Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti elhiszitek ezt egy macskáról?

Ti elhiszitek ezt egy macskáról?

Figyelt kérdés
Nemrég befogadtunk egy 2 éves cicat. Az előző gazdája azt mondta, hogy nála született. Tehát amióta él, csak ott lakott, udvarra nem ment. Namost ez a cica olyan szinten félős, hogy az már nem normális. Egész napját azzal tölti, hogy elbújik. Este jön elő, de akkor is laposkúszasban, akkora tágra nyílt szemekkel, mint egy maki. Szemkontaktust nem tart meg, elnéz. Vagy elfordítja a fejét. Olykor egész testével elfordul. Ha kijön és valami halkabb neszt hall, elrohan. Gyorsan kapkodja a fejét, ha valaki közeledik.Az almot is csak éjjel használja. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek létezik ennyire durva szorongás úgy, hogy közben nem érte ót semmi trauma régebben?
2019. jan. 9. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Valami érte biztosan
2019. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tuti hogy bántották.

A Feliway-t próbáltátok? Az én macskám is rettenetesen szorongott, ő utcáról lett mentve. Ez a párologtató csodákat művelt. Most sem olyan mint egy átlagos macska, de sokkal könnyebb lett az élete.

2019. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még szokatlan neki az új hely. Ha pár héten belül nem javul, akkor lehet volt valami gond az előző gazdánál. (Esetleg más macskák, gondolom főleg az anyja mikor leválasztani próbálta, bànthatta; de lehet kutya is a dologban; gyerek vagy maga az előző tulaj)
2019. jan. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Második, nem hallottam erről. Hol lehet ilyet kapni? És meddig kell alkalmazni? Úgy közlekedik a lakásban, mint mikor egy macska rohan az úttesten át!!! Érdekesség, hogy ahol lakott, ott több macska is volt. És ott is nagyon távolságtartó volt. Bújt el előlünk.
2019. jan. 10. 00:35
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Szorong a macska mert új helyre került és ismeretlen gazdija lett. Szó sincs arról hogy bánthatták korábban, a cicáknak ennyi ok is elég.

Lassan de óvatosan, őszinte szeretettel megnyugszik majd.

2019. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Szerintem bárhol be lehet szerezni, ahol macskás cuccokat árulnak. Nekem először az állatorvos ajánlotta, akkor megvettem az ő állatpatikájában, azóta pedig mindig a Zooplus-ról rendelem, ha elfogy. De láttam már állatos boltokban is.

[link]

Olvasgass utána, és ha tetszik, szerintem érdemes egy próbát tenni vele.

2019. jan. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül érte korábban rossz élmény.

Az egyik macskánk kb. 2-2,5 hónapig ezt csinálta, mikor befogadtuk, akkor 3 hónapos volt, az anyja mellől hoztuk el egy egyetem kertjéből (ahova kutyák nem mehettek be, és az emberek sem bántották). Már 8 éves, de most is teljesen bizalmatlan idegenekkel. Ha vendég jön, eltűnik, amíg a vendég beér az előszobába, és csak akkor jön elő, ha elment. De az új napi rutint is rosszul viseli (pl. amikor itthon vagyok vizsgaidőszakban, akkor nyilván más a napirend, mint amikor egész nap távol vagyok)

2019. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem bántották.
2019. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért, de sok macskám volt már, olyan is, amit utcán dobáltak meg rugdostak, mielőtt hozzám került. És egyik sem viselkedett így. Konkrétan nem lehet hozzányúlni, olyan, mint egy vadmacska.
2019. jan. 10. 16:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, mentett cica, kiskorában nem lett szocializálva. Féléves volt, mikor jött, három hónapig nem is láttam, csak akkor kajált, ha nem voltam itthon. Most öt éves, csak tőlem nem fél, mindenki mástól retteg. A tesómtól is, pedig ő eteti, ha nem vagyok itthon. És nem bántották őt se.
2019. jan. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!