Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így nagyon gáz? Szerintetek...

Ez így nagyon gáz? Szerintetek rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Másfél éve lett két kiscicám(találtam őket), nagyon picik voltak és én nagyon féltettem őket. Mindent megadtam nekik, szó szerint, minden oltást beadattam, a legjobb tápot-konzervet kapták és még színhúsokat is vettem nekik, halat stb. Szóval mire elérték az egyéves kort és felnőtt kaját akarok venni, akkor jöttem rá, hogy az egész zsebpénzem elfogyott, ami volt félretéve az évek során(13 éves vagyok). Szóval már csak az van, amit havonta kapok, ami nagyon kevés, így már amióta felnőttek, nem tudok nekik mindenből legjobbat megadni. Most Applaws helyett lidl/aldi/penny/tesco/interspar sajátmárkás szárazkaját kapnak, ugyaninnen legolcsóbb konzervet a gourmet/leonardo/cosma nedveskaják helyett és a húsok helyett rúd párizsit kapnak + ezeket főtt kajákkal egészítem ki.

A kölyökkori helyes táplálkozásnak hála óriási kandúrok lettek és az étvágyuk is hatalmas(3x esznek), ennek köszönhetően szegényeim nem is panaszkodnak a hirtelen minőség romlás miatt, de én nagyon szomorú vagyok. Tudom, nem kellett volna elcseszni annyi pénzt, hagyni kellett volna, de nem úgy sikerült:(

Szerintetek rossz gazdijuk vagyok emiatt?


2019. jan. 18. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz gazda! Szuleid nem tudnak esrtleg kicsit segiteni? De amig szereted es gondozod oket, igazan nem kell aggodnod amiatt, hogy rossz gazda lennel.
2019. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg gondozod, eteted, orvoshoz viszed őket, nem rakod ki az utcára, addig jó gazda vagy. Ne légy szomorú, szeresd tovább őket! :)
2019. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem "gáz".

A fiatalkori fejlődés nagyon fontos, ez még később is jól fog jönni.

Legfeljebb a szüleid figyelmeztethettek volna, nekik kellett volna erre gondolni, az, hogy te nem gondoltál rá, érthető, szereted őket és fiatal vagy. Nem azt jelenti, hogy korábban is a legaljából kellett volna válogatni, de mondjuk jól megválasztott középkategóriás termékek is megfelelőek lettek volna - most már mindegy.

Beszélj a szüleiddel, hátha kiegészítik valamivel a macskák költségvetését, hogy legalább egy jó minőségű, középkategóriás száraztápot kaphassanak (a konzerv árát meg is spórolhatnád, annak a legnagyobb része víz, sok macska egyáltalán nem kap konzervet, legfeljebb pici korában, amikor átáll az anyatejről a szilárd táplálékra)

2019. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak mindenki ilyen gazdi lenne!

Sok felnőttben nincs akkora felelősségérzet, mint benned!


Azzal hogy kölyökkorukban prémium kajákkal etetted őket, nagyon jól megalapoztad az egészségüket, biztos hogy erős, jó gyomrú macskák lettek. Ha erre van pénzed, akkor ez van, nem lesz tőle semmi bajuk.

Viszont párizsit nem nagyon adnék nekik, mert túl sós, nem állatnak való.


A szüleiddel viszont beszélnék a helyedben. Azzal hogy ekkora felelősséget helyeznek rád, hogy gyerekként egyedül a te dolgod a két macska etetése, nem épp ideális helyzet. Persze ennek is van jó oldala, így nagyon korán megtanultad hogy mivel jár állatokat tartani, de azért egy kicsit tehermentesíthetnének, nyilván neked nincs saját kereseted. Igazán megvehetnék nekik a tápot, attól még ugyanúgy te gondoznád őket, nekik nem lenne több dolguk a macskákkal, mint eddig volt.


Szerintem nagyon jó ember vagy, és így ismeretlenül is büszke vagyok rád! Maradj mindig ilyen :)

2019. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem mondták, a konzervet és a párizsit hagyd el (le is írták, hogy ez miért nem a legjobb a cicáknak) és ha az árukat hozzáteszed ahhoz a pénzhez, amiből a tápot veszed, úgy már szerintem ki tudsz fogni egy jobb minőségű, viszonylag olcsó tápot nekik.


Amúgy nagyon jól tetted, hogy ilyen jól etetted őket kiskorukban, egyáltalán nem volt pénzkidobás. Az az időszak a legfontosabb, és ahogy olvasom, nagyon szépen fejlődtek :)

2019. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszélnék a szülőkkel, hogy aggódsz a macskáid egészsége miatt. Nyilván ők is pénzből élnek, de sokkal rosszabbra is elkölthetnél, mint macskakajára ;)


A kifejezés, amit keresel a "minőségi éhezés". Attól, hogy tele van a pocakjuk, nem biztos, hogy megkapják a számukra megfelelő tápanyagokat, szóval azért jogos az aggodalmad. És nem csoda, hogy állandóan éhesek.

Akik gagyi tápról váltottak tartalmasabbra, azok azt tapasztalják, hogy abból kevesebb is elég. Szóval ebből a szempontból is érdemes megfontolni a dolgot.

Ha jól emlékszem, az anyagilag gyérül álló barátnőmnek a zooplusos Smillát néztem ki - sajnos azóta sem sikerült kipróbálniuk, úgyhogy tapasztalat az nincs. A párizsit, saját magatoknak főzött kaját, gagyi konzervet tényleg el kéne felejteni.



Egyébként meg abszolút ne érezd rosszul magad, te minden tőled telhetőt megtettél. A leírásodból az derül ki, hogy a félre tett pénzed úgyis elfogyott volna, ha nem most, akkor egy év múlva. Szóval nyugi :)

Ellenben azokról a szülőkről megvan a véleményem, akik ekkora feladatot rónak a gyerekükre, mert szinte kizárt, hogy ne bukjon bele. Beszélj velük, szépen nyugodtan, hátha hallgatnak az észérvekre. Egy 13 éves ezerszer rosszabb dolgokra is költhetné a zsebpénzét ;)

2019. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden elismerésem a tiéd, fiatal gazdi!

Sok felnőtt nem bánik így a cicáival, mint Te. Egyáltalán nem vagy rossz gazdi!! A felettem szólóakkal értek egyet, hogy hagyd el a párizsit és a konzervet. :)

2019. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megnyugtattatok.

Ivartalan cicák, nem lesz bajuk, ha csak száraz tápot esznek?

Apumtól nem kérhetek már több pénzt, az orvost és az almot így is ő fizeti. Tudom, hogy mivel a zsebpénzt is ő adja az olyan mintha mindent ő venne, de nem akar már többet költeni rájuk.

2019. jan. 19. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha jó minőségű, akkor egyáltalán nem baj!

2019. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hatalmas öröm volt olvasni, hogy ilyen jó helyre kerültek a cicák.


Dehogy vagy rossz gazdi. Én is csak azt tudom mondani, hogy párizsit ne, az tényleg nagyon ros sz nekik. Apám is azt adott nekik, még hálaisten lebeszéltem. Persze, a semminél minden jobb, de inkább ne.


Elismerésem a tiéd, nem vagy rossz gazdi :)

2019. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!