Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy körülbelül 3 hónapos...

Van egy körülbelül 3 hónapos kiscicám, hogy tanítsam meg a pacsira és hogy visszahozzon valamit?

Figyelt kérdés

12 napja van meg egyébként a kis Kandúrkám. Már 4 napja tanítgatom, jön már egyre jobban a nevére mert a kezdetekig ez is gondot jelentett.

Leül ha mondom neki, tízből kilencszer tuti. Sőt sokszor ha már csak szólítom akkor jön és leül vagy ha csak magától jön oda. Ezeket már első nap is sikeresen elsajátította. Azóta csak gyakoroljuk hogy jobban rögzüljön.

A pacsihoz néztem videókat a neten, de ha úgy tartom elé a jutalomfalatot mint ahogy mutatják a videóban akkor két manccsal nyúl érte.

Egyszer-egyszer nyúlt csak egy manccsal érte. Próbáltam úgy hogy megemelem finoman a kis mancsát és úgy adom oda a falatot..nincs nagyobb siker.


Másik: Láttam a neten ezt a visszahozós tanítást is, próbáltam hajgumival, alufólia golyócskával, kedvenc kisegér játékával, nem jártam sikerrel. Az egérke után szaladt és dobálta meg játszott vele.

Hogy tanítsam meg ?


Nem akaroo belőle sem bolondot csinálni, sem cirkuszi majmot, csak örülnék ha tudná.

Egyébként bent tartott cica, csak bent egyelőre. Majd ha jó idő lesz akkor úgyis akar majd csavarogni de bent fogja akkor is álomra hajtani a kis fejét.

Klikkelővel tanítom megjutalom falattal. Türelmes vagyok vele.


Köszönöm!


2019. jan. 14. 05:45
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nehezen. Macskát tanítani?!
2019. jan. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Első válaszolónak ajánlom figyelmébe az alábbi videót:


https://www.youtube.com/watch?v=8e0z3-iZ_TY


Kérdező: Nem egyformán tanulnak a cicák, nekem az egyik nagyon gyorsan megtanulta a nevét, a másik aki már több hónapja itt van, néha hallgat rá, néha nem, de inkább a zacskózörgésre hallgat. Sok türelem kell hozzájuk, míg a kutyák csak a gazdi óhaját lesik, addig a macskák többnyire úgy cselekszenek ahogy a kedvük tartja.

Azért remélem ivartalaníttatod mielőtt kiengeded, és a csavargás csak az udvarra korlátozódik. Nekem bőven elég az, hogy a macskáim megtanulták, hogy kerítésen belül kell maradni, így boldog cicák, mert kimehetnek fára mászni, szaladgálni, és elég hogy hívásra bejönnek. Én inkább majd ebbe fektetnék energiát.

2019. jan. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én macskám magától csinált olyat, hogy visszahozta a labdát, sosem tanítottam rá.
2019. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy tanult meg a macskám pacsizni, mert sosem tanítottam, ellenben egyszer poénból mondtam, hogy pacsi, és adott.

A nevére minden macskám hallgatott a kezdetektől..

Az egyik cicám volt, hogy kilopta a szennyesből a zoknikat, behozta a szobámba, és elásta az alomba :D

2019. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, a macska nem kutya, sokkal nehezebb tanítani. Alap, hogy a macska nem akar megfelelni a gazdinak, mint a kutya: ő akkor fog megtanulni valamit, ha az a saját érdekeit szolgálja. Ebből indulj ki a tanítás során, bár én ennek sok értelmét nem látom.

Azt érdemes inkább tanítani, hogy hova mehet fel/be, és hova nem.

2019. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én macskám is visszahozza a labdát, vagy bármi más kütyüt. Soha nem tanítottam, sokat játszottam vele és szerintem igy akarja, hogy játsszak még vele.

Néha ha nyújtom a kezem, ráteszi a mancsát :)

Ha elmegyek, vagy hazaérek, mindig nyávog egyet, mintha köszönne, imádom :))

2019. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!