Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell tartani egy cicát...

Hogyan kell tartani egy cicát (vagyis kettőt)?

Figyelt kérdés

Voltam ma a sintértelepen hozni egy kutyát. Hoztam is, de az utolsó pillanatban megláttam egy fekete cica testvérpárost, akik kb 4-5 hetesek és féltem, hogy nem maradnak meg, ha ott maradnak, így elhoztam őket is. A kutyussal elvannak, nem bántja őket, de hogy őzinte legyek fogalmam sincs hogyan kell cicát tartani. Nagyjából elolvastam róla vmit a vonaton, de most szeretnék tapasztalatot gyűjteni: kell-e fürdetni, mivel etessem, hányszor(mint mondtam, alig 5 hetesek lehetnek) és a későbbiekben, elég-e a szúnyogháló, hogy ne ugorjanak ki a 6-ról, kell-e a szobacicának oltás, leghamarabb mikor lehet ivartalanítani őket(két fiú).

Előre is köszönöm Snoopy és Csupor nevében is:)


2019. jan. 14. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2019. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Én anno egy hasonló korú cicát hoztam haza.


Ahogy kivitelezhető, 3-4 óránként egyenek. Jó minőségű, magas hústartalmú junior tápot keress. Még kb most szokhatnak át fokozatosan szilárd kajára, így az elején áztasd be kecsketejbe. Kiskorukban még sokszor esznek keveset, ez idővel változni fog. 5 hónaposan már napi 2-3 alkalommal adni nekik elég. Felnőtt macska etetéséről megoszlanak a vélemények, valaki egy valaki kettő, valaki három alkalommal ad nekik enni (a napi adagot arányosan szétosztva). Én napi kétszer adtam neki enni, reggel és este hétkor, tökéletesen élt így. 2-3 héten belül kezd el fokozatosan csökkenteni a hozzáadott kecsketejet, míg végül 3 hónapos korukra nyugodtan ehetnek szárazat.

Friss, tiszta víz mindig legyen előttük


Állatorvoshoz menj el, ő rak beléjük csipet, ad nekik féreghajtót, ellát jó tanácsokkal. Mivel a kutyussal együtt jöttek így a bizonytalanság miatt valószínűleg fogja javasolni az oltást, de amennyiben a cicák nem fognak más állattal érintkezni, és ha mégis akkor 100% hogy oltott állattal felesleges lesz azután miután beáll a kutya teljes védettsége.


Macskahálót érdemes beszerezni és felrakni. A szúnyoghálót simán kikarmolják.


És ha már karmolás. Ne csodálkozz, ha az elkövetkezendő néhány hónapban cafatokra tépik a karod. Kölyökkorban iszonyat karmolósak. Hogy megelőzd hogy ez a bútoraid kárára is menjen ajánlatos macskabútort venni. De ne csapj le rögtön az elsőre, olyat vegyél ami biztosan stabil és nem borul el velük.


Benti macskáknál az ivartalanítás létszükséglet. 8-9 hónapos kortól ajánlott.


A macskák bunkók, érzéketlenek, parasztok, cukik és gheccík is. Szóval kösd fel a gatyád, két macska nem kis felfordulást okoz majd :D


Alom. Egyenlőre ha zárt alomtálcát is veszel, vedd le róla a fedőt és legyen teljesen nyitott. Ha már elég jól beleszoktak, ráteheted a tetőt. Szilikátos almot használj, az elég egy hónapig (bár két macskának nagyobb a fogyasztása.)


A porcicák mindenhol ott lesznek. Én egy macska után 2 naponta porszívóztam és rendben volt a lakás.


És ne lepődj meg ha esetleg nyurgák lennének. Nekem is kandúrom volt és kicsit aggódtam hogy oké, hossza megvan, na de olyan vékony... Legkésőbb 5 hónapos korukra tényleg macska formájuk lesz.


A növények a legmagasabb szekrény tetején sem lesznek biztonságban. A macskák mindenhova felmennek, mindenhova bemennek, mindenhol ott vannak és ha wcre mész, hisztiznek :D

Szóval garantálom, hogy nem fogsz unatkozni.

2019. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
A kettes jókat írt. annyival egészíteném ki, hogy felnőtt macskánál is ajánlatos napi 1 alkalommal színhús konzervet adni
2019. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

A 2es jól leírta, annyival egészíteném ki, hogy az oltás minimum kombinált muszáj! A cipőddel is bármit bevihetsz a lakásba főleg a kutya sétáltatás után.


Nekem szobacicáim kombinált+leukozis oltást kapnak és negyedévente féreghajtót.

Orijen száraztápot, és húsokat (szárnyasok, halfilé, nyúl, marha, borjú, vad).

Alutasakost/konzervet csak nassolásnak, semmire se jók. Ami meg "színhús" konzerv, szon már tényleg a színhúst is megveheted.

Kiegészítésnek kapnak még cicafűvet, macska bérescseppet, malátapasztát.

2019. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, az mennyire normális, hogy fél evőkanálnyi alutasakos kaját ettek összvissz? Amúgy ehetnek egy tálból, ugye?
2019. jan. 15. 10:48
 6/12 anonim ***** válasza:

A kettes tanácsait érdemes megfogadni!


Annyi van még, hogy mindenképp lássa őket állatorvos, kapják meg az alapoltásokat és féreghajtásra is kerüljön sor!


Ehetnek egy tálból, bajuk nem lesz. Viszont praktikusabb, ha 2 tál van, így nem lökdösik egymást és nem kell megvárni amíg a másik befejezi.

2019. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, voltunk dokinál, kaptak bolhairtó port, féreghajtó pasztát és később kapnak majd kombinált oltást, csak még nagyon picik hozzá.

6x kaptak ma enni(vagyis ennyiszer kértek), de mindig csak egy fél evőkanálnyi szaftos macskakaját(kitten) vagy fél deci laktózmentes tejet, ez normális, hogy ilyen keveset esznek vagy csak szívatnak? Mármint tudom, hogy aprók még, de nah:D

Amúgy eddig jól vannak, játszogatnak, rumliznak, édesen szunyiznak:D

Köszönöm, hogy segítettetek:)

2019. jan. 15. 17:01
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Benti macskáknál az ivartalanítás létszükséglet. 8-9 hónapos kortól ajánlott


Ez nem igaz, és jobban jársz, ha korábban, még ivarérettség előtt elviszed őket, akkor állítólag nem alakulnak ki a szokásaik, mint például jelölés (értsd szétpisilják a lakást büdös húgyszag lesz mimdenhol) , nem verekednek össze egymással stb..


A miénkek aszem 4,nagyon max. 5 hónaposak voltak, de elég magyok és dagik. Szerintem fél évesen minden doki vállalja már (kb. addigra ivarérett is lesz). Amúgy tenyésztők már korábban is ivartalanítatnak.

2019. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben. köszi
2019. jan. 15. 18:32
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem baj, ha csak ilyen keveset esznek :)


Amúgy nagyon cuki vagy, hogy megmentetted őket!

2019. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!