Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Bűntudatom van,...

Mit tegyek? Bűntudatom van, hogy így érzek!

Figyelt kérdés

3 nappal ezelőtt találtunk egy kidobott cicát a hóban. Hazahoztuk. De nem szeretem. De a cicákat egyébként nagyon szeretem, de ennek az állatnak nyűg velünk lenni. Semmit sem csinál, csak eszik és alszik. Aludni mindig a tőlünk legtávolabbi ponton alszik. Próbáltam játszani vele, ölbevenni, de utálja. Csak akkor hízeleg, ha előkerül a reggeli konzerv.

Szívem szerint gazdit keresnék neki és befogadnék egy másik cicát. Volt már 8 cica a szüleimnél, amíg otthon laktam, mind kedves és barátságos. Nyilván nem lógnak a seggünkben de érzem, hogy szeretnek, már az első naptól kezdve.

De olyan bűntudatom van! És a barátom is szereti.

De olyan van, hogy mi nem vagyunk neki szimpatikusak?



2019. jan. 10. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
3 napja van ott... Majd alakul.
2019. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Persze, van olyan, hiszen a cicák is érző lények. Nekem is volt már több cicám és az egyik szeretett, állandóan bújt, de a másik nem. Pedig én ugyanúgy viselkedtem mindkettővel. Mennyi idős a cica? Lehet, hogy még változni fog a viselkedése. Egyébként a cicákra jellemző, hogy csak esznek és alszanak (jó nekik).
2019. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idős. Felnőtt már. :(
2019. jan. 10. 09:14
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3 nap rettentő kevés, hogy megbarátkozzon veletek, főleg ha már felnőtt. Hetek, hónapok kérdése. Szerintem adj még neki időt.
2019. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Én megértem a dolgot. Nekünk is hasonló a cicánk. Mi alapítványtól fogadtuk be felnőttként, szóval tudtuk, hogy kicsit "nehezebb" macska lesz, szóltak előre. Ennek tudatában döntöttünk mellette, mégis... mikor nemhogy simogatni, jóformán ránézni se lehetett, mikor nyitott (amúgy hálós) ablaknál az első reakciója az volt, hogy szökni akarjon, minden alkalommal... ő még kajáért sem hízelgett, csak hagyjam békén. Volt egy kis kartondoboza, abból egyedül almozni jàrt ki (azt is csak azért, mert pont mellette volt). Hiába a cicaágy, a cicabútor.

Az első hetekben sokszor éreztem hasonlóan, mint te. Úgy éreztem, ő annyira kóborka, hogy nem is való neki már a gazdis lét felnőttként. Hogy utál minket, hogy sosem fog itt megszokni. Hogy nem nekünk való egy ilyen mufurc macska.


10 hónap telt el. Nem kevés. De itt alszik a párnán mellettem. :-)

Ő sosem lesz matricacica, a közös játék is ritkán köti le. Dorombol, élvezi a simit, de akkor, ha ő jön ide. Esténként ölbe vehetem és fetreng, hogy vakargassam. :) Máskor viszont elszalad, ha nyúlok, a hirtelen mozdulatok megrémítik. De már nem akar szökni, már nem láthatatlan levegőcica.

Idegenekben nem bízik, de bennünk megtanult. Még nem értünk az út végére.


Adj időt magatoknak! Ti jót akartok neki, de embertől nyilván eddig nem sok jót kapott. Nem mondom, hogy lesz belőle ölbecica, de még az sem lehetetlen. 3 nap nagyon rövid idő. Még minden új. :)

2019. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk volt barátnőm cicája 1 hétig. Ennyi idő alatt nem sikerült elérni, hogy kijöjjön az ágy alól. Csak akkor jött ki, amikor evett, utána elbarikádoztuk, hogy ne tudjon visszamenni oda (féltem, hogy valami baja lesz), e akkor is csak behúzódott valahova és félt tőlünk. Simogatni egyáltalán nem engedte magát. Nem tudom, miért félt, mi csak simogatni, szeretgetni akartuk volna, de mivel nem hagyta, nem próbálkoztunk. Vannak ilyen macskák.
2019. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Annyi a különbség, hogy ő nem fél. Teljesen kiterülve mélyen alszik, csak nem a közelünkben. És a kaját konkrétan kéri és nem csak kiszalad, és megeszi. Ezért vagyunk tanácstalanok.

És ha ölbevesszük, akkor akkor elmegy és kiterül máshol. Ha simogatjuk arrébbmegy és alszik máshol.

2019. jan. 10. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően különbözoek a macskák. Van aki nagyon ragaszkodó és szeretetehes, van aki inkább magának való.

3 nap után szerintem még nem jött elő az igazi személyisége, de természetesen ez a te döntésed. Ha úgy érzed máshol jobb helye lenne, akkor keres neki gazdit. Ettől nem leszel rossz ember, megmentetted.

De annyit hozzatennek, hogy adj neki időt. Az én cicám amikor hozzamkerult kb 2 hétig sírt. Alig evett, nem engedte a simogatást. Már kezdtük feladni, amikor egyre jobb lett. Szelídebb lett, szeretetre vágyott.

Kell neki kis idő. De az is lehet, hogy ő ilyen.

Alapvetően ilyenek a cicák, szeretik sokszor a magányt, szeretnek elvonulni, nem mind hízelgős

2019. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3 nap egy felnőtt macskának rettenetesen kevés! Valószínűleg hetek, vagy hónapok fognak eltelni, mire feloldódik! Ki tudja mi történt vele, milyen élete volt eddig... Gondolj bele, hogy ha most ti is túladtok rajta, az is mennyit tör majd rajta! Az életben nem szedi össze magát szerencsétlen, ha ide-oda dobálják! :( Kérlek legyetek türelemmel, és próbáljátok meg szeretni, még ha mufurc is! Az elején ne maceráljátok, adjatok neki enni, inni, tisztítsátok az almot, és legyetek sokat a közelében úgy, hogy nem foglalkoztok vele! Majd lassan megtanulja, hogy nem kell tőletek félnie, és ha már biztonságban érzi magát kíváncsi lesz, és nyit majd felétek! Evés közben lehet majd próbálni simogatni, de most még had oldódjon fel!
2019. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Akárcsak az emberek, minden macska más személyiségű, meg kell tanulni alkalmazkodni hozzájuk, én úgy gondolom. Nekünk négy macskánk van, közülük hármat kisbaba koruk óta nevelünk, természetesen ugyanannyi szeretet, törődést kaptak, mégis teljesen más a viselkedésük.

Én úgy gondolom, türelem kell ahhoz, hogy egy macskát megszelidíts, és még lehet hosszas próbálkozás után sem lesz olyan, amilyennek szeretnéd. Nekem van egy fiúmacskám, aki sosem dorombolt, kitért a simogatás alól, nem lehetett ölbevenni, de mindig követett, néha a lábamhoz dörgölőzött, szerett játszani. Néha-néha felkaptam és megdögönyöztem, simogattam, hogy kifejezzem a szeretetem, de tiszteltem a határait. Most ott tartunk, hogy már magától felugrik az ölembe, és néha már dorombol is. :) Lassan kell közeledni felé, főleg, ha csak most fogadtátok be, gondolj bele, ha ember lenne, te sem várnád el 3 nap után, hogy olyan legyen a kapcsolatotok, mintha 10 éves barátság állna mögöttetek. Időbe telik, míg teljesen felenged, de lehet ezek után sem fogja igényelni a szeretgetést. Ettől függetlenül szerintem ne dobd ki, nert biztosan megviselné az állandó környezetváltozás. :(

2019. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!