Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti így fogadnátok be még egy...

Ti így fogadnátok be még egy cicát?

Figyelt kérdés

Mentett cicánk van. Egyedüli cicának fogadtuk be, nagyon antiszociális volt. Sokat melóztunk vele, "kezd macska lenni". :) Lassan egy év után most már úgy érzem, jót tenne neki a cicatársaság, szeretnénk mellé még egyet. Anyagilag sem lenne gond.


Viszont... albérletben élünk. A tulajt nem zavarja, ezzel nincs gond, de hát az albi sosem fix ugye. Tavaly őt is úgy fogadtuk be, hogy megbeszéltük a főbérlővel (előző lakásban), beleegyezett, úgy volt hogy minimum másfél évig fixen ott leszünk még, bátran belevágtunk. Aztán egy hónapra rá mégis mennünk kellett...

Talán a mostani hely nem ilyen, szerencsénk is volt, hamar találtunk lakást még cicával is. De ugye sose lehet tudni. Emiatt bizonytalankodom, mert ha bármi történik és menni kell, akkor két cicával megint nehezedik a dolgunk.


Ti mernétek így bevállalni még egy cicát?



2019. jan. 3. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ebben a helyzetben csak akkor, hogyha esetleg költöznöm kéne amíg nem találok macskás albérletet valahova el tudom helyezni őket, legyen az családtag, barát. Vagy esetleg tudom állni akár heteken keresztül a panziót.
2019. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia! :)

Az az igazság, hogy egy tulaj ha már egy macskát megenged, valószínűleg kettőt is meg fog! Emiatt ne aggódj. Annyi, hogy vajon megkapja-e majd mindkettő tőletek azt a szeretetet, amit külön igényelnek? Ha erre igen a válasz, akkor szerintem simán bele lehet vágni!

Na meg persze sosem lehet tudni, hogy éppen milyen élete lenne annak a macskának nélkületek :) fogadjatok be mégegyet! És adjatok neki olyan életet amilyet megérdemel❤️

2019. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahol egy macskát megtűr a tulaj, ott megtűr kettőt is. Ahol meg ez kizáró ok, oda egyet sem engednek.

Szerintem ettől simán.

2019. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó olvasni, hogy vannak ilyen felelősségteljes gazdik is! A legtöbb cicás kérdésből itt az derül ki, hogy a kérdező atom felelőtlen, és a macskatartás alapjaival sincs tisztában.

Szóval tök jó, hogy ezt így alaposan meggondolod, és kikéred mások véleményét! :)

Való igaz, hogy a cicákat általában megviseli a helyváltoztatás, de azért idővel megszokják az újat. Az is igaz, hogy a régi cica összeszoktatása az újjal hosszú és időigényes folyamat.

Viszont a két cica nem jelent feltétlenül dupla gondot! Nálunk is úgy volt, hogy felnőtt cica mellé jött még egy. Eleinte voltak konfliktusok. Most viszont szerintem sokkal jobb, hogy ketten vannak. Ha egyedül hagyjuk őket, akkor sem aggódom annyira, mert elszórakoztatják egymást, nem olyan magányosak. Ráadásul könnyebben átvészelik az új helyzeteket közösen. A régi cicám pl. egyedül gyűlölt máshol lenni. Amikor lakásfelújítás miatt a szüleimhez költöztünk pár napra, mégis jól viselte, mert a másik kihozta a begubózásból. Szóval szerintem be lehet vállalni. Ha egy főbérlő nem vállal cicát, akkor úgyis mindegy, amelyik viszont belemegy, annak mindegy, hogy egy vagy kettő...

2019. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy hasznos cikk az összeszoktatáshoz:

[link]

2019. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol 1 cica van ott egy második is bőven elfér. :)
2019. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!