Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknál általában, ami...

A macskáknál általában, ami "tabu" az azt jelenti, hogy ha nem látja senki, a akkor szabad?

Figyelt kérdés

Az én macskám igen érdekesen viselkedik.


Tudja,hogy az asztalra nem szabad felmenni, ugyanis ha valaki rászól, akkor nem megy fel, sőt akkor sem, ha van ember a konyhában.

De, ha "tiszte lesz a levegő", akkor egyből felugrik és körülnéz, az ott levő élelmiszert, ha hús, akkor ellopja, ha más, akkor csak megrágcsálja.

Ha lebukik, akkor egyből elbújik, tudja,hogy nem szabad.


2019. jan. 12. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt.

A macska nem ismeri a tabu kifejezést.

2019. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. a kiskutyánk előszeretettel nyitogatja a pedálos kukát, de csak akkor, ha azt hiszi, senki nem látja. Amúgy tudja, hogy nem szabad.

De ha belegondolsz, te, mint ember is csinálsz olyat, ha egyedül vagy, amiért tudod, hogy mások "szólnának", ha akkor tennéd, mikor látják. Egy kisgyerek is ilyen. Szóval... nem csak a macskák ilyenek.

2019. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az étkezővel nincs ilyen gond. Oda nem szokott felmászni. Maximum nyújtózkodik felfelè, ha éhen fog halni perceken belül, mikor mi eszünk.

Más asztalokon/szekrènyeken viszont nem lehet hagyni semmit. Belenyalnq a tejeskávéba, lelökné a poharat (amibe természetesen bele is akart inni) és egyébb szépséges dolgok, még a jelenlètünkben is. Nàla inkább területi alapon megy ez. Szerintem ő úgy gondolja, hogy az-az asztal a miénk, a konyha a miénk; de a hàz többi része az övé és ami oda betette a lábát, az szintèn.

Szóval inkább macskáéknàl az a tabu, amit ők annak gondolnak valamiért.

2019. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
+1 második
2019. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A macska nem falkaállat, nem érzi, hogy szükség lenne ilyesmi szabályokra.
2019. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem volt egy cicám, ami ugyanezt csinálta. Tudta, hogy nem szabad felmenni a konyhapultra, de amint kimentem a szobából egyből felugrott. Bármivel próbálkoztam nem tudtam leszoktatni róla.

Páromnak a cicája viszont kiskorától kezdve megtanulta, hogy a konyhapultra nem mehet fel és ő soha nem megy fel. A mai napig nem tudom, hogy csinálta :D

2019. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!