Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a szomszédom...

Mit tegyek, ha a szomszédom macskája folyton megtámad minket?

Figyelt kérdés

A szomszédunk a nyáron hozott egy fiú kiscicát. Nagyon édes, sokat jött át hozzánk, a gyerekeim imádták simogatni, aztán mindig hazament. Enni nem adtunk neki, mert nem akartam, hogy átszokjon.

1,5 hónapja elveszett, és bő két hete hozták haza.

Azóta nagyon vad. Minden ok nélkül támad a gyerekeimre, harapja, karmolja őket, pedig sosem bántották.

Most már ott tartunk, hogy az udvarra sem mernek kimenni, mert amint kilépnek, a macska támad. Ma a 2,5 éves gyerekem hátáról szedtem le.

Többször rám is rám támadt. Elbújt az egyik fa mögé és amikor észrevett, nekirontott a lábamnak és elkezdte karmolni, harapni. Én sem bántottam sose, sosem zavartuk haza, mindig addig maradt, amíg akart.


Mit csináljak? Most akkor ne használjuk az udvart a szomszéd macskája miatt?


2019. jan. 3. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Előbb kicsit,később jobban elverném!


Valamikor megtanulja!

2019. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Sztem szólj a szomszédnak,vagy ha Mar szóltatok derítsétek ki hogy honnan szokott be menni és azt a helyet próbáljátok elzárni. (Szerintem me verdict meg mert szerintem amikor elveszett akkor bántották ESA lehet hogy azért ilyen)
2019. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy veszett? Sajnos ritkán oltják be a kijárós macskákat.
2019. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Először is szólj a szomszédnak kedvesen, ha hatástalan, akkor durvábban, hogy legyen szíves bent tartani a cicát, amíg helyre nem rakják a lelkét.

Ha erre nem hajlandó, akkor lehetőséged van a védekezésre, de egyik sem olcsó mulatság, és ez esetben én sem tenném: macskabiztos kerítés, hogy ne jusson be (ezt neki kéne megtennie, hogy telkén tartsa a macskát amúgy), beszerzel egy kutyát a kertbe, és egyéb elvetemült önvédelmi módszerek.

Emellett megfenyegetheted, hogy feljelented, ugyanis az állatvédelmi törvény vonatkozik rá is, mint fentebb írtam, köteles lenne területén tartani a macskát (csak ugye cicánál senki nem foglalkozik ezzel). Persze ez megint hercehurca, de kisgyerekre tényleg veszélyes lehet a macska... talán emiatt lehet, hogy komolyabban vennék, hiszen veszélyeztetés.


Amit én tennék: segítséget kérnék állatvédőktől, alapítványoktól, tanácsot, hogy ilyen helyzetben mit tudsz tenni. Ha a gazda nem törődik vele, az lenne a legjobb, ha elvinnék, és megfelelő rehabilitáció után megfelelő gazdát keresnének neki - a cicának és nektek is ez lenne az optimális.

2019. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
56%

Próbáld meg valahogy távoltartani a kerttöl

Pl. Kávézacc, lehet kapni ilyen mozgásérzékelős macskariasztókat is.

Ha meg nem, akkor pedig a durvább megoldások

2019. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

És agresszívan is támad? Tehát fúj, felborzolja a szőrét, és hátracsapja a füleit? Mert a leírásod alapján, egy maximum fél éves, mostanában ivarérett kandúr macskáról beszélünk, aki lehet játszani próbál veletek, csak nem ismeri a határait. (az én macskám is el szokott bújni és a semmiből neki ugrik a lábamnak, kiskora óta imádja ezt, csak már nem harap és nem karmol, mert leszoktattam róla)


Amennyiben nem fúj, nem borzolja a bundáját, nem morog, nem csapja le a fülét, lehet szimplán csak birkózni próbál azokkal, akik eddig is játszottak vele. Ha viszont ok nélkül agresszív, akkor lehet orvoshoz küldeném, nehogy veszett legyen.

2019. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Valószínűleg igen, játszani próbál. A szája nem habzik, nem hiszem, hogy veszett lenne.

De a 2,5 évesemben azért a karmolással, harapással tud kárt okozni.

A kisebb gyermekem csak pár hónapos.

Félek, hogy nyáron, amikor már nem a babakocsiban fog aludni, esetleg őt is bántani fogja.

2019. jan. 3. 13:08
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Vízipisztoly, ahányszor csak meglátod a ti udvarotokon.
2019. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Ez most durva lesz, de csapnám agyon, aztán dobnám át a szomszédba.
2019. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%
Téged kéne agyoncsapni te utolsó gané.
2019. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!