Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak árt, ha maradékot...

A macskáknak árt, ha maradékot is kapnak enni?

Figyelt kérdés
Sok kerdesben latom, hogy sokan maradekokat is adnak a cicaiknak a konzerv mellett. Sokan irjak hogy ez karos,vannak akik szerint viszont nyugodtan kaphatnak husit es egyeb maradekokat a rendes kaja melle. Ti mit gondoltok?

2019. jan. 2. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy milyen maradékot kapnak. Pl a fűszermentes sült, főtt hús nyugodtan mehet nekik, a pörkölt viszont nem ajánlott mert sós és zsíros.
2019. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ertem, ez esszeruen hangzik

Azert kerdezem tobbek kozott mert kicsit elegem van mar abbol, hogy ezen az oldalon mindig leugatnak mindenkit mondvan hogy 'felelotlen' meg 'allatkinzo' meg hasonlo eros szavakkal... A maradekos dolog illetve a kinti cicatartas miatt.

2019. jan. 2. 15:45
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Jaaj hát persze, itt az emberek nagy része csak a legdrágább prémium tápot adják a macskáknak....


Én simán adok neki mindent , pörkölt maradékot is, ami megmarad. Ami nem kell nekik azt otthagyják. Még a túlfüszeres sült húst is odaadtam, de pl azt nem ették meg a macskáim.

A bolognait imádják. Miattuk fözök többet.


Emellett megkapják a prémium tápot, az mindig van előttük.


És mind a négyen köszönik szépen jól vannak, rendszeresen járunk orvoshoz is ellenörzésre.


Lehet lepontozni..

2019. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3-mas valaszolo, teljesen egyetertek, ment a like.:)

En multkor meg mertem kerdezni, hogy mennyibe kerulne beoltani a cicamat, erre az egyik valaszolo leugatott, mondvan 'Mit erdekel az teged hogy mennyibe kerul?! Akkor nem viszed el oket ha tul sokat kell fizetni?! Neked a macska biztos csak fogyoeszkoz!'

Agyrem..

2019. jan. 2. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

1-es válaszolóval értek egyet. Mindig következetesen tiltottuk a kuncsorgástól, nem is csinálja.

Azzal a részével viszont egyetértek, hogy kritikán aluli, ami itt folyik. Kulturáltan is lehet véleményt közölni.

2019. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Az én kinti cicáimnak sokszor csinálok olyat, hogy mirelit francia saláta alapból főzeléket tejfölösen, tejszínesen úgy, hogy kevés zöldség és sok lé és áztatok bele kenyeret, zsemlét és teszek hozzá konzervet, ezt nagyon szeretik, csak így eszik meg a zöldséget.

Meg olyan levest is szoktam, hogy csirkeaprólék, csontos bőrös részek, bele répa és tojás, tehát olyasmi lesz, mint a rántott leves, csak csirkével és répával:D

2019. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

A saját cicám régebben főleg cicakaját evett,most inkább már nyers vagy főt husit kap.De,ha olyan kaja van amit ő is szeret,abból adok neki.

Itt gyakorin kb egy hajszál választja el a segítőkész embert az állatkínzótól.Az enyémen kívül más cicákat is szoktam etetni,álltalába itt is ragadnak.Szeretgetem őket,télre csinálok nekik helyet.Kapnak féreghajtót,ha kisebb bajuk van veszek gyógyszert,páran ivartalanítva lettek,de ők sok maradékot kapnak és,ha komolyabb bajuk lenne,akkor én is gondba lennék.Ezek alapján én is állatkínzó vagyok.Már több ilyen "mit érdekel mennyibe kerül"válasszal találkoztam és még mindig ledöbbenek tőle.Nem mindenki áll olyan nagyon jól anyagilag és nyilván nem szeretnének fizetésnél kellemetlen helyzetbe kerülni,de,ha tudják mire számítsanak,akkor úgy intézik a dolgaikat.De úgy néz ki,hogy akinek nincs kocsija meg párszáz ezre cica vészhelyzetre félretéve az felelőtlen és állatkínzó.

2019. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2019. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, milyen maradék. Az enyémek kapnak néha maradékot (jobban mondva "embernek való ételt"), ami nálunk azt jelenti, hogy hús és belsőségek, inas-porcos csontok, tojás, halból megmaradt részek, zsíros szaft, kemény sajt, natúr joghurt, kefír. Nem használok sok fűszert és sok sót. A krumplira, gabonákra, étolajra, gyümölcsre, a legtöbb zöldségre, élelmiszeradalékokra, cukorra, füstölt, erősen sózott ételekre semmi szüksége a macskáknak. Kapnak száraz és konzerv tápot, a többi csak egy kis kiegészítés.
2019. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Két cicám van, az egyik mindenevő, szó szerint!! Palacsinta, kenyér, szalámi bármi... volt h kikönyörgött pár falatot, sza.rt olyan büdöset h majdnem meghaltunk. Inkább nem kap mást, csak tápot. A lánycica meg finnyás, az csak tápot eszik meg finomabb szalámit esetleg. Husit adhatsz nekik sztem, csak ilyen gabonásokat nem, az amúgy sem jó nekik.
2019. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!