Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicám van, de ha kedve...

Szilágyiné takács er kérdése:

Benti cicám van, de ha kedve van és jó az idő, kiengedem. A TV-ben a "cica-tudós" azt mondta, ne tegyük, veszély leselkedik rá, betegségeknek van kitéve, stb. Szerintetek jogom van megtagadni tőle a természetes cica életet?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 13:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%

Az első cicánk kinti-benti volt, aztán egyszer csak nem jött haza. A szomszéd utcában lévő barátunk mondta, hogy ott volt az úton elcsapta egy kocsi. Pedig akkor faluban éltünk ahol volt össz-vissz 3 utca.

Nemtudom, jó döntés-e, de mi utána nem mertük már kiengedni a cicáibkat. A mostani is benti, és jól elszaladgál meg elszórakoztatja magát.

2019. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nekem kinti cicáim vannak, ha akarnak, akkor bejöhetnek. Kövezzenek meg, de szerintem a cicák akkor boldogok, ha kint is lehetnek. Ha olyan helyen laktok, ahol nagy biztonsággal nem éri baj, akkor szerintem kiengedheted.
2019. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem beteg cicáim vannak, nem maradnának életben kint, de ők nem is vágynak rá, bent vannak mindig. Egészséges cicát csak akkor vállalnék be, ha ki tudnám engedni egy kifutóba, vagy zárt, biztonságos udvarra, egyébként bűntudatom lenne, mert tudom mennyire szeretnek kint lenni. Azt nem támogatom, hogy szabadon kóborolhassanak, anyáméknak az összes macskája eltűnt, elütötték, ellopták, megfulladt, elkapta a kutya, vagy betegségben meghalt (macskaAIDS, leukózis stb.)
2019. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is kinti-benti cicáim voltak, ki-bejárkáltak.Egyet kocsi ütött el, pedig nincs forgalom előttünk.Egyet szomszéd kutyák megöltek, mert átugrott hozzájuk.Egy oltott cica leukózisban halt meg.Kettő elveszett.De sokszor esténként egész család rótta a környéket, kerestük hol egyiket hol másikat.Pedig ivartalanítva is voltak, mégis elcsatangoltak.Volt hogy napokig nem találtuk valamelyiket, gyerekek sírtak, kiplakátoltuk, hirdettük,szabit vettünk ki, hogy tudjuk keresni.

Aztán ebből elég lett.Csak benti cicák lettek.Szétkaparták az ajtót, ablakokat.Mindenhova pisiltek, egész lakást leamortizálták.Nem érezték jól magukat bezárva, nem ehhez voltak szokva.

Nem volt így teljes az életük.

Melléképületet berendeztük nekik, 2 nagy helyiség, radiátort bele, ágyakat, foteleket, bújóhelyeket, stb.Ajtóra cicaajtót,és az udvar egy részét erős dróttal bekerítettük, teteje is drót,dupla kapu, hogy ki ne szökjenek láb alatt.Egy nagy fa is bele van foglalva.Azóta itt vannak.Nem mondom hogy teljes az életük, mert nem tudnak csavarogni, de teljesen biztonságos, fára másznak, fűbe fekszenek, napoznak, most például ott rohangálnak a hóban.Bent jó meleg van nekik, sok játék.

Igaz sokba került, de muszály volt.

Most lehet furcsát mondok, de mindenkinek aszerint kell eldöntenie, mennyire bírja esetleg elviselni, ha elvész, elütik, stb.Mi nagyon nehezen bírtuk.De ismerek olyanokat, akik nemsoká hozták a következő cicát.

Sajnos beszűkült az életterük, már nagy szerencse kell hozzá, hogy egy kijáró cica megérje az öregkort.

Legjobb eldönteni, mikor még pici.És úgy szokatni.Vagy van aki csak felügyelve engedi ki rövid időre naponta.

