Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Laparoszkópos ivartalanítással...

Laparoszkópos ivartalanítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Februárban érkezik hozzánk egy tündéri, három hónapos cicalány. Mikor itt lesz ideje, átesik majd az ivartalanításon, és azt szeretnénk, hogy minél kevesebb kellemetlenséggel járjon számára a műtét. Ennek kapcsán merült fel a laparoszkóppal végzett ivartalanítás lehetősége, amelynek során sokkal kisebb a seb, nem kell "felvágni" hozzá a cicus hasát, csak két kis lyuk lenne. Van itt olyan, akinek a cicája így lett ivartalanítva? Mit tapasztalt? Hol csinálták? Milyen volt a lábadozási időszak? Tényleg annyival jobb a cicának, mint a hagyományos módszer? Árban körülbelül mennyiért csinálják? Nagyon szépen köszönöm előre is! :)

2019. jan. 12. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó állatorvos hagyományos úton is olyan pici sebet csinál, ami nem fog gondot okozni a kutyának.
2019. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, macskának:D
2019. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben ivartalanítottuk a lány cicát, ugyan sima műtét volt. Egy ujjpercnyi volt a seb, ha jól számoltam a varratszedésnél 4 öltés volt.

Műtét utáni napon már tépte a karácsonyfát, játszott a gömbökkel.

Én féltem, hogy mivel két műtét volt egybe elvégzve, össze lesz varrva meg vágva a macska, de nem így lett és felesleges volt a félelmem. Persze a későbbiekben is lenne egy egészséges izgalom bennem, de már tudom hogy nem annyira vészes, mint ahogy gondoltam és ha jó a dokitok, nektek sem kell aggódni!

2019. jan. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicámat is normál módon műtötték és kb. 1cm a vágás helye.
2019. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget! :) Valószínűleg marad a "hagyományos" út annál a dokinál, aki az első cicusunkat is ivartalanította. Abszolút jó munkát végzett, csak gondoltuk, körbejárjuk a lehetőségeket, hogyan lenne a legjobb a leendő cicánknak.
2019. jan. 21. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!