Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is boldogabbak,...

Szerintetek is boldogabbak, kiegyensúlyozattabb, okosabb cicák lesznek, akik az alomtesójaikkal és az anyjukkal nőnek fel?

Figyelt kérdés
Nekem ez a tapasztalatom, mint ameliyket egész kicsiként elválasztják és utána egyedül van.
2019. jan. 11. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Múltkor azt hallottam, hogy jobb kapcsolatuk vannak azoknak a cicáknak, akik rokonok. Az én macskáim testvérek, de nem egy alomból vannak, de szerintem boldogok így is. :D szeretik egymást. De abban mindenképp egyetértek, hogy jobb egy cicának, ha nem egyedüli macska, hanem van egy kis barátja.
2019. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. A cicák szeretnek egyedül lenni.
2019. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kismacskaként biztosan nem, kb. fél vagy egyéves koráig nagyon is igényli...


Volt, amelyiket kaptuk 6-8 hetesen, az olyan hülye is lett...


Hogy mondjam szociálisan teljesen mások lesznek, akik a tesóikkal vannak. Kicsikémt a négy elválaszthattalna volt, nagyon durva. Egyévesek lehettek, amikor elkezdték a saját útjukat járni, és nem együtt mindenhova.

2019. jan. 11. 10:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem volt hülye macskánk :D

Nem voltak korán elválasztva, de nem is voltak egy éves korukig együtt.

Volt, amikor több cicánk is volt. Nem igényelték egymás társaságát. Imádnak egyedül mászkálni, vadászni, felfedezni. Még sose láttam cicákat ezt együtt csinálni. Max. akkor voltak együtt, ha lefeküdtek pihenni és egymáshoz bújtak, de nem csináltak semmit sem együtt.

2019. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Biztos, hogy nem jó a korai elválasztás, de azért odafigyeléssel lehet kompenzálni. Hozzám 5 hetesen került a cicám, egyedüli benti cica. Nem karmol vagy harap embereket (még játék közben sem), tudja a nevét, nem bújik a kanapé alá, ha vendégek jönnek, nem kunyerál ételt, szépen használja az almot és a kaparófát, most 10 hónapos. Szóval az azért erős túlzás, hogy mindegyik korán elválasztott, társ nélküli cica kettyós lenne, de tény, hogy több odafigyelést igényel a nevelése.
2019. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a macska jellemétől is függ. Mikor kiscicáink voltak, hárman mindig együtt játszottak, a negyedik viszont gyakran elkóborolt tőlük, és már 4-5 hetesen is inkább egyedül fedezte fel a környezetét, sokkal hamarabb önállósodott. Persze ő is játszott a többiekkel, de sokkal kevésbé igényelte, és teljesen független cica lett. Nekem ő sem tűnik boldogtalannak, vagy kevésbé okosnak. :)


Az utcánkban van viszont egy macskapáros, akik felnőttként is rajonganak egymásért, mindig együtt kószálnak, kb. hetente látom őket együtt napozni a kerítésükön.


Anyukám macskája pedig egy utcára kitett, beteg kiskölyökként került hozzánk, aki mindig utált minden más macskát, közeledjenek azok hozzá akármilyen barátságosan. Az emberektől is fél, de anyáért rajong, már elmúlt tíz éves, de még mindig hozzá van nőve, rajta alszik, mellette sétál, és ha teheti, az ölébe ül. Szerintem ő a legboldogabb macska, akit ismerek... :D


Szóval macskafüggő. :)

2019. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én örökbefogadtam két cicát, testvérek, egy alomból vannak. Az egyik nagyon szeretetreméltó, szeret bújni és sokat beszél hozzánk. A másik magának való, ha olyanja van, akkor harap is. Szerintem is függ a macska jellemétől.

Ja, van egy harmadik cicám is, őt az utcáról fogadtam be, még nagyon kicsi volt, kb. 5 hetes. Ő is nagyon kedves, imád bújni, és okos is. :)

2019. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!