2019. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Be másolom ide egy hasonló kérdésre írt válaszom:

Az állattartónak kötelessége a portáján tartani az állatát, ha nem megy, ne engedje ki. Akkor is, ha macska, amiről köztudott, hogy egy kerítés nem akadály neki. Szép világ lenne, ha hasonló elvek alapján a lovamat csapnám ki az utcára, hogy menj egyet Szellő mert, ha éhes leszel úgyis hazajössz. Aztán meg csodálkozok, ha nem jön haza, mert valaki megfogta és elvitte, vagy elüti valaki, esetleg balesetet okoz.


Csak egy macskának ugye nehezebb kinyomozni ki a gazdája...



És mindig ezt mondjátok, hogy a mi cicánk nem ilyen ilyen, mindig hazajön... aztán egyszer csak nem, utána itt sírtok, hogy mit lehet tenni.


Olvasd vissza a macskás kérdéseket, minden héten van ilyen vagy 4-5 és sose tanultok egymás hibájából.

2019. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi a természetes cica élet? Már rég nem természetes, házimacska, ahogy a nevében is benne van. Neked kell gondoskodnod róla ha azt akarod, hogy ne 2-3 év legyen az átlagéletkora. Nekem nem természetes, hogy a macskámat elütik, megmérgezik vagy kettétépi egy kutya.


Joga a szomszédnak van pl.ahhoz, hogy ha nem akarja, akkor ne menjen át a kertjébe a macska, elvégre köteles vagy a gerinces állatodat a saját portádon tartani.


Inkább kötelességed van a legjobb és legbiztonságosabb életet biztosítani neki, ha már magadhoz vetted...

2019. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Van aki ezt úgy oldja meg, hogy hámmal elviszi sétálni a cicust.
2019. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Próbáld beleképzelni magad a cica helyébe. Melyiket választanád: biztonságos, hosszú, de unalmas életet, bezárva egy házba/lakásba, vagy rövidebb, de kalandos, izgalmakkal és veszélyekkel teli életet, ahol minden nap kimehetsz a természetbe, találkozhatsz másokkal is a gazdi(ko)n (+esetleg lakótársakon) kívül? Én utóbbit választanám, ezért a cicáimat is kiengedem, ha ki akarnak menni.

A rövidebb vagy hosszabb élet se biztos, nekem volt 15 éves kijárós cicám, soha nem volt egy sérülése sem, és sose tűnt el napokra. Benti cicaként kezdte (lakásban), aztán több költözésen mentünk keresztül, mindig jött velünk, és ahol alkalmas kert volt, kiengedtük.

2019. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ahhoz tudósnak lenni, hogy felfogja az ember, ha kiengedi a macskát felügyelet nélkül csavarogni, az életveszélyes!


Különben meg törvény is írja már 20 éve, hogy telken belül kell tartani az állatainkat!


De amúgy is, miért az a természetes cica élet, hogy a természetes aszfaltúton mászkál?? Természetes, ha kilapítja az autó, sőt, szüksége van arra, hogy kifordult teshelyzetben végignyalja alulról az autó kerekék, különben nem élhet teljes életet...


Ugyan már gyerekek. Ha van kert, az is bőven elég neki, komolyan nincs szüksége a halálra!

2019. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont most húztam félre a kormányt a havas úton, mert egy kijárós (nyakörves) "házikedvenc" úgy döntött, hogy az utolsó pillanat a legmegfelelőbb időpont az autóúton való átkelésre. Nekem nem hobbim állatok elütése, de nem biztos, hogy visszafelé is ilyen szerencsés lesz. Nyilván lesz aki siratni fogja Micikét amikor az aszfaltról kell felszedni mert nagyon szerette, de jobb lett volna előre gondolkodni.


Az enyémek bentiek (ki sem vágytak soha a kertbe) és így vagyok nyugodt, hogy nem kell attól félnem, hogy soha nem látom őket viszont.

2019. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!