Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor, félénk kiscica féregtel...

Kóbor, félénk kiscica féregtelenítése megoldható?

Figyelt kérdés
Egy ideje felfedeztem egy kóbor cicamamát a kiscicájával, és próbálok gondoskodni róluk. Sajnos még nagyon vadak, bár a kicsit meg tudom közelíteni kb. 2 méterre, de ha közelebb megyek elszalad. Van olyan ízesített féreghajtó macskáknak, amit ha belekeverek egy kis konzervbe, akkor nem szúrják ki?

2019. jan. 8. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy féregtelenítésre van szüksége?
2019. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hatalmas a hasa, ezért gondolom. De egyébként egy kóbor állatnál szinte 100%, hogy vannak belső élősködői. Időnként a saját benti cicáim is kapnak féreghajtó, mert sosem lehet tudni.
2019. jan. 8. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a doki ezt ajánlotta, mert kínszenvedés 5 macskának beadni a tablettát, kajában meg kikerülik. Ezt viszont simán megette még a legálogatósabb is.

Kilónként kell 1 gramm.

2019. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bocsi, lemaradt.

2019. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a géles verzió jó megoldásnak tűnik! Viszont a súlyát csak megsaccolni tudom, nem lesz vajon gond, ha kicsit többet kap a kelleténél?
2019. jan. 8. 12:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Egész kis cicákra veszélyes lehet a féregírtó, még akkor is, ha a sílyának megfelelö adagot kap, a túladagolod, akkor valószínüleg nem éli túl!
2019. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel az állatorvosodat akiben megbízol és beszéld meg vele! Ehhez nem kell vizitet kérni tőle, meg fogja mondani.

A Ferdocat valóban jó, de a pici cicánál tudni kellene a korát is, a súlyán kívül. Szóval mindenképpen állatorvost kérdezd!

2019. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha úgy látod 8 hetes elmúlt, akkor adhatod neki és nem baj, ha kicsit több, de ekkora cica nincs még 1 kiló, szóval picit adj neki. Nekem azt mondta az állatorvos, mikor egy 6 hét körüli cicát találtam, hogy minden nap adjak neki egy ideig... Két nap kapott egy egy kis maszatot, másnap a mi állatorvosunk mondta, hogy jó, hogy kapott, de majd 2 hét múlva ismételjük már csak 1x meg. Szóval nem lesz baja, annyira nem lehet szerintem picike.
2019. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért megkérdezem a patikust vagy a dokit is! 8 hetes már biztos hogy elmúlt, de a tényleges koráról fogalmam sincs. Elég kis nyomi szegény, nagyon dagi cérnavékony farokkal. Mióta etetem rengeteget nőtt, előtte borzalmasan apró volt.
2019. jan. 8. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!