Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Laparoszkópos ivartalanítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Februárban érkezik hozzánk egy tündéri, három hónapos cicalány. Mikor itt lesz ideje, átesik majd az ivartalanításon, és azt szeretnénk, hogy minél kevesebb kellemetlenséggel járjon számára a műtét. Ennek kapcsán merült fel a laparoszkóppal végzett ivartalanítás lehetősége, amelynek során sokkal kisebb a seb, nem kell "felvágni" hozzá a cicus hasát, csak két kis lyuk lenne. Van itt olyan, akinek a cicája így lett ivartalanítva? Mit tapasztalt? Hol csinálták? Milyen volt a lábadozási időszak? Tényleg annyival jobb a cicának, mint a hagyományos módszer? Árban körülbelül mennyiért csinálják? Nagyon szépen köszönöm előre is! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: ivartalanítás, laparoszkópia, cica, macska

jan. 12. 20:03  Privát üzenet  

A válaszok
Egy jó állatorvos hagyományos úton is olyan pici sebet csinál, ami nem fog gondot okozni a kutyának.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 12. 20:32 Privát üzenet
Bocsi, macskának:D

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 12. 20:32 Privát üzenet
PandaCicca nevű felhasználó válasza:

Decemberben ivartalanítottuk a lány cicát, ugyan sima műtét volt. Egy ujjpercnyi volt a seb, ha jól számoltam a varratszedésnél 4 öltés volt.

Műtét utáni napon már tépte a karácsonyfát, játszott a gömbökkel.

Én féltem, hogy mivel két műtét volt egybe elvégzve, össze lesz varrva meg vágva a macska, de nem így lett és felesleges volt a félelmem. Persze a későbbiekben is lenne egy egészséges izgalom bennem, de már tudom hogy nem annyira vészes, mint ahogy gondoltam és ha jó a dokitok, nektek sem kell aggódni!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 13. 00:47 Privát üzenet
Az én cicámat is normál módon műtötték és kb. 1cm a vágás helye.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 13. 22:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget! :) Valószínűleg marad a "hagyományos" út annál a dokinál, aki az első cicusunkat is ivartalanította. Abszolút jó munkát végzett, csak gondoltuk, körbejárjuk a lehetőségeket, hogyan lenne a legjobb a leendő cicánknak.

# 5/5Időpont jan. 21. 13:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt olyan, akik valamilyen formában megjárta az ivartalanítással?
Cica ivartalanitassal kapcsolatban szeretnem kerdezni, hogy mennyi ido amig elmulik a kandurnak az az eros vizelet szag?
Fel hívtam pár állatorvost kanúr ivartalanítással kapcsollatba. Eltérő véleményeket kaptam. Miért?
Laparoszkópos ivartalanítással tapasztalat?
Az ivartalanítással milyen betegségeket előzök meg, tehát ivartalanítás után melyik oltások nem lesznek majd szükségesek?
8 hetesen hoztunk el egy kandúr cicát.3 napig kis tündérke volt. Azóta, most 14 hetes, nagyon kis agresszív lett. Ez természetes kandúroknál? Ivartalanítással, korral majd csökken?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!