Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen húsokat adhatok még a...

Milyen húsokat adhatok még a cicáknak a csirkén kívül?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy különféle alutasakosakat kapnak, és száraztápot, kb. 2-3 naponta főzök jó adag csirkehúst. Szívet annyira nem szeretik, de ha apróra vágva hozzá keverem, úgy megeszik. Mostanában mintha már unnák, nincs az a nagy lelkesedés. Zúzával már próbálkoztam, az sem jött be nekik. Bármilyen ötlet jöhet, szeretik az újdonságokat és a változatosságot. Az emberi kaja nagyon érdekli őket, de nyilván azt nem lehet a fűszerezés miatt. Nincsenek macskáknak való receptek? Az egyik macskám pl. egyszer elkezdte nyalogatni a franciasalátát a tányérból mikor nem figyeltem, a minap pedig az ajvart nyalogatta.
2019. jan. 13. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Disznót ne. De mehet nyersen: csirke, kacsa, liba, pulyka, nyúl, hal, őz stb...
2019. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megbízható hentestől (pl. Szegeden a Pick húsboltjából, vagy más lokális húsüzem boltjából) vásárolt disznó, FŐZVE adható. A sertéseket az EU-n belül kötelező eladàs és vágás előtt is vèrvizsgálattal szűrni az àlveszettségre (azért van a sertések fülében az a sárga biléta, mert ők kereskedelmi forgalomba hozhatóak). Ennek ellenére a nyers etetése nem ajànlott. És én is csak ritkàn adnám.

Baromfit is inkàbb csak főzve ajànlom. Szalmanella és egyébb betegsègek miatt.

Marhàt ehetnek nyersen is, főzve is. Szintèn a bárányt, nyulat, halat (szàlkàtlant), lovat és a vadhúsokat. Megbízható helyről beszerezve.


Amúgy sok recept található angol nyelven a neten, de cicás barf etetési csoport is van facebookon. Ha nem is nyersen etetsz, de sok praktikus tanàcsot találsz.

2019. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Főzve kaphat kb bármit. Nyersen disznót és vaddisznót nem kaphat, ezeket alaposan át is kell főzni, nem elég forrázni.
2019. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
17%

BÁRMIT, amit megeszik.

A természetben is mindent megeszik.

2019. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Ja, és a természetben sem élnek olyan hosszú ideig az őket támadó betegségek miatt, mint amennyi ideig egy gondoskodó, odafigyelő gazdi mellett (ami te nem vagy) élhetnének :/
2019. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, majd fogok nekik egeret :-D

Másik tévhit amit még hallottam, hogy minden olyant lehet adni, amit a macska a természetben is letud vadászni. :-D Na ezen is röhögök, mert megnézném hogyan vadássza le a cica a marhát. Vagy lövök majd verebet.

Nyers marhahússal egyébként próbálkoztam, de rá sem hederítettek, nem működik a nyers etetés, és igazából nem is akarom erőltetni. Szerintem szoktatás kérdése, de ők nincsenek hozzá szokva és furán néznek a nyers húsra. Köszönöm az eddigi válaszokat, és megfogom nézni az angol nyelvű ötleteket is.

2019. jan. 13. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:

én csirkemájat szoktam sütni/főzni a cicámnak, de nem szabad túlzásba vinni, viszont néha nagyon szereti.

a főtt csirkemellnek amúgy nála nincs párja. Na meg a dm-es konzerv. Egyszerűen remegve eszi..

2019. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én csirke, pulyka, hal és nyúlhúst szoktam adni minden este nyersen/sütve/főzve
2019. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!