Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék hogy a cica kaki...

Mit tehetnék hogy a cica kaki az alomban landoljon?

Figyelt kérdés
Fél éve örökbe fogadtunk egy kiscicát (most kb 10 hónapos). Nappal a szabadban van, az éjszakákat 2-3 hónapja a beépített teraszon tölti, kényelmes kis kuckójában. Az alomba végzi a dolgát, de a kaki nagyon sokszor "kicsúszik" a dobozból. Látszik, hogy oda akar kakilni de mellé megy. Így reggel nemcsak a kakit kell feltakarítani de szag is van. Hogy vehetném rá, hogy ügyesebben végezze a dolgát?

2019. jan. 16. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
A terasz zárt, vagy miért nem megy le onnan a fűbe?
2019. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A terasz zárt, nem tud kimenni. Ezért is van kikészítve neki az alom, hogy ha éjszaka rájön, akkor abba végezze el a dolgát.
2019. jan. 16. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
A kakat ne dobd ki, hanem asd be az alomba es legkozekebb talan lesz annyi esze h sikerrel jar. De Milyen bena macska ez, hogy nem tud egy nagy alomtalcaba beletalalni???.... remenytelen eset.
2019. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mióta ismerem a macskaajtót, el sem bírom képzelni az életemet zárt helyen lévő macskaalommal.
2019. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél nagyobb alomtálcát, lehetőleg olyat, aminek van teteje vagy magasabb pereme, így nem fog kint landolni a termés.
2019. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Peremes alomtálcát vettem neki, ekkor a peremet kakilta le:-). Ő az első cicánk és ezért kérdeztem, hogy tapasztalatot, tanácsot kapjunk. A macska ajtóra rákeresek a neten. Ui.: senkit nem pontoztam le!
2019. jan. 16. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan alomtálca, aminek kifejezetten magas az oldala, a balesetek megelőzése érdekében. :) Illetve én a fedett verziót is kipróbálnám a helyedben.

A miénk ilyen, ennek a bejáratot leszámítva kifejezetten magas fala van.

[link]

2019. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van olyan is, amin felül van a nyílás, úgy biztos nem megy majd mellé neki. :)

Ilyen:

[link]


Ez amúgy egy do it yourself megoldás is lehet, úgy olcsóbb. Veszel egy ilyen kis méretű curver ládát, és kivágod a tetejét, mint az ábrán.

2019. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem mezei műanyag dobozt, annak kb. 20 cm. magas az oldala. Azóta nincs alomkikaparás stb.
2019. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van olyan alomtálca, aminek felemás magasságú a pereme, és jó nagy. (Fressnapfban az anione). Elöl alacsonyabb, kényelmesen bele tud menni.

Ahhoz még kicsi a cica, hogy kinője az alomtálcát, de hátha beválna, én kiárusításban láttam ilyet ünnepekkor és utána.

Természetesen nem találom a fresi honlapján. Linkelek másikat

[link]

az első és a harmadik fazon.

2019. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!