Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen pici a cica?

Miért ilyen pici a cica?

Figyelt kérdés

Van egy ca. 6 hónapos ivartalanított 'lány' cicánk, aki 1.5-2 kg. Van egy másik cicánk is, aki ebben a korban 3.5 kg volt. Tudom, hogy ők is mások, más a felépítése, az alkata, de ő 30 cm hosszú és elég alacsony is mellé.

Orvos látta, oltva van, egészséges cica.


Mitől lehet, hogy ilyen picike? Vagy fog még nőni?


Boldog Új Évet!



2018. dec. 31. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az a súly a 6 hóhoz rendben van. Igen, fog még nőni.
2019. jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha házi cicáról van szó, akkor egyszerűen ilyen géneket örökölt. :) A mi cicánk 4 éves múlt, és most 3,5 kg meg kis tacskólábú... pedig nyúlánk, hosszú testű, arányos cica (főleg így télen, mikor bundát növeszt, szoktam is neki mondani, hogy végre macskának néz ki :D ), egyszerűen csak ilyen kistermetű.

Mivel ő egyedüli cica, kevésbé feltűnő a mindennapokban, mindig meg tudok lepődni rajta, ha ismerősnél macskázok, hogy úristen, mekkora vadállatok :-)

2019. jan. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem a "cicaszülöktöl" örökölte az apró termetet de ne aggódj persze hogy nöni fog
2019. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha házimacska, akkor ez örökölt dolog, vagy a beltenyésztés miatt van.

Nekem több mentett cicám van.Borzasztó előéletük volt.Van 3 is,amelyik felnőttként most 7- 8 kg, hatalmas nagyok,nem kövérek.Van ennek az ellentéte,aki már 6 éves, de 2kg, olyan mint egy féléves kiscica, mintha megállt volna a fejlődésben.Viszont jól eszik, egészséges, így nem izgat.De a legtöbb cica 3-5 kg között van.

Biztos fog még nőni, lényeg hogy jól tápláld, ha egészséges, nincs vele gond.

2019. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Genetika :) Nálunk a hàz kandúrkája az, aki 15 centi magas ès evés után jó ha 2 kiló ( ő 1hetesen árva cica lett, mi fogadtuk be és tápszereztük, sajnos a mama hiànyában gyengébb immunrendszere volt és másfèlhónaposan elkapta a macskanáthát. Az is csoda, hogy életben tudtuk tartani.) Ő már lassan 5 éves és mindig megkérdezik, hogy a làny macska idei kölyke-e ha ritkàn jövő vendégeink vannak. A lány cicánk egy 6 kilós perzsa, így azért gondolom érthető, hogy miért gondolnak ilyeneket. :D Aztán meg jön a kínos beszèlgetés, hogy mi miért nem fialtatjuk a macskàt, minek kellett ivartalanítani...


De természetesen még fog hízni is és szélesedni is a picúr, ha lassabban is, mint a “tesója” tette, ha tényleg egèszséges :)

2019. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már egészséges :) ő is mentett cica, egy út közepén volt, a doki szerint akkor lehetett 5-6 hetes. Akkor is mütyür volt, most sem nagy, pedig eszik, eleven, imádnivaló rosszasag. :)



Köszönöm!

2019. jan. 4. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!