi" még ezen is spórol, mert csak felet ad neki. (Biztos meg tudja magyarázni, milyen jól csinálja). Az a macska éhezik, jó hogy nincs oka dorombolni.


Sok féle táplálási mód van, még ha színhúst ad neki (sertést tilos - nyersen totál tilos az Aujeszky kór miatt) akkor is kijönne a kajája vagy 6-8 ezer forintból, gondolom így meg vagy 3 ezer, csak a macskának egy nyomorult élete van mellette.

2019. jan. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